Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Rikkevoolukaitse

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Rikkevoolukaitse

    Tere, uurisin siin mitut teemat selle kohta, aga otseselt abi ei leidnud ja küsiks siis uuesti. Sai pandud rvk 25a 30mA 3faasiline, kust jooksevad läbi 3 kaitseautomaati iga automaat 16a, automaatide peal pistikupesad, praegu ainult üks mis on aktiivne, vannitoa oma, teised praegu väljas. Alguses töötas ilusti nüüd lööb koguaeg rvk välja, proovisin ilma rvk-ta töötab ilusti muidugi. Rvk rakendub kui faasi ja n-i voolude erinevus on rohkem kui 30mA? Kas seal tekivad siis lekkevoolud, et ta järsku hakkas ennast välja lülitama, millest tingitud.

    #2
    Vs: Rikkevoolukaitse..

    Kui on järgi ainult vannitoa pistikupesa ja ei midagi muud, siis on probleem kas selles konkreetses pesas või sinna minevas kaablis. Kui keegi aga kogemata on sinna pistikupessa ka midagi järgi ühendanud, siis kontrolli seda konkreetset elektriseadet. Naine sinna äkki näiteks pesumasina torganud vms. ja nüüd küttekeha lekibki?

    Esmalt postitatud kollionu poolt Vaata postitust
    Rvk rakendub kui faasi ja n-i voolude erinevus on rohkem kui 30mA?
    Jah.

    Comment


      #3
      Vs: Rikkevoolukaitse..

      Jah, aga mix ta rakendub antud olukorras ja kuidas seda vältida, kui otsest viga ei ole.

      Comment


        #4
        Vs: Rikkevoolukaitse..

        Ja milline siis on see "antud olukord"? Ja mis on "otsene viga"? Kui isolatsioon lekib, siis kaitselüliti veel ei rakendu, rikkevoolukaitse aga juba rakendub. Selle jaoks see asjandus ju ongi, et piisavalt lekkiva isolatsiooni korral asi välja lülitada.
        Väljalülitumist vältida saab aga niimoodi, et see lekkiva isolatsiooniga elektriseade ka remonditakse või asendatakse.

        Kui tegemist on lekkiva isolatsiooniga küttekehaga, siis teinekord aitab küttekeha kuivatamine ehk siis küttekeha kuumutamine piisavalt pika aja jooksul.

        Comment


          #5
          Vs: Rikkevoolukaitse..

          Njh siis on probleem pistikusse sisse jooksvas kaablis.. Kuna rakendub iga seadmega, kui sinna midagi panna, aga aitäh.

          Comment


            #6
            Vs: Rikkevoolukaitse..

            Viga võib olla ka rikkevoolukaitsmes.

            Comment


              #7
              Vs: Rikkevoolukaitse..

              Ei ole küll ühtegi RVK-d lahti kiskunud, ei tea, millega seal sees see konkreetne lävi just täpselt paika on pandud, mis lubab neil rakenduda sõltuvalt tüübist 10, 30, 150 või ka 300mA-ga, kuid mulle on kätte sattunud ka isend, mis kohe uuest peast igasugusest koostööst keeldus. Täpsemalt siis isiklikult ostsin poest, samuti 3-faasilise, panin kliendi kilpi paika ja selgus, et ei püsi sees mitte mingi hinna eest. Ei hakanud tookord küll lausa laboratoorseid katseid ka tegema, et kui väikese vooluga ta just välja läheb aga fakt oli see, et skeem oli mul õige ja RVK lendas ka tavalise keskmise võimsusega pirniga kandelambi näitamise peale välja. Au ja kiitus poele, mis ilma vähimagi norimiseta mul selle eksemplari välja vahetas teise täpselt samatüübilise ja äärmiselt tõenäoliselt ka samast partiist isendi vastu, mis samas kohas samade ühendustega igati normaalselt käitus.
              Miks ma seda räägin - võib ju võimalik olla, et RVK sees on mingi võimalikult lihtsa ehitusega lävilüliti, mis alles teatud suurusega ebabalanssvoolust alates osa sellest voolust vabastile suunab, mitte nii, et läve kõrguse määrab ainult vabasti ise ja tema mehhaanika, vedru vastusurve jne? Seljuhul võib ka juhtuda, et selle skeemi mõni element on kehvalt joodetud ja peale mõningat aega ootuspärast tööd on skeem nüüd järsku seetõttu vigurdama hakanud.

              Comment


                #8
                Vs: Rikkevoolukaitse..

                Osad rikkevoolukaitsed on lausa reguleeritava vabastiga, ma kunagi endal mõned sinna 10mA (isegi veidi vähema) peale maha keerasin.

                Esmalt postitatud kollionu poolt Vaata postitust
                Kuna rakendub iga seadmega, kui sinna midagi panna
                Siis võib vabalt ka PE ja N kaablis/pesas koos olla (isegi mitte vannitoa omal, aga suvalisel peale RVK-d oleval) ja osa voolust läheb N asemel PE soone kaudu tagasi. Egas muud kui kilbist kaabli otsad lahti ja soonte vahelist takistust mõõtma.

                Comment


                  #9
                  Vs: Rikkevoolukaitse..

                  Esmalt postitatud kollionu poolt Vaata postitust
                  Njh siis on probleem pistikusse sisse jooksvas kaablis.. Kuna rakendub iga seadmega, kui sinna midagi panna, aga aitäh.
                  Tõenäoliselt PE ja N koos või RVK-s on N ja faas erinevalt ühendatud(üks ülalt, teine alt või vastupidi).
                  -

                  Comment


                    #10
                    Vs: Rikkevoolukaitse..

                    Oleks kilbis valesti ühendatud, poleks ilmselt ka alguses korralikult töötanud? Suurem tõenäosus on, et keegi igavuse all kannatav ehitusmees lõi lihtsalt naela/kruvi seina, "sobiliku" koha peale.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Rikkevoolukaitse..

                      Esmalt postitatud holt poolt Vaata postitust
                      Ei ole küll ühtegi RVK-d lahti kiskunud, ei tea, millega seal sees see konkreetne lävi just täpselt paika on pandud, mis lubab neil rakenduda sõltuvalt tüübist 10, 30, 150 või ka 300mA-ga, kuid mulle on kätte sattunud ka isend, mis kohe uuest peast igasugusest koostööst keeldus. Täpsemalt siis isiklikult ostsin poest, samuti 3-faasilise, panin kliendi kilpi paika ja selgus, et ei püsi sees mitte mingi hinna eest. Ei hakanud tookord küll lausa laboratoorseid katseid ka tegema, et kui väikese vooluga ta just välja läheb aga fakt oli see, et skeem oli mul õige ja RVK lendas ka tavalise keskmise võimsusega pirniga kandelambi näitamise peale välja. Au ja kiitus poele, mis ilma vähimagi norimiseta mul selle eksemplari välja vahetas teise täpselt samatüübilise ja äärmiselt tõenäoliselt ka samast partiist isendi vastu, mis samas kohas samade ühendustega igati normaalselt käitus.
                      Miks ma seda räägin - võib ju võimalik olla, et RVK sees on mingi võimalikult lihtsa ehitusega lävilüliti, mis alles teatud suurusega ebabalanssvoolust alates osa sellest voolust vabastile suunab, mitte nii, et läve kõrguse määrab ainult vabasti ise ja tema mehhaanika, vedru vastusurve jne? Seljuhul võib ka juhtuda, et selle skeemi mõni element on kehvalt joodetud ja peale mõningat aega ootuspärast tööd on skeem nüüd järsku seetõttu vigurdama hakanud.
                      ;
                      Rikkevoolukaitsmetel on sees 2 pooli faasil, milliste magnetväljad töötab teineteisele vastu. Ühte mähist läbib sissetulev vool, teist väljaminev vool. Kui need on võrdsed, ei suuda kangide süsteem vabastada kaitse päästikut. Nende mähistega ongi määratud tundlikus. Kontrollahelas on takisti, mis siis oma läbiva vooluga maha, viib seadme tasakaalust välja ja peaks toimuma väljalülimine.
                      Kui omal seda p... lülitit lahtivõtmisega uurisin, ... pudenes kogu see kangidekrempel(!) lauale laiali ja ... ostsin uue kaitseautomaadi! See oli lihtsam kui "varesepesa" uuesti kokku laduda! :-)

                      Comment


                        #12
                        Vs: Rikkevoolukaitse..

                        Irw, varesepesa...selge - nii et praktiliselt täismehhaaniline värk. Teemaalgataja probleem peaks siis äärmiselt tõenäoliselt ikkagi RVK-st ja pigem ka kilbist väljapoole jääma, kuivõrd see on ka õigesti töötanud ja jama sigines alles aja möödudes.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Rikkevoolukaitse

                          Kui seal on 3-faasine RVK siis on mähised natuke rohkem aga las olla.
                          Kui kõik, ka vannitoa kaitse on väljas siis pidi RVK sees püsima. Kena.
                          Kas siis kui nüüd vannitoa kaitse sisse lülitada lendab RVK välja? Kena.

                          Selle kaitse juurest läheb kaabel vannituppa. Kui lasta lahti selle kaabli VANNITOA OTS
                          kas siis ka RVK rakendub? Kui jah, siis on viga kaablis. Kena.

                          Kui ei rakendu siis võiks sinna vabasse otsa ühendada ühe lambi. Rakendub, ikka vigane kaabel
                          või pole kõik 4 NELI soont viidud läbi RVK.

                          Kui aga RVK ka lisalambiga ei rakendu on PAHA koht kuskil vannitoas.

                          Lisame jupphaaval vannitoa seadmeid ja vaatame mis lõpuks RVKle mõjub.

                          Kui uskuda neid lõputud kriminulle siis on tegu vanni korpuse külge veetud faasiga
                          (hästi kavandatud mõrvakatse) ja ainult tänu RVK rakendumisele on osalised elus.
                          Siiani veel.

                          Nii saab sellest olukorrast ja lahendamisest aru üks lihtne mitteelektrik.

                          Comment

                          Working...
                          X