Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Fotokihiga PCB'de s2ritamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Fotokihiga PCB'de s2ritamine

    Kuna UV lampidega m2ssamine on suht tylikas jne, siis tekkis m6te, et v6tta kasutusele mingi vigase LCD filtrid. Et siis see peaks jagama yhtlaselt UV valguse laiali, kuid isesorti kysimus on see, et kuidas ta m6jub valgusele endale?

    Loodan, et suutsin m6tte piisavalt korralikult edasi anda.
    V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.

    #2
    Vs: Fotokihiga PCB'de s2ritamine

    Esmalt postitatud Mephistopheles poolt Vaata postitust
    Kuna UV lampidega m2ssamine on suht tylikas jne..
    Mis mõttes tülikas? Kaasaegsed UV-lambid on päevavalguslambid, mis kiirgavad (ka) UV-kiirgust. Lambi kaugus säritatavast plaadist tuleb fikseerida ja leida optimaalne säriaeg. Kuni 100x140 mm plaadi jaoks (seni suurim plaat, mille olen teinud) piisab ühetorulisest valgustist.
    Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

    Comment


      #3
      Vs: Fotokihiga PCB'de s2ritamine

      st ma m6tlesin seda, et kasutada ainult yhte lampi ning siis selle valguse laiali kandmiseks kasutada LCD filtreid. St need filtrid t2nap2eval jaotavad valguse suht yhtlaselt 2ra
      V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.

      Comment


        #4
        Vs: Fotokihiga PCB'de s2ritamine

        Kahjuks see pole nii: tavavalguse hajutajad neelavad tõenäoliselt kogu UV (hajutamise asemel).
        Osad plastid küll lasevad läbi, aga see on erinev. Tavaklaas on tõsine takistus.
        Ja UV hoidke silmadest eemal!

        Comment


          #5
          Vs: Fotokihiga PCB'de s2ritamine

          Vot seda ma m6tsingi, et kuidas need filtrid sellele UV'le m6juvad

          Teine m6te, oli kasutada sk2nnerit: seal pea osas sisse laduda UV lamp ning siis selle pea liigutamiseks kontroller, millega saab siis s2riaega muuta >> las sammub rahulikult.
          Iseenesest saaks seda systeemi kasutada ka fotograafias kontaktkoopiate tegemisel

          UV'd ma n6nda ei ole nyyd otseselt passinud, kuid olen kasutanud FVD'del segmentide vaatamiseks. Toob t2itsa ilusasti need v2lja
          V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.

          Comment


            #6
            Vs: Fotokihiga PCB'de s2ritamine

            kas tõesti 10-20 blacklight 6W toru on kallis. Mul on 11tk. Kestavad juba umm... 4aastat, ei mäletagi enam. Omal ajal ostsin 12 eeka tk. Driverit pole kh keeruline ehitada. Half bridge, LC filter väljundis ja igale lambile on oma konde mis voolu piirab. Kütteniite pole vaja kuna 600V ~20kHz AC süütab ilma selleta. Skeem oli lihtne, võrgupinge kordistati.IGBT Hbridge fix PWM-iga 20kHz. induktiivpoole(väärtust ei mäleta) ja igal lambi 1000V 1nF konde ees. Lambid kylg külje kõrval tekstoliit ribadest hoidikutes. Tänapäeva tehnoloogiaga kasutaks kõnda half bridge driverit juba.
            Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
            1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
            2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

            Comment

            Working...
            X