Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

dimmer ja säästupirn

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    dimmer ja säästupirn

    Oodatult hakkasid säästupirnid väga karmilt 3 pesaga rööpühendusega lambi puhul dimmeri madalatel tuuridel võbelema. Dimmerit taluvad säästupirnid on väga kallid, aga üksiku hõõglambi lisamine andis üllatava tulemuse. Hõõglamp allub dimmerile, aga säästupirn enam mitte ning võbelemine on kadunud. 3 pirni puhul jätsingi 2 hõõglampi ja 1 säästuka ja kokkuhoid 89W
    Kodumaistest ega välismaistest foorumitest antud teemat ei leidnud ning füüsikalaboris viilimise tõttu ei oska ka seda esimese hooga seletada. Tänud ette selgitajale ning ehk saab keegi ka kokkuhoidu sellest katsest..
    viimati muutis kasutaja molep; 08 m 2009, 13:21.

    #2
    Vs: dimmer ja säästupirn

    Milles kokkuhoid seisneb, ma ei saa aru?

    Comment


      #3
      Vs: dimmer ja säästupirn

      Lambi soovitav valgustus oleks 3x 1380Lm ehk 3x 100W hõõglambi puhul. Minu sääst on elektriarves 100W (u. 5eek tükk)kasvõi ühe hõõglambi asendamine 11W (u. 50eek tükk) säästupirniga..

      Comment


        #4
        Vs: dimmer ja säästupirn

        algselt oli 3*100W jadas? kust see 89W kokkuhoid siis tuli? jadaühenduse puhul saab iga lamp enda kanda alla 80V ja seega nende võimus ka ilma säästulambita on väga pisike.
        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

        Comment


          #5
          Vs: dimmer ja säästupirn

          minu viga- rööpühendus ikka

          Comment


            #6
            Vs: dimmer ja säästupirn

            Päris paljud dimmerid ei kannata elektroonilisi dimmerdatavaid halogeenitoiteid ega vastavaid kompaktluminofoore. Üks põhjus võib olla, et osadel dimmeritel on sätestatud mingi miinimum võimsus, alla mille hakkab isegi hõõglamp vilkuma. Vastavad dimmerid on olemas, mis vähe mõistlikumalt käituvad ent need ka kallimad. Suure tõenäosusega on neid tavakaubandusvõrgust raskem leida ka, otsi elektrimaterjalidega kaubitsevatest firmadest.

            Comment


              #7
              Vs: dimmer ja säästupirn

              Mida pead silmas säästupirnide all? Luminofoorlampe või hoopis läbi muundi toituvaid halogeene?
              Tegelikult ei peaks palju vahet olema sest mõlemad sisaldavad toitemuundit. Muundi aga jätab teatud pingest alates (allapoole) "lööke vahele" ja lõpuks paneb toru ää.Võimalik, et halogeenid käituvad paremini kuna neil ei ole vaja gaaslahendust üleval hoida. Gaaslahenduslampidel (saastakas) on vaja ja mingil hetkel (alapinge) see katkeb.
              Hõõglamp ei hakka isegi hiina dimmeri sabas vilkuma. See ongi nende üks eelistest.
              - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
              - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

              Comment


                #8
                Vs: dimmer ja säästupirn

                Luminofoore sai säästupirnide all mõeldud. Ma lootsin, et keegi oskab seletada miks rööpühendusa hõõglamp võtab samas ühenduses luminofooride virvendamise ära?

                Comment


                  #9
                  Vs: dimmer ja säästupirn

                  Asi võibolla selles, et aktiivkoormus parendab türistori/sümistori töörežiimi ning see avaneb-sulgub kindlamalt.

                  Comment


                    #10
                    Vs: dimmer ja säästupirn

                    Ballasttakisti mõjub totaalselt ebalineaarse koormuse korral alati hästi. Iseasi on kasutegur..

                    Comment


                      #11
                      Vs: dimmer ja säästupirn

                      Ma olen dimmeri puhul sedasama mõne Hertzist vilkumist täheldanud ka pisikese paari VA-se trafo puhul.Samas tavalise elektripirni puhul toimis asi stabiilselt.Ju see koormusest tingitud ole jah.
                      otsija

                      Comment


                        #12
                        Vs: dimmer ja säästupirn

                        Asi on vist ikka koormuse olemuses. Saastakates on sees impulssmuundi. Üldjuhul nad ei seedi eriti sümistoriga reguleerimist (Karutec ehk kinnitab oletust). Tegelikult...üldse ei seedi, põlevad maha. See tõi mulle kunagi sisse remondiraha.... Lausa 2* enne kui omanik uskuma hakkas.
                        Nii muidu...muundi saab oma toite saastakate puhul ca 10 uF lüüdilt. PWM'i palju tahad aga pinge temal muutub suht suvaliselt (koormusest sõltuvalt). Muundi ise üritab iga hinna eest hoida pinget torul nagu tagasisisde käseb. Mingil hetkel ütleb jõud üles sest sisendpinge madal. Perioodiliselt madal, PWM ju (kuigi konde silub). Asi kisub jamaks, toru pannakse ää. Kehvamate isendite puhul igaveseks.
                        Minu teada ei saa/tohi impulsstoitekaid PWMiga toita. Põhimõtteliselt vale lahendus. Vene telekate impulsstoitekad kaitsesid end madala toitepinge eest, saastakad mitte. 1 lisatranss oleks liiga kallis...
                        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                        Comment


                          #13
                          Vs: dimmer ja säästupirn


                          Kena jutt.
                          Eriti see koht:

                          selleks on välja ehitatud spetsiaalsed toteblokid,
                          mis võimaldavad seada luminofoorlampide valgustugevust 0-100%.
                          Eedukamad tootjad pakuvad ka dimmitavaid nn säästulampe


                          Hea seletus koduperenaistele.

                          Elektroonikule jääb ainult üks lihtne küsimus: Kuidas siis see käib???

                          Comment


                            #14
                            Vs: dimmer ja säästupirn

                            Olen näinud elusaid ja toimivaid dimmerdatavaid lahenduslampe. Kuidas täpselt töötavad, ei tea. Tavatorud&säästukad kannavad kaasas hoiatust: mitte dimmerdada! Mingeid torusid olen proovinud alalisvooluga ja siis saab vooluga kenasti heledust valida ilma mingi vilkumiseta.

                            Comment


                              #15
                              Vs: dimmer ja säästupirn

                              Esmalt postitatud Shele poolt
                              Mingeid torusid olen proovinud alalisvooluga ja siis saab vooluga kenasti heledust valida ilma mingi vilkumiseta.
                              Edison kasutas vahelduvvoolu ainult ühes kohas - elektritoolis.

                              Comment

                              Working...
                              X