Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Projekt raadio Abava

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Projekt raadio Abava

    Tere,

    Pakun väja hobitegevuse, nimelt siis seisab siin seinaääres üks vana Nõukogudeaegne kollane raadio Abava. Kui keegi suudab selle sisse istutada sisu, mis tänapäeva kanaleid mängiks, siis olen tänulik hinnapakkumise eest. Tegelikult piisab ka ainult raadio Elmarist. Abiks võin tuua omaltpoolt paar muusikakeskust, millede sees töötavad kõik raadio, kasseti ja cd-süsteemid. Täpsem info maili teel.


    Tänud ette!

    Allan
    sebija@email.ee

    #2
    Vs: Projekt raadio Abava

    1. Lähed Maximasse ja ostad sealt mingisuguse odava raadio.
    2. Monteerid selle Abava korpusesse.
    3. Või võtad Abava seest trükkplaadi välja ja disainid samade mõõtudega uue , kuhu ehitad vastuvõtja peale.
    Punkt 2 on väga keeruline. Eriti avade ja skaalamehaanika sobitus.
    Punkt 3 on sisuliselt ise raadio ehitamine.

    Odavam variant on 1+2 aga nikerdamist on üksjagu. Miks ise ei tee ?
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #3
      Vs: Projekt raadio Abava

      Kunagi vaba riigi alguses sai ka üks abava "lääne ukv" -le ümber tehtud. Mingi spets kivi oli, mida juhiti pingega.
      Pinge sain liugurilt, liugur oli täpselt skaala pikkune.
      Head susserdamist !

      Comment


        #4
        Vs: Projekt raadio Abava

        Üks "Abava" pakkus mulle kunagi imestamisväärset üllatust - kesklainel oli ülikõrge tundlikkus!
        Päevasel valgel ajal oli kuulda hulk jaamu! Võrdlesin mõne teise raadioga samal ajal - tuimad.
        Analüüsisin skeemi, peamine erinevus traditsioonilistest on väljatransistor КП303А sisendastmes
        ja kogu ferriitantenni-võnkeringi pinge antakse selle paisule ja ta töötab lättejärgurina. Sealjuures
        on kogu raadiosageduslik trakt kokku ainult neli transistori. Pildid raadiost ja skeem on saadaval
        Elektroonika töötab suitsu baasil.
        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

        Comment


          #5
          Vs: Projekt raadio Abava

          mul oli ka kunagi selline, ujus mööda bändi nagu heaks arvas...
          Forget the net. Switch on the set. Warm it up slow and go. Light the tubes, bask in the glow. Surf shortwaves on your old radio.

          Comment


            #6
            Vs: Projekt raadio Abava

            Esmalt postitatud macman poolt Vaata postitust
            mul oli ka kunagi selline, ujus mööda bändi nagu heaks arvas...
            Noh, eks ta oli siis lihtsalt rikkis eksemplar või "tehtud kuu lõpus" ja töötas umbes nii (venekeelne):
            http://www.youtube.com/berikaobaГеннадий Хазанов "Радиоприёмник"
            Elektroonika töötab suitsu baasil.
            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

            Comment


              #7
              Vs: Projekt raadio Abava

              Hahhaa tänud, sai jälle natuke naerda nii et silm märg...
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #8
                Vs: Projekt raadio Abava

                Tere,

                Tänud tähelepanu eest. Seekord polnud ajalooline väärtus niivõrd suur, tõin siiski uue raadio selle asemel - näeb samuti välja nagu vanaaegne. Ainukene mailitsi saadud pakkumine oli 25 € ja see täpselt uue raadio hind.

                Tervitused,

                A

                Comment


                  #9
                  Vs: Projekt raadio Abava

                  Kusjuures see 25€ on sellise nikerdamise eest veel suht vähe.
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    #10
                    Vs: Projekt raadio Abava

                    Sain ka ühe uunikumrradio enda valdusesse. Väljast lihvisin vana, juba kooruma hakand laki maha ja asendasin kõlaririide. Sisemus oli väga käest ära, juba eelnevalt "parandatud", ei hakand sellega enam jändama, lahendasin asja autoraadio, RF puldi ja LED ribaga.

                    Click image for larger version

Name:	RadioGaga.JPG
Views:	1
Size:	191,1 KB
ID:	867161

                    Comment


                      #11
                      Vs: Projekt raadio Abava

                      N-niiii...ja mida sa tegid sellega, mis seal sees enne oli? Mul nimelt on tekkinud kahtlus, et see šassii sisaldab lambikomplekti, mis täpselt läheb sisse ühele minu raadiotest.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Projekt raadio Abava

                        Paraku korteri kitsastes oludes ja minu oskamatuses hinnata nende lampide väärtust, viskasin sisu minema. Veits kahju nüüd küll, lampidest saaks kasvõi miskeid dekoratiivvalgusteid teha, aga mis läind see läind.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Projekt raadio Abava

                          Esmalt postitatud Marko238 poolt Vaata postitust
                          Paraku korteri kitsastes oludes ja minu oskamatuses hinnata nende lampide väärtust, viskasin sisu minema. Veits kahju nüüd küll, lampidest saaks kasvõi miskeid dekoratiivvalgusteid teha, aga mis läind see läind.
                          Dekoratiivvalgusteid vaevalt, aga olgu see siis teadmiseks teistelegi, et nii vanad lambid on paljudele renoveerijate poolt väga hinnatud. Neid ju enam juurde ei tehta.
                          Ei tahaks küll materiaalset väärtuse ootust liialt üles kruvida, aga sellise töökorras lambikomplekti soetamine näiteks ebayst läheb taastajale maksma vähemalt 60€. Testitud variandis lõputriood ca 20€, teised ca 5..10€ + saatmine a 10€, sest ega tervikkomplekti ühelt müüjalt enamasti ei saa. Ja see kõik juhul, kui hästi läheb. Testimata variandis võivad kulud olla veel suuremad, kuna ostad põrsast kotis. Kui siit kohapealt saaks omavahelisel kokkuleppel elimineerida põrssa kotis ja teha mõnevõrra odavamalt, oleks juba hea.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Projekt raadio Abava

                            Teetu tasub uskuda, olen kaks aastat ostnud kokku neidsamu ja sarnaseid lampe, koguarv hetkeseisuga mõned üle saja, osad saanud odavamalt, osad märgatavalt kallimalt(max ca 40€ tk), keskmine tükihind on umbestäpselt 10€ koos transpordi- või saatekuludega.

                            PS: ei hakka ütlema, mida ma arvan inimestest, kes selliseid lampe dekoratiivvalgustiteks tahavad teha, veendumata enne nende lootusetus hukasolemises, muidu pannakse see teema kinni...irw.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Projekt raadio Abava

                              Minulgi üks "Abava" keldris. Kõige lihtsam talle FM saada oleks kasutada К174ПС1 kivi baasil konverterit. Nett skeeme täis.
                              Aga jah seda kivi saab vist ainult venemaalt nüüd. Isegi O tähega poes pole.

                              К174ПС1, Электронные компоненты/Микросхемы/Преобразователи сигналов


                              Ma kunagi Pärnust ostsin ühest keldripoest valmis konverteri, toimis küll.
                              Aga ei mäleta, kas võttis kõiki jaamu või oli mingi jama ka.
                              See vidin on mul alles kuskil, aga oma lollide katsetuste tõttu vist lõhkusin tal selle ferriitkruviga seadistuspooli ära ja asi ei toiminud enam. Nii ma selle nurka viskasingi.

                              Raadioskeemi näppima ei pidanud. Lihtsalt antenni.
                              viimati muutis kasutaja Elektrik; 22 m 2012, 14:24.

                              Comment

                              Working...
                              X