Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Isetehtud 3D printer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Isetehtud 3D printer

    Ma olen teemat (3D printimine) aastaid huviga jälginud. Kes ei tea, mis see on siis http://www.youtube.com/watch?v=b1kKVLgWFAk näitab natuke teemat.

    Isetehtud 3D printerid on seni minu arvates liiga magedad olnud aga täna nägin esimest korda sellist, mis on juba enam-vähem: http://homemade3dprinter.blogspot.com/

    Selline asi paneb näpud sügelema.

    #2
    Vs: Isetehtud 3D printer

    õppejõud küsis minu käest, ega ma ei tea, kas eestis kuskil on 3d printer olemas? ma mõtlesin tiba ja arvasin Tehnika Ülikoolil olevat seda...

    Kuid see 3d printer on ikka väga äge asi ning hullu mõttena saaks selle foorumi hobihankena ka valmis meisterdada...

    Kuid mis põhimõttel see töötab? kasutab pulbrit küll, aga on mingi polümeeripulber ja vastava katalüsaatoriga tekitatakse plastifikatsioon? või on tegu mõne sulaplastiga(vinüül vms) mida pulbrilise aine sisse "nõelutakse"?
    Igatahes, oleks tore, kui keegi sellise hobikorras valmis teeks ja töökäigu foorumisse ülespaneks...saaks ka ise teha kasvõi kooli katsetamiseks kunagi:P

    100% poolt sellele teemale
    Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

    Comment


      #3
      Vs: Isetehtud 3D printer

      Tean, et Tartu Teaduspargil on masin(ad), mida seal kutsutakse 3D printeri(te)ks, kuid kas seal on samal põhimõttel töötav(ad) masin(ad), seda ma ei tea, sest masinat ise näinud ei ole. Olen näinud ainult detaile, mida ta printinud on ja minu silmale tundusid need küll pigem 3-5 teljelisel CNC pingil välja freesituna, polnud mahti ka, et asja täpsemalt uurida, aga katsun selle vea tagantjärgi parandada ja teilegi infot jagada, juhul muidugi kui mulle seda jagatakse.

      Comment


        #4
        Vs: Isetehtud 3D printer

        laialtlevinud meetod on veel
        valgusega(põhiliselt UV) polümeeruv vaik. Polümeerunud vaik neelab tugevalt kiiri. Pmst on vann,milles mootoriga Plaat, seda hakatakse vaikselt uputama, samal ajal scannitakse 2D objekti vedeliku pinnale.
        Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
        1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
        2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

        Comment


          #5
          Vs: Isetehtud 3D printer

          Esmalt postitatud murphy poolt Vaata postitust
          valgusega(põhiliselt UV) polümeeruv vaik.
          Et siis nagu hambaarsti juures: vaik süstlanõelast peale ja UV lamp tööle.
          Kolmes mõõtmes liikumine.
          4D instrument.
          Tallinna vanalinna maketi jaoks oleks tarvis ka värve.
          Seega siis 4D++ riist
          viimati muutis kasutaja A.R.; 19 m 2010, 12:10. Põhjus: ++

          Comment


            #6
            Vs: Isetehtud 3D printer

            Jap, teaduspargil on vähemalt 1 see õige 3D printer ja siis on veel mingisugune, mis "ehitab plastiku tamiilist seda üles sulatades".

            Comment


              #7
              Vs: Isetehtud 3D printer

              Printer on olemas Tallinna Ülikoolil ja firmal Ferdida (http://www.ferdida.com/est/3DP.phtml). Üks itimees nimega Tanel Raja ka hakkas mingitpidi Z-Corporationi edasimüüjaks või esindajaks ning ka temalt võib küsida.

              Ferdida teeb kindlasti ka tellimustööna neid asju. Masin asub füüsiliselt Tallinnas vanas Kommunaari peahoones Mustamäel (Pentagon laki tänaval)

              Comment


                #8
                Vs: Isetehtud 3D printer

                kui tallinna ülikoolil selline asi olemas oleks, siis see oleks tööõpetuse majas ja meil on vaid CNC masin... Tallinna Ülikoolil pole ühtki 3d printerit
                Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                Comment


                  #9
                  Re: Vs: Isetehtud 3D printer

                  Tallinnas on üks ülikool- Tallinna Tehnikaülikool. Teine on peda.
                  ja TTÜs on tõesti masin olemas. ka ise sealt tellinud:

                  seadme karp Solidworks->printer
                  viimati muutis kasutaja bloody-orc; 22 m 2010, 12:01. Põhjus: liasinfo

                  Comment


                    #10
                    Vs: Re: Vs: Isetehtud 3D printer

                    EKA arhitektuuriosakonnal on ka olemas. See plastisulataja.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Re: Vs: Isetehtud 3D printer

                      Tallinna Tehnikaülikoolis on Z-Corporationi 3d printer mudelinimega ZPrinter 310. Link selle mudeli edasiaredusele http://www.zcorp.com/en/Products/3D-...lus/spage.aspx

                      Materjal nimega high performance composite põhineb kipsil, millele siis vee baasil sideainega kiht kihi haaval prinditakse. Masin kasutab HP tindiprinteri trükipäid, millest paigaldamisel lastakse must tint välja. Valmis objektile tugevuse andmiseks kaetakse ta tsüanoakrülaadiga (superglue).

                      Värviliselt printiva mudeli puhul kasutatakse sarnaselt tindiprinterile 3 värvilist sideainet.
                      VCO ja LFO

                      Comment

                      Working...
                      X