Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Traforauad kuumenevad ja elektriarved suurevõitu.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Traforauad kuumenevad ja elektriarved suurevõitu.

    Olen veidike mures oma korteri elektrisüsteemi pärast. Probleem järgmine. Toitetrafodel lähevad rauad kuumaks ja elektriarved tunduvad ka kahtlaselt suured. Kasutusel olevad trafod on kontrollitud ja korralikud. Näiteks 400VA trafol tühivool 300mA on minu meelest suurevõitu. Samas kui sellel trafol võrgujuhe sillata väikse kondega langeb tühivool umbkaudu kaks korda. Miskit ei muutu kui kõik ülejäänud seadmed lahti ühendada. Ei taha väga uskuda, et minu korterist kuhugi kaablit edasi veetud on nagu veneajal maju ehitades tehti kuna arvestid on uued ja oletan, et kontrolliti ka juhtmestikku. Mis kõige enam praegu muret teeb on siiski see, et traforauad kuumaks lähevad ja seda ka tühjalt töötamisel. Vanematel trafodel võtab isegi vaha nii pehmeks, et plärisema lähevad poole päeva töötamisega. Küsige suunavaid küsimusi ja käskige mõõta mida vaja. Pinge jääb normidesse 220V-230V olenevalt millal mõõta.

    #2
    Vs: Traforauad kuumenevad ja elektriarved suurevõitu.

    Tutvu asjaga nagu reaktiivenergia, vihjeks et trafo on induktiivne koormus.
    viimati muutis kasutaja vasaraonu; 15 m 2010, 07:00. Põhjus: Kirjavead.
    Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
    1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
    2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

    Comment


      #3
      Vs: Traforauad kuumenevad ja elektriarved suurevõitu.

      Reaktiivenergia ei soojenda midagi. Trafos on kas lühiskeerd või on plekid kõlbmatud. On teada juhus, kus leidurid tegid trafo katuseplekist: tulemius oli elektrikeris.

      Comment


        #4
        Vs: Traforauad kuumenevad ja elektriarved suurevõitu.

        Kui jutt mõnest üksikust toroidist, mis on kuskile seadmesse kinnitatud, siis võta keskelt rõngast läbi käiv kinnituspolt ära ja proovi uuesti.
        Kui minu oletus ei pea paika, siis võiksid täpsemalt kirjeldada mis trafodega (kas kõikide trafo tüüpidega) ja mis tingimustel (asuvad seadmes või lahtisena laual jne) selline asi toimub.

        Comment


          #5
          Vs: Traforauad kuumenevad ja elektriarved suurevõitu.

          Asi selles, et minul trafod kuumetavad --- lähen sõbra juurde oma võimu näitama ja seal kõik OK. Ja näiteks see 400VA trafo mille varal näite tõin on küll igati korralik asi.

          Comment


            #6
            Vs: Traforauad kuumenevad ja elektriarved suurevõitu.

            Põnev lugu... Sümptomid on nagu oleks võrgupinges palju kõrgemaid harmoonilisi.

            Mis ossiga vaadates võrgupinge kuju on? (ilmselt peab pingejagur vahel olema).
            If you think education is expensive, try ignorance.

            Comment


              #7
              Vs: Traforauad kuumenevad ja elektriarved suurevõitu.

              Tõepoolest põnev: tegelikult tuleks ossiga vaadata ka VOOLU kuju. Kahju, et Tartus: ma olen lausa selliste perverssuste huviline: vaataks ja mõõdaks lausa mõnu pärast.

              Comment


                #8
                Vs: Traforauad kuumenevad ja elektriarved suurevõitu.

                millest võib tulla et võrgupinge on 3 tundi 100 volti?

                Comment


                  #9
                  Vs: Traforauad kuumenevad ja elektriarved suurevõitu.

                  reaktiivenergia puutub asjasse niipalju et voolu mõõtmine ei anna induktiivse koormuse puhul energiatarvet.
                  Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                  1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                  2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Traforauad kuumenevad ja elektriarved suurevõitu.

                    Loomulikult: ja see nn. energia ei tekita nn. TARBIJAS mingit soojust: ainult oma juhtmetes.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Traforauad kuumenevad ja elektriarved suurevõitu.

                      Ma pole seda väitnudgi et tarbija selle tõttu midagi soojaks kütaks.
                      Teemaalgataja eeldas "Näiteks 400VA trafol tühivool 300mA on minu meelest suurevõitu" alusel et palju tarbib. See vool aga ei küta sooja.
                      Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                      1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                      2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Traforauad kuumenevad ja elektriarved suurevõitu.

                        Kui võrgujuhe sai kondega sillatud ja tühikäiguvool langes, kas siis pikemal töötamisel ka kuumenes? Kui esineb mingi kõrgsagedushäire, siis tester võib imenäitusid anda, mida tegelikkuses üldse ei tarvitse olla. Kui konde näitu niimoodi mõjutas, siis peab mingi häire olema ja aitab ainult igale trafole korralik häirefilter ette. Küsimus on muidugi selles, et kust kohast selline jura sisse kargab ,aga selliste asjade uurimiseks on vastav tsunft olemas, las siis tegelevad sellega.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Traforauad kuumenevad ja elektriarved suurevõitu.

                          Üritasin oma mõõtmistulemusi jäädvustada. http://fotoalbum.ee/photos/lxfguits/sets/1094339 --- mõned pildid ossipildist. Mõõtmisel oli mõõteotsik x10 asendis ja 2,2M potega ~1/2 pingejagur seal juures. Justkui mäletan, et olen seda mõõtmist ka varem teinud. Tookord oli siinus rohkem siinuse moodi aga mingid kahtlased ~4V amplituudiga ~150kHz kolm perioodi kestvad impulsid olid sees. Impulsid kordusid paar kolm korda iga 50Hz perioodi kohta. Trafo tühivoolu testi kohta veel nii palju, et seda tehes sai korteris kõik seadmed vooluvõrgust lahti ühendatud peale trafo enda --- ei tohiks see 400W trafo tühjalt käies ju küll liiga suurt induktiivset koormust tekitada. Ma ise kardan, et äkki sellest piiratud siinusest on hoopis traforauad kuumad.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Traforauad kuumenevad ja elektriarved suurevõitu.

                            Siinuse tippe korralikult lõigatud, varsti juba nagu PWM signaal sul sealt seinast tulemas. Oss ise muidu korras? Et kui lased terve siinuse sisse, siis kuvab kah tervet siinust? Tekkis kohe huvi enda ossiga kah EE pilt ette võtta.
                            Condemn the hive.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Traforauad kuumenevad ja elektriarved suurevõitu.

                              Pilt on jah nagu odavama otsa Vellemani ossil. Nii keere ei tohiks isegi EE siinus olla.

                              E:
                              Ega sama alajaama peal mõnd tööstuslikku tarbijat pole või mingit sagedusmuunduriga/türistorlülitiga solgipumpa/biopuhastit?
                              viimati muutis kasutaja A.S.; 20 m 2010, 19:12.

                              Comment

                              Working...
                              X