Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Akuga Vellemani minitrell võrgutoitele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Akuga Vellemani minitrell võrgutoitele

    Tere, olen pettunud odava vellemani minitrelli omanik (VTHD03). Aastaid tagasi oomipoest saadud.
    Kohe alguses pettusin, kui aku sai tühjaks enne, kui õhukese PCB sisse augu puuritud sain.
    Selle sees on Ni-Cd 3,6V 700mAh aku ja mootor kirjaga RS-385 DC3,6V.

    Aku saab ruttu tühjaks, aku jookseb tühjaks kui seisab kapis ja laadimine võtab kaua aega, et sisuliselt ma ei jõua oodata ja kasutan seda koos laadijaga koguaeg, tehes puhkepause, kui see isegi laadija otsas ära sureb ja seisma jääb.
    Laadijal kirjad 6V 300mA. Selgelt nõrk adapter, sobib vaid laadimiseks, mitte töötamiseks.

    Siis võtsin kapist universaalse adapteri, valisin väljundiks 7,5V ja 1A, mõõtes oli isegi väiksem pinge. Selle adapteriga sain kohe töö tehtud minutiga ja töötas laitmatult nagu trell töötama peaks. Pärast lõpetamist jätsin laadima. Kontrollisin et adapter kuum polnud trell ka korras. Umbes poole tunni pärast nägin et adapteri korpus sulanud ja oli kutu. Ma saan aru, kui adapter oleks otsad andnud pika töö ajal, sest võis olla ülekoormuses, aga mul töötas väga lühikest aega.

    Ma nüüd ei mõistagi kuidas natuke kõrgema pingega laadimine selle adapteri maha kärsatas või oli viga milleski muus? Tahakski teada milline peab reaalselt olema toiteadapter et saaks seda minitrelli kasutada otse võrgust ja aku viskaks vahelt välja. Kas peab miskit elektroonikat veel vahele panema? Toide peaks kindlasti olema küllaltki võimas, aga kuna juba kolm korda võimsam toide läks läbi laadimisega (minuteada), siis ei tahagi riskida lihtsalt uute katsetustega.

    Kasutan seda harva ja saan sellega teha vajalikud tööd (kui see suudaks töötada normaalsete pööretega konstantselt, mitte pool minutit). Teinekord sellist rumalat ostu ma ei tee, praegu sooviks selle drelli läbi kulutada tööga, mitte "tervena" ära visata.

    Ehk on kellelgi head nõu pakkuda?
    Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

    #2
    Vs: Akuga Vellemani minitrell võrgutoitele

    On ju olemas Li-ion 3,6V 2000 - 2500mAh akud, mõni selline ei teeks seda tööd? Läpaka akud on nendest koostatud....

    Comment


      #3
      Vs: Akuga Vellemani minitrell võrgutoitele

      Mul on ka mingi taoline (nimetu, 60-osaline komplekt),
      sees on NiCd akud 3 x AA-mõõdus. Arvatavasti ongi
      selline odav-variant, sest nende asemele mahuvad
      edukalt ka kolm NiCd akut 2/3 Sub-C mõõdus.
      Elektroonika töötab suitsu baasil.
      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

      Comment


        #4
        Vs: Akuga Vellemani minitrell võrgutoitele

        Esmalt postitatud onks poolt Vaata postitust
        Tahakski teada milline peab reaalselt olema toiteadapter et saaks seda minitrelli kasutada otse võrgust ja aku viskaks vahelt välja.
        Voolu mõõta ei saa? Või siis mootori pealt mingeid andmeid maha lugeda? Arvata võib, et 1A adapteriga pole seal üldse midagi peale hakata kui akud eemaldada.

        Esmalt postitatud onks poolt Vaata postitust
        Toide peaks kindlasti olema küllaltki võimas, aga kuna juba kolm korda võimsam toide läks läbi laadimisega (minuteada), siis ei tahagi riskida lihtsalt uute katsetustega.
        See väetikene laadija suutis ilmselt laadimisvoolu piirata, võimsam mitte, sellest oletatavasti ka probleem. Sest kõrgema pingega läheb ju laadimisvool samuti suuremaks.

        Comment


          #5
          Vs: Akuga Vellemani minitrell võrgutoitele

          Tahtsin alguses ka pildi panna, unustasin. No lisan nüüd.

          Click image for larger version

Name:	IMG_1883.JPG
Views:	1
Size:	122,6 KB
ID:	869617

          Arvatavasti ongi see tavaline odavtoodang, mis paljudel erinevate firmasiltide all on olemas.
          Proovin praegu originaal laadijaga laadida, hetkel ei liiguta mootor üldse. Mõõtsin pinget laadijalt ja nüüd näitab ilma koormuseta 2,2V. Võimalik et see laadija sai ka tööreziimis piineldes oma otsa.
          Laadimisega oli see alati väga tuline ja lihvimistöödega laadija kasutamine ka kuumutas seda.
          Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

          Comment


            #6
            Vs: Akuga Vellemani minitrell võrgutoitele

            Alustuseks asenda miski eneloopidega vms mis ei tühjene riiulis ja on tublilt suurema mahtuvusega. Liitium oleks muidu paras aga siis on peenemat laadijat vaja. Kui juhtmetega tahad töötada siis võta arvuti toitekast 3,3v. See sulanud toide oli ilmselt ise vigane.

            Järgmine mure on ilmselt et mootor põleb maha sest pole mõeldud pikemalt töötama kui originaalaku lubab.
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment


              #7
              Vs: Akuga Vellemani minitrell võrgutoitele

              Ise kasutan samuti läpaka akust võetud 18650 elementi ja pisikest mootorit pisemaks puurimis/lihvimistööks. Ebay-st tellisin mingi suvalise odava komplektse minitrelli, mis algselt oli juhtmega mõeldud, aga mulle juhtmetega majandamine eriti ei meeldi. Niisiis mahub sinna korpusesse kenasti 18650 sisse ja korpust väheke pikendada veel, et aku ja sisse/väljalülitus ning alapingekaitsega väike trükkplaat sisse mahuks pluss veel micro USB pesa teise väikese trükkplaadiga, mis ülelaadimise eest kaitseks. Kokkuvõttes näeb selline välja ning istub päris mugavalt käes, lisaks veel mugav laadimine telefoni laadijaga, mis nagunii koguaeg käepärast, mitte vajalikul hetkel kadunud nagu spets adapteritega kipub olema.
              otsija

              Comment


                #8
                Vs: Akuga Vellemani minitrell võrgutoitele

                Küsimus: kus on neid väikseid tsangimoodi padruneid saada? 1:1,5;2, aitaks.

                Comment


                  #9
                  Vs: Akuga Vellemani minitrell võrgutoitele

                  Ahjaa selle padruniga panin ka vähe võssa oma minitrelli juures, mul vedeleb selline üle, seal nagu kirjas, et ava on 2mm-sele mootori võllile, aga kui kohale jõudis, siis 2mm-ne täitsa loksub sees, ilmselt miski vähe jämedama võlliga mootor ka olemas ja sobib hoopis sellele? Kui kellegil huvi, siis võin paari euriga näiteks ära anda selle.
                  otsija

                  Comment


                    #10
                    Vs: Akuga Vellemani minitrell võrgutoitele

                    Esmalt postitatud onks poolt Vaata postitust
                    Tahtsin alguses ka pildi panna, ...
                    Just samasugusest kirjutasin, ainult silt ja korpuse värvus ongi erinevad.

                    Esmalt postitatud Shele poolt Vaata postitust
                    Küsimus: kus on neid väikseid tsangimoodi padruneid saada? 1:1,5;2, aitaks.
                    Näiteks PROXXON, maaletooja AS ESPAK.
                    Väiksemad tsangpadrunid, vene toodang, on Tartus Tiigi poes ikka olnud.
                    Elektroonika töötab suitsu baasil.
                    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Akuga Vellemani minitrell võrgutoitele

                      Tnx! Vaatan üle. Otsija: olen Tartus 14.-15.06. Anna privas mingi kontakt: ehk saame kaubale? Tallinnas on Punase tänava alguses. üks vene pood, kus on kõike (peale tsangide)

                      Comment


                        #12
                        Vs: Akuga Vellemani minitrell võrgutoitele

                        Tänud heade ideede eest!

                        Kuna mul juhuslikult oli olemas läpaka aku, mille tsüklite arv täis ja enam laadida ei lasknud, kuid aku pidas paar tundi, siis sealt võtsin ühe 2200mah liitiumi elemendi. Vana punnis 3310 mobla aku seest võtsin elektroonika, mis katkestab liitiumi aku laadimise, kui pinge jõuab üle 4.2V. Ning leidsin ka micro USB pesa, mille sai täpselt sobitatud originaal laadija auku. Paar tinutust ja valmis.

                        Aku pole küll uus, aga kui nüri puuriga sain trükiplaati augu tehtud ja see suutis veel teise augu ka puurida, siis see juba on parem kui uuena see oli!
                        See aku ei jookse ka tühjaks niisama ja kestab kõvasti kauem kui originaal.
                        Saan nüüd laadida igal pool ükskõik kelle telefoni laadijaga ja selle trelli kohvrisse enam laadijat pole vaja pannagi, selle koha kasutan lisaotsikute jaoks ära.

                        Kuigi selle 1A laadijaga, mis läbi kärssas, töötas see trell ikka palju kiiremini ja paremini, sest pinge kõrgem, aga praeguse variandiga tagan sellele trellile vähemalt pikema eluea ja piisavalt hea töövõime et teha asju mida mul vaja, ja seda juhtmevabalt
                        Kui Midagi Teha, Siis Tuleb Seda Ikka Korralikult Teha

                        Comment


                          #13
                          Vs: Akuga Vellemani minitrell võrgutoitele

                          Esmalt postitatud Shele poolt Vaata postitust
                          Tnx! Vaatan üle. Otsija: olen Tartus 14.-15.06. Anna privas mingi kontakt: ehk saame kaubale? Tallinnas on Punase tänava alguses. üks vene pood, kus on kõike (peale tsangide)
                          Paes on MKT, sealt võiks naljaviluks ka küsida.
                          Erilahendused.
                          PS või mail.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Akuga Vellemani minitrell võrgutoitele

                            Kaasas 3 eri läbimõõduga tsangi. Müügimehed kutsuvad neid millegipärast võrudeks. trelli diameeter Ø: 0.8mm - 3mm.- ikka puuri :

                            viimati muutis kasutaja Svago; 15 m 2016, 12:13.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Akuga Vellemani minitrell võrgutoitele

                              Elfas on ka tsangid ja padrun. Sama asi TME-s. Need DONAU tsangid ja padrun on 2,3 mm võllile.

                              Comment

                              Working...
                              X