Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Mida kujutab endast takisti?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mida kujutab endast takisti?

    Takisti on ilmselt komponent, mida võib elektroonikaseadmetes kohata kõige sagedamini . Takisti kujutab endast tavaliselt isoleerivas korpuses paiknevat takistuselementi koos kontaktühendustega. Takistis sisalduv takistuselement on valmistatud teada oleva eritakistusega ® materjalist. Antud materjal võib olla nii kangi-, toru-, laastu- või juhtmekujuline. Teda iseloomustavateks suurusteks on pikkus (l) ja pindala (A). Seega saab takistust kirjeldada lihtsa valemiga
    R = r x l / A.

    Takistuse ühikuks on oom. 1 oom on takistus, mis pingel 1 V laseb läbi 1 sekundi jooksul laengu suurusega 1 kulon (ehk voolu 1 Amper). Takisteid, mille takistus on sõltumatu voolust, pingest ja muudest välismuutujatest (nt. temperatuur ja valgus), nimetatakse lineaarseteks takistiteks ehk lihtsalt takistiteks. Kui takisti takistus sõltub voolust, pingest või mõnest muust välismuutujast, siis nimetatakse teda mitte-lineaarseks takistiks. Mittelineaarseid takisteid võidakse nimetada ka muutuja järgi, millest takisti takistus sõltub.

    Loe artikli täisversiooni siit

    Kommenteeri ja arutle antud artikli teemadel käesolevas foorumi teemas

    #2
    Originally posted by admin@Oct 11 2004, 15:20
    Takistuse ühikuks on oom (W).
    Minu arvuti ekraanile tuleb sinna sulgudesse täht W (suur "topeltvee"). Kuidas teistel?
    Ω <-- see aga mul kreeka suurtäht oomega (oomi tähis). Kuidas teistel?
    Ω <-- minul klahvikombinatsiooniga <Alt Gr> + <Shift> + <Q> Kuidas teistel?
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #3
      Artiklis enndas on pilt õige, aga foorumis on jah W

      Ei tule mul seda oomegat Sinu viidatud kahve kasutades.
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        Aga kas minu eelmises postituses kõik näevad ikka suurt oomegat või kellelgi hoopis küsimärk või miski muu märk selle asemel?
        Elektroonika töötab suitsu baasil.
        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

        Comment


          #5
          ka mul suur "W" aga oomegat kyll sinu klahvikombiga ei tule
          aga keegi nyyd n2eb oomegat -----&#62; "Ω"
          arial fonti kasutasin :P
          to fre: sinu oomegat näen küll, milleks koodid kui v6ib kasutada win-i sümboli tabelit, pange arial font ja korras, see peax ikka igas arvutis olema kus windows, mul xp pro ja seal ka iseenesest mõistetavalt

          Comment


            #6
            Jah, eks Windowsiga on siis teisiti, aga minul seda koduarvutis pole. Gentoo Linux masinas. Rohkem seepärast uurisin (tegelikult peaks uue teema tegema) et teada, milliseid võõrtähti postitusse panna võib, et kõik ühtmoodi näeks. Mõni brauser võib näiteks küsimärgiga asendada mõne...
            Võtaks selle Ω siis üldisesse kasutusse, kui kõigil nähtav.
            Elektrik&#39;ule: Sinu "Ω" (suur oomega) täitsa olemas.
            Elektroonika töötab suitsu baasil.
            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

            Comment

            Working...
            X