Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Hübriid, IGBT ja teiste paljujalgsete (lahti)jootmine?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Hübriid, IGBT ja teiste paljujalgsete (lahti)jootmine?

    -----
    viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 22 03 2023, 00:26.
    -superradical-

    #2
    need paljukoivalised tahavad spets rakist, mis käib tõlviku otsa. rakis ja tema kuju sõltub konkreetsest koivalisest.

    RS ja ELFA trükitud kataloogid sisaldasid kirjeldusi neist. ühel aastal oli isegi juhend sees, kuidas asi käib.

    Comment


      #3
      Üks võimalus on kasutada Rose sulamit.
      Karufoorumis on täpsem kirjeldus üleval.

      Comment


        #4
        -----
        viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 22 03 2023, 00:26.
        -superradical-

        Comment


          #5
          suuri olen näind ainult dicovery science pealt. roboti küljes ja sinna läks mitu tõlvikut ühe rakise külge. muidu temperatuur oleks väga ebaühtlane.

          Comment


            #6
            See ongi ju moodul, teisaldatav, kergesti vahetatav jne, seda ei pea keegi parandama (juppe sinna ju pole).
            Iseasi, kui tahad mõnda sisu komponenti kusagil mujal kasutada.
            Mäletan kaugest minevikust, et inverteri transmooduli katsetamisel sai väljaviigu jalad lahti lõigatud ja jalgadele ei hakanud tina külge. Jalad on nii väikesed ka, et sinna klemmi ega miskit ei pane. Miski imeväikese kaablihülsi pressisin sinna otsa ja sai katse tehtud; kogulugu. Sihuke mikroskoobi all nüri töö.
            Nüüd viimati, oli vaja võtta ühelt moodulilt maha üks komponent. Detail oli nii pisike, et seda maha joota ei õnnestunud. Sai selgeks, et selgest nägemisest üksi ei piisa ja inimkäsi ja terav kolviots on selgelt liialt rohmakas sellise asja läbi viimiseks. See tekitas mõtte, et kui peaks tulevikus olema rohkemat vajadust sellise jamaga tegeleda, peab olema ka tehnika.
            Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

            Comment


              #7
              Olen näinud, et selliseid asju joodetakse lahti triikrauast tehtud jooteplaatidega.
              Triikraua pinnale oli kinnitatud termoandur ning temperatuuri juhiti PID regulaatoriga.
              Selline seade võimaldab temperatuuri täpselt, kiirelt ning odavalt juhtida.
              MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
              KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

              Comment


                #8
                -----
                viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 22 03 2023, 00:26.
                -superradical-

                Comment


                  #9
                  Niipalju kui mul oli vaja neid lahti saada, aitas ikka vaakum-imuriga kolb; lapikute jaoks suurema avaga ja täpsemalt vastu plaati, et õhk otsiku serva vahele ei lähe.
                  Head susserdamist !

                  Comment


                    #10
                    -----
                    viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 22 03 2023, 00:26.
                    -superradical-

                    Comment


                      #11
                      Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
                      A mis nimeline jaam või kolb see oli, mil niisuuri otsikuid on?
                      Või siis tõesti suruõhuga puhuks minema Kuigi need ei ole vist samuti just professionaalsed lahendused.
                      Suruõhk teeb trükkplaadi augu ilusti puhtaks, kui tina saab teisele poole trükkplaati kuhugi minna siis toimib minumeelest paremini kui vaakumpump.
                      Maailm oleks puhas ja süüta
                      kui poleks õllejogurtit
                      - Õ.Õ.

                      Comment


                        #12
                        Olen ikka vahest vanu ja katkiseid sagedusmuundureid lõhkunud - selle jõuelektroonikaga alumiinium alusel plaadi olen lihtsalt lõiketangidega väljaviigu haaval küljest lõiganud.
                        Triikrauast tehtud plaati kasutaks üksikute komponentide alumiinium alusega trükkplaadilt eemaldamiseks.
                        MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                        KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                        Comment


                          #13
                          -----
                          viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 22 03 2023, 00:26.
                          -superradical-

                          Comment


                            #14
                            60W tõlviku ja suruõhuga saab kenasti lahti. ise demonteerisin autoraadiote võimendikive nii.

                            kompressori otsas oli vanast värvi püssist tehtud selline: https://www.verkter.ee/suruohutoorii...abo-bp-10.html

                            surve oli 8atm.

                            hiljem tekkis selline: https://www.oomipood.ee/product/vtde...inapumbaga_30w

                            töötab kenasti, mõnda asja peab kauem sulatama.
                            viimati muutis kasutaja olavsu1; 10 12 2021, 20:14.

                            Comment

                            Working...
                            X