Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Mis on mis videoühendustes?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mis on mis videoühendustes?

    Tänapäeval leiavad üha enamates kodudes kasutust mitmesugused DVD-mängijaid, LCD, plasma ja kineskoobiga telerid, digikaamerad ning muud videosignaale väljastavad ja vastuvõtvad seadmed. Tihti on nendel seadmetel rohkelt kõikvõimalikke sisendeid ja väljundeid. Kahe seadme omavahelisel ühendamisel kerkib paljudelgi esile probleem - millist ühendusviisi kasutada, milline ühendusviis tagab parima kvaliteedi?
    Enne DVD-mängijate ilmumist polnud antud probleem enamikule kodukino entusiastidele eriti aktuaalne. Enamus kasutas videomaki ühendamiseks RF (antenni) väljundit ning osad komposiitväljundit (RF, SCART). Tänu DVD-mängijate ilmumisele aga olukord muutus. Kodukasutajale sai kättesaadavaks uue kvaliteeditasemega video ning sellest tulenevalt ilmusid seadmete külge mitmed uued sisendid/väljundid, et seda kvaliteeti oleks võimalik ka reaalselt kasutada. Järgnevalt heidamegi pilgu erinevatele ühendusviisidele ja nende omadustele.

    Loe artikli täisversiooni siit

    Kommenteeri ja arutle antud artikli teemadel käesolevas foorumi teemas

    #2
    Hm, aga mis kontakt SCART'is ühendada S-Videoga? Need mõisted ei kattu seal ju. :unsure:
    Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
    www.sansui.us/AU-9500.htm

    Comment


      #3
      Kui meil s-video väljund ja scart sisend siis peaks asi vist sedamoodi käima:

      S-Video väljund -> SCART sisend

      Luminance Out (Y) -> Luminance In(20)
      Chrominance Out ( C ) -> Chrominance In (15)
      GND -> GND(4+17)
      Audio Out L -> Audio In L (2)
      Audio Out R -> Audio In R (6)

      Comment


        #4
        S-VHS süsteemist ei tule ju audio signaali

        Comment


          #5
          Ei tulegi! Audiosignaal võetakse eraldi audioväljunditest!

          Comment


            #6
            http://www.zone.ee/s90f/totanic/

            Nagu ma aru saan, ei suuda mu teler s-video signaali seedida? 20. klemm peaks olema mingi sisend, aga on hoopis väljund. 19. ja 20. on kahtlaselt samad, kas võib olla tegemist eksitusega? :blink:
            Teler ise mingi Totanic, mille tüübi kohta Google ei suutnud midagi öelda. Kui kedagi aitab, otsin selle mudeli ka kuskilt.
            Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
            www.sansui.us/AU-9500.htm

            Comment


              #7
              Samas artiklis oleks võinud ära tuua ka DIN-6 AV-pistmiku ühendused.Mitteteadjatele võib vajalik olla.
              The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
              Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
              Projektide pildid
              Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
              http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

              Comment


                #8
                Originally posted by Cheopps@Feb 7 2005, 23:41
                Samas artiklis oleks võinud ära tuua ka DIN-6 AV-pistmiku ühendused.Mitteteadjatele võib vajalik olla.
                Milline see DIN-6 AV pistik on? Arvutil on mul S-Video pesa rohkem kui 4 auguga. Tarkvara lubab nagu RGB'd ka valida. Telekas toetas ka RGB'd. Kas saaksin siis kuidagi RGB ühendust kasutada oma teleri juures?
                Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
                www.sansui.us/AU-9500.htm

                Comment


                  #9
                  DIN pistikuid käsitletakse raamatus "Elektroonika komponendid"(Lembit Abo, Tallinn 1997).Siemensi toodangus oli 10..15 a. tagasi laialt kasutuses.
                  The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
                  Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
                  Projektide pildid
                  Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
                  http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

                  Comment


                    #10
                    http://www.3dnews.ru/video/tv-out2/

                    päris asjalik leht tundub

                    Okei, minu juhe koos. Ei saa mina neid värve mööda igat soont saadetud.
                    Kuidas S-Video -> Scart RGB saatmine käib? Any ideas?
                    Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
                    www.sansui.us/AU-9500.htm

                    Comment


                      #11
                      Seal on vist see pesa: http://www.ixbt.com/monitor/radeon-tv-out.shtml
                      RGB-d sellest pesast vist ei tule.
                      Midagi ka seal: http://radeon2.ru/konkurs_2/ypbpr.html

                      Comment


                        #12
                        Aga kuidas ma pean ühendama S-video--> kompositiiv?



                        EDIT: leidsin juba selle Link

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by Nimeta@Feb 8 2005, 20:44
                          http://www.3dnews.ru/video/tv-out2/

                          päris asjalik leht tundub

                          Okei, minu juhe koos. Ei saa mina neid värve mööda igat soont saadetud.
                          Kuidas S-Video -> Scart RGB saatmine käib? Any ideas?
                          RGB signaal saadetakse telekasse ikke VGA pesast.

                          Comment


                            #14
                            Ohjah, ei saa mina seda tv-outi värviliseks :angry: (S-video -> scart)
                            Ostsin juhtme 160.- eest, ühendasin arvutiga, kuid arvuti ei tunne selle juhtmega ära, et teler taga on.
                            Mul üks endavalmistatud juhe, mis annab mustvalget, ühendasin sellega ära, et arvuti tunneks teleri ära, siis vahetasin juhtmed ja pilt oli värviline.
                            Huvipärast tegin selle imejuhtme lahti siis, et vaadata, mida ta sisaldab.
                            Selgus, et 3. Luminance ja 4. Chrominance olid omavahel ühendatud 20. scart klemmi külge. Mingi pisike kondekas paistis ka vahel...
                            Võtsin siis 15. klemmi küljest "Chrominance" lahti ja ühendasin ta 20. peale.
                            Ja imet, tulidki värvid, kui arvuti ikka ei tunne telerit ära.
                            Ilmselt scardi sisendis see 15. klemm annab arvutile info, et teler on järgi. Kuidas ma saaksin arvutit petta, et ta tunneks teleri ära?
                            Sound Blaster Live! 5.1 + Sansui AU-9500 + TU-9500 + 2xEstonia 35 AC-021
                            www.sansui.us/AU-9500.htm

                            Comment


                              #15
                              Saad nii petta, et ühendad arvuti videoväljundi ja varjestuse vahele 75-oomise takisti. Kui videokaart tunnetab, et selline koormus on väljundis, siis lubab lülida TV-OUT peale.
                              S-Video puhul peab see takisti olema luminance --> ground vahel.
                              Võid ka SCART 20. klemmi oommeetriga kontrollida, kas teleka videosisend sellist takistust üldse omab.
                              Näiteks Radeonil võis need otsad ka lühistada...aga kindluse mõttes ikka takisti. Võib olla ka 50 oomi, vahet ei ole.

                              Comment

                              Working...
                              X