Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Automaatne imuri käivitus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Automaatne imuri käivitus

    Tere!

    Oleks vaja automaatset imuri käivitust ja googeldades jõudsin selleni. Kas see võiks ka meie 240V töötada? Nagu aru saan siis faas peab süsteemist läbi käima ja neutraali võib otse ühendada pistikupesadesse?


    Ärge näkku lööge, kui küsimused tunduvad väga rumalad

    #2
    Vs: Automaatne imuri käivitus



    saad sealt, numbrialt 23.

    Comment


      #3
      Vs: Automaatne imuri käivitus

      See kohalikus letis olemas: https://www.effex.ee/?pg=1&pgr=2&sgr=325&id=2631

      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

      Comment


        #4
        Vs: Automaatne imuri käivitus

        Prioriteedirelee on tõepoolest võimalik valmislahendus. Aga kui tahta ise nokitseda või odavamalt läbi saada, siis võiks olla veel variante. Igale poole ei pea proset panema, kuigi see on tore
        Voolu võib tuvastada ka kontakivabalt (ohutus), näiteks siit moodulist voolujuhet läbi vedades.
        Ja oma diskreetse 5V väljundiga võiks ta tüürida näiteks seda moodulit.

        Õigupoolest on mul sarnased moodulid juba paar aastat sahtlis olemas täpselt samal eesmärgil - et imurit käima vedada kui saag või lihvija käima panna. Aga kuna töökojas nokitsemise aega on vähe olnud, siis pole veel leidnud motti neid kokku ühendada.
        Toidan trolle!

        Comment


          #5
          Vs: Automaatne imuri käivitus

          Prioriteedirelee ei ole väga sobiv sest rakendusvool kipub liiga kõrge olema ja pole reguleeritav. Ja klemmid kipuvad ka tagurpidi ühendama, st kui tuvastab koormuse siis laseb kontakti lahti. Ja rakendub hetkega.
          Lingitud voolureleel saab kruvida rakendusvoolu läve ja ajalist viidet et kõik mootorid korraga ei käivituks. Mis võib kaitse välja visata. Klemmid on ümberlülituvad nii et saab NO kasutada. Ehk täpselt see mis vaja. Toitub ka 230 pealt.
          Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

          Comment


            #6
            Vs: Automaatne imuri käivitus

            Mina kasutan midagi sellist ja PIC CPU.
            Täna kasutaksin aruinot. Releeks näiteks SSR.
            Protsessoriga on lihtsam/mugavam viititusi seada. Mina seadsin tolmuimeja sisselülitamiseks viivituse 0.5 sek ja välja 3 sek.

            Comment


              #7
              Vs: Automaatne imuri käivitus

              Kas see imur siis peabki k'ivituma kui on põhiseadmel koormus(suurem vool) ?
              Kui ei siis mõlemad sama lüliti/käivitusrelee külge...
              http://hparchive.com/
              https://worldradiohistory.com/index.htm

              Comment


                #8
                Vs: Automaatne imuri käivitus

                minuoma läheb koos saega tööle ja viivitusega lülitab välja. saag on imuri pistikus.

                Comment


                  #9
                  Vs: Automaatne imuri käivitus

                  Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
                  Prioriteedirelee ei ole väga sobiv sest rakendusvool kipub liiga kõrge olema ja pole reguleeritav. Ja klemmid kipuvad ka tagurpidi ühendama, st kui tuvastab koormuse siis laseb kontakti lahti. Ja rakendub hetkega.
                  Lingitud voolureleel saab kruvida rakendusvoolu läve ja ajalist viidet et kõik mootorid korraga ei käivituks. Mis võib kaitse välja visata. Klemmid on ümberlülituvad nii et saab NO kasutada. Ehk täpselt see mis vaja. Toitub ka 230 pealt.
                  Okei, sel hetkel paarkümmend aastat tagasi kui mina midagi sellist vajasin ja oma kilpi lisasin, siis tunti neid kõiki prioriteedirelee nime all ja osadel, sh sellel mida mina kasutasin, oli rakendusvool seatav. Nüüd on voolurelee seega erinev nähtus kui prioriteedirelee, nagu ma su jutust aru saan. Kas neid eristab veel miski peale seadistusvõimaluse? Kiirelt googeldasin ja osad poed käsitlevad terminit voolurelee üldterminina, mille erijuht on prioriteedirelee. Või kas on üldse mingit ühtsust selles terminoloogias?
                  Toidan trolle!

                  Comment


                    #10
                    Vs: Automaatne imuri käivitus

                    Click image for larger version

Name:	karher.jpg
Views:	1
Size:	70,1 KB
ID:	872736
                    Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Automaatne imuri käivitus

                      Esmalt postitatud redart poolt Vaata postitust
                      Okei, sel hetkel paarkümmend aastat tagasi kui mina midagi sellist vajasin ja oma kilpi lisasin, siis tunti neid kõiki prioriteedirelee nime all ja osadel, sh sellel mida mina kasutasin, oli rakendusvool seatav. Nüüd on voolurelee seega erinev nähtus kui prioriteedirelee, nagu ma su jutust aru saan. Kas neid eristab veel miski peale seadistusvõimaluse? Kiirelt googeldasin ja osad poed käsitlevad terminit voolurelee üldterminina, mille erijuht on prioriteedirelee. Või kas on üldse mingit ühtsust selles terminoloogias?
                      Eestikeelset ühtset terminoloogiat vist ei kasutata. Kunagi sai isegi aretatud: https://www.elfafoorum.eu/threads/17...emi?highlight= käib tänase päevani.
                      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                      Comment

                      Working...
                      X