Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Probleem lambi pingega

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Probleem lambi pingega

    Sai aitähhi eest soetatud kasutatud põrandalamp. Vigane, nagu ka eelmine omanik ütles. Tegu siis suhteliselt levinud lambitüübiga ehk midagi sellist http://www.interiordesignsideas.net/...Floor-Lamp.jpg
    Lambil on kaks lülitit - alumine reostaatiga ja ülemine ilma. Probleem ongi alumise lambiga, kuhu jõuab 12V asemel 220V. Ülemisega on korras, sinna peabki 220V jõudma. Mina, oma suure uudishimu ja algeliste teadmistega ütleks, et seal on mingi põhimõtteline viga. Pilt ka ning ehk viitsib keegi nuputada kuidas asi korda saada.



    PS: Ülemise valgustile tahaks ka mingi reostaadi panna (220V 150W). Mida mul täpselt vaja on?

    #2
    Vs: Probleem lambi pingega

    Oled kindel, et 12V peab jõudma sinna, kas seal on mingi trafo/toiteplokk vahel? Ma pakun, et seal timmerdatakse 220V-d.
    Kui tahad sinna ülemisele teha timmeri vahele siis selle skeemi järgi mul igastahes laualamp täitsa töötas(panin hõõguma ja särama, 100W 220V pirn oli katsetamisel).
    Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik.

    Comment


      #3
      Vs: Probleem lambi pingega

      Minu omal küll läks mõlemasse 220V...Enda omal oli ka see vigane seal, kakkusin elektroonika välja ja panin ainult lülitid sisse.

      isegi, et 2 sellist lampi oli mul, mis sain täitsa tasuta. Mõlemad said korda ja läksid kasutusse. Siiani kasutatakse.

      Comment


        #4
        Vs: Probleem lambi pingega

        Kui alla 12V asemel 220V läheb, siis polegi muud viga, kui selle pote juures olev sümistor on lühises.

        Comment


          #5
          Vs: Probleem lambi pingega

          Trafot seal vahel ei ole. 12V arvan lambipesa pärast kuhu ma ei tea, et oleks 220V pirne olemas. Või on?


          Kui lihtne sobivaid reostaate valmiskujul leida on?

          Comment


            #6
            Vs: Probleem lambi pingega

            on küll olemas 220v halogeenpirne sellele

            Comment


              #7
              Vs: Probleem lambi pingega

              220V halogeenidega see asi, et need veits teistsugusele soklile. Kuid siiski ostsin ühe ja lähemalt uurides sain aru, et see probleem on lahendatav näpitsate abiga. Nüüdseks siis põleb ka alumine pirn. Kuid kõik siiski nii roosiline ka pole. Nimelt pirn põleb, kuid hämarust muuta ei saa. Vast sama jama mis siin http://www.elfafoorum.eu/threads/44652-Lambi-reostaat

              Vahefinish: reostaat ja sümistor olemas. Nüüd tuleb asjad külge veel panna.
              viimati muutis kasutaja Vahindra; 30 m 2011, 16:54.

              Comment


                #8
                Vs: Probleem lambi pingega

                Sümistor vahetatud (viga oligi niisiis selles) ja ülemisel pirnil reostaat olemas. Endal uueks teadmiseks see, et soklisse kuhu läheb 12V halogeen (otsas kaks sirget traati) annab panna ka 220V halogeeni (otsas kaks u-kujulist traati) kui seda veidikene ümber teha. Pole varem lihtsalt sellist probleemi olnud. Aitäh abi eest!

                Uue reostaadil ilmnes aga probleem. Nimelt kui see sisse lülitada, hakkab see põrisema. Kui lähedal istuda, siis on see üsna häiriv. Täisvõimsusele keerates põrin lakkab. Milles võib olla probleem?

                Comment


                  #9
                  Vs: Probleem lambi pingega

                  Ehk on sellel uuel reostaadil mingi drosseli moodi asi, see põrisebki.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Probleem lambi pingega

                    Üldiselt neil lampidel ongi see pisikene alumine lamp 220v oma ja pesa on kah taoline, olen neid junne üks kuni mitu elule aitanud.

                    Comment

                    Working...
                    X