Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Päikesepaneelist telefonilaadiga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Päikesepaneelist telefonilaadiga

    Tuli selline idee, et mul telefon läheb tühjaks suht kiirelt, et igapäev peab laadima. Kas poleks võimalik panna oma telefoni tagumisele ümbrisele päikesepaneeli ja otse paneelist laadida telefoni?

    #2
    Vs: Päikesepaneelist telefonilaadiga

    Umbes 2 tervet päeva päikese käes läheks aku
    täis saamiseks.
    EE orjusest vaba!

    Comment


      #3
      Vs: Päikesepaneelist telefonilaadiga

      aga kui aku oleks täis laetud ja päikesepaneel aitaks seda akut rohkem üleval hoida?

      Comment


        #4
        Vs: Päikesepaneelist telefonilaadiga

        Esmalt postitatud Hedwig911 poolt Vaata postitust
        aga kui aku oleks täis laetud ja päikesepaneel aitaks seda akut rohkem üleval hoida?
        Vist olid Nokia insenerid, kes arvasid ja arvutasid, et päikesepaneel mobiili tagaküljel on nii mõttetu asi, et ei suuda isegi telefoni ooteaega eriti pikendada.
        Võin nüüd firmas muidugi eksida, aga jutt oli küll selline.

        Seda võib ju ka ise ligikaudselt arvutada. Näiteks nii, et kui 225cm2 päikesepaneel annaks parimal juhul 3,7W
        siis 40cm2 (keskmise mobiili tagapind) annaks 0,65W. See teeb 5V pingega 130mA voolu. Parimal juhul. Reaalselt nii hästi siiski ei lähe.
        1500mAh akut tuleks sellise vooluga laadida vähemalt 15 tundi ja isegi siis ei saa aku 100% täis.

        Comment


          #5
          Vs: Päikesepaneelist telefonilaadiga

          Mina laen oma vana nokiat 5w paneeli abil. Paneel laeb rolleri akut ja sel vajadusel auto laadiaga lasen jälle nokia täis. Paras mängimine, aga ise olen rahul.

          Comment

          Working...
          X