Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Auto valveseade

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Auto valveseade

    Tere,

    Sondeerin natuke pinda - juba natuke aega on plaan ehitada autole valveseade, esialgne idee selline:

    -Autos on telefon, mis on kogu aeg sees (muidu vist ei mängi välja?)
    -Telefoni juhib AT-käskude kaudu PIC ja saab sealt infot
    -PIC-i küljes on veel GPS-moodul, mis vajadusel lülitatakse sisse
    -Sissetuleva käsu puudumisel ärkab süsteem näiteks kord tunnis ja salvestab koordinaadid flashi

    Põhimõte siis, et telefonile tuleva kõne või SMS tulemusena saadab telefon SMS-ga GPS koordinaadid.
    Küsimused - milline telefon valida? AT-käskude tugi on vist enamikul uuematest küljes? Milline PIC valida? Vist ei ole eriti kriitiline? Millist GPS moodulit soovitaksite?
    Kuidas lahendada GPS mooduli antenn?

    #2
    Vs: Auto valveseade

    Esmalt postitatud cyrix poolt
    Tere,
    Küsimused - milline telefon valida? AT-käskude tugi on vist enamikul uuematest küljes?
    Milline PIC valida? Vist ei ole eriti kriitiline? Millist GPS moodulit soovitaksite?
    Kuidas lahendada GPS mooduli antenn?
    Natuke katsetasin seda GPRS probleemi.
    Kasutasin terminali TC65, aga see on kallis. Töötas kenasti koos arvutiga.
    Programm sees Javas. Kui tahad.

    Katsetasin ka seda USB pulka mis, peaks sidet pidama. Ei saanud hingama.

    Nüüd pakuti et on ca 800 eeki moodul, mis saab GPRSiga hakkama.
    Ühendus oli neil kõigl üle USB (või RS-232).
    Plaan on pista sinna külge PIC18F4550. Ma olen sellega juba tükk aega harjutanud.
    POISS saab ka palju tõsisemaid asi tehtud kui autot valvata.
    Aga võib ka valvata.
    ***
    Mul on auto katusel selline "pool sibulõuna", USB PC arvutisse ja REGIO näitab asukohta. PIC asemele

    Comment


      #3
      Vs: Auto valveseade

      Nojah, ma hetkel gprs-ist hoiaks kaugemale, usun et võimalused on suuremad, aga see nõuab protokollide tundmist, esialgu on AT lihtsam. Pealegi GPRS levi on vist veits kehvem kui GSM levi? Sõnumi saab pikapeale saadetud, aga GPRS paketti vist alati mitte?

      Ühendusest jääks ka RS-232 juurde, saadetavat infot on vähe, asi on madalal kiirusel suht lollikindel ja seda olen teinud.

      GPS moodul kunagi oli minu omanduses, päris paljulubav, aga müüsin maha, mõtlesin, et nagunii ei kasuta. Kui vaja, võin ilmselt tagasi osta. Kah rs-232 interfeisga. Antenniga on kahtlasem, sain specist nii aru, et asi tahab võimendiga antenni. Võibolla ka eksin. See tuleks ilmselt ka kuskilt osta.

      Tavaline GPS on ka olemas, mingi odav TOMTOM, aga seda pole vist väga lihtne saada millegagi suhtlema. Oma programmi kaudu näitab arvutis ka kaardiakent, aga Regioga suhtlema ei ole saanud. USB-ga on vist veits keerulisem? Fullspeed seade esiteks ja siis tuleks terve protokoll implementida, jätaks praegu vahele.

      Comment


        #4
        Vs: Auto valveseade

        Esmalt postitatud cyrix poolt
        Nojah, ma hetkel gprs-ist hoiaks kaugemale, usun et võimalused on suuremad, aga see nõuab protokollide tundmist, esialgu on AT lihtsam. Pealegi GPRS levi on vist veits kehvem kui GSM levi? Sõnumi saab pikapeale saadetud, aga GPRS paketti vist alati mitte?
        See TC tahtis ka ainult AT käske saada. Sain ta niikaugele et kirjutasin teateid Soomes olevale Kodulehele. Mul polnud valikut, paluti panna GPRS pakett käima ja ma panin. SMSe saatsin ka põhiliselt oma moblale ja sealt tagasi.

        Istun toas, GPRS levib kõvasti. Kasutasin vahepeal Elisat, käisin rõdul rääkimas.

        Mulle toodi ka see GPS moodul, aga enne on tähtsam teha ära üks 110 cm mõõteriist.

        Aga PICi kirjutamine mul käib, C-s. RS232 ka C-s.
        Pistik on USB, arvutil pole RS otsa ja kaabel on kallis.
        PIC komplekt kokku ca 150 eeki. Kanal välja 1A 80V.
        Vajadusel optiliselt lahti. 35 kanalit IO.
        Olen sellisest unistanud 70. aastast peale.

        AT-ga saab ka hakkama. Ostsin kunagi tööstusliku ära.

        Comment


          #5
          Vs: Auto valveseade

          Tere,

          Mul siin üks EMT Mobikit autolt maha kruvitud. Seal see kõik juba valmiskujul ja töötab. Saadab auto GPS koordinaadid sinu moblale kui tahad. Kui on ostusoovi paku hinda PM.

          Comment


            #6
            Vs: Auto valveseade

            Esmalt postitatud margusten poolt
            Tere,
            Mul siin üks EMT Mobikit autolt maha kruvitud. Seal see kõik juba valmiskujul ja töötab. Saadab auto GPS koordinaadid sinu moblale kui tahad. Kui on ostusoovi paku hinda PM.
            Kui juba ehitada, siis selline MobiKit on ka väga õige lisada.

            Tuleb ärandaja (tegelikult meil ärandajaid ju pole) näeb Mobikiti,
            lööb klaasi katki, kruvib Mobikiti maha, selle tunneb ju igaüks ära.
            Sõidab minema. Sinu autoga.

            Aga seal, lae peal on voodri vahel kolm pisikest moodulit. Omatehtud.
            Tuntud tõrjevahendid, mille kirjeldused on parimates netifoorumites, selle signaale ei võta.
            Loe näiteks siit Postscriptumist, kuidas blokeerida Mobikit.
            Nad õpetavad.
            Ja see väike, omatehtu näitab sinu kodulehel, maakaardil, kus su auto parajasti reisib.
            Või kirjutab koordinaadid, ise vaatad.

            Selline asi on peibutuspardi kasutamine. Vaata valimistutvustusi.

            P.S.
            Selleks et täielikult blokeerida mobiiliside, tuleb seade paigutada kinnisesse metallkarpi.
            Kontrolliks panna sinna karpi mobla ja helistada sellele.
            Kui mobla on "levist väljas", kaitse töötab.

            Comment


              #7
              Vs: Auto valveseade

              http://www.elfaelektroonika.ee/artnr/14-304-64/gps-gsm-gprs-kaugjalgimisseade-tr-151

              Sarnane seade ka müügil.

              Comment


                #8
                Vs: Auto valveseade

                Mõte ikka ehitada, mitte osta. Pealegi on sellised seadmed massiliselt ülehinnatud.

                Comment


                  #9
                  Vs: Auto valveseade

                  Esmalt postitatud cyrix poolt
                  Mõte ikka ehitada, mitte osta. Pealegi on sellised seadmed massiliselt ülehinnatud.
                  Siin on neid palju.


                  Minu katsetusobjekt oli see

                  See Soome netleht oli koht kuhu sai saata POST saadetisi.
                  GETi testida ei saanud, polnud sellist serverit leida.

                  Aga seda tahaks katsetada, et mis ja kuidas.

                  Me võiksime seda proovida. Mitte väga kauges tulevikus.

                  Siin taheti mulle foorumis makki osta.
                  Kuulge, ostku parem see. Kandke raha ELFA-sse, ma toon ise ära.
                  Pärast ütlen kas töötab ja kuidas töötab.

                  Kes siis on käsi ja kes niisama mölalõug?

                  Comment


                    #10
                    Vs: Auto valveseade

                    P.S.
                    Selleks et täielikult blokeerida mobiiliside, tuleb seade paigutada kinnisesse metallkarpi.
                    Kontrolliks panna sinna karpi mobla ja helistada sellele.
                    Kui mobla on "levist väljas", kaitse töötab.
                    Aga jammerid? Paari politseisaate videolõikudes on näha autovaraste kinnivõtmisel laual erinevaid seadmeid, seal on silma hakanud ka netist ostetavad jämmerid, seega ma pakun kallima auto varastamisel on see 200EEK maksve jammer standardtööriist!

                    Ostke vanem ja mitte nii kallis auto kui kardate!

                    Comment

                    Working...
                    X