Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

veneaegse veepumba töölesaamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    veneaegse veepumba töölesaamine

    Tere,

    kelder ujub ja lahendust otsides leidsin ühe vana veepumba, veneoma.

    küljes tal kaabel kolme otsaga ... roheline punane ja valge.

    mul on mõningased oletused aga hetkel ma neid välja pritsima ja rumalusega hiilgama ei hakka.

    küsimus on, et kuidas ma saan selle 220 V pealt tööle ja kuidas kontrollida kas ta on üldse võimeline enam tööle hakkama? tester on kahjuks kuhugi ära kadunud.

    lisainfoks pildid




    Tänan.
    Andke andeks mulle minu lollid küsimused
    nagu mina annan andeks teile teie rasked vastused

    #2
    Vs: veneaegse veepumba töölesaamine

    See on tavaline 230V pealt toimiv isend. Mul endal sarnane kodus, päris ok isend ja suht töökindel. 1 klemm on maandus, see peab olema otseühenduses kestaga. Kui testrit pole, siis sellist asja saad testida pirni ja patareiga. Ma ei mäleta vb olid ka mingid märked olemas ühenduskarbis. ülejäänud kahele otsale annad peale võrgupinge ja asi peaks päris korraliku "kuiva laagri häälega" tööle hakkama. Tühjalt ära pikalt käita, aga testimiseks kõlbab küll.
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #3
      Vs: veneaegse veepumba töölesaamine

      ühendasin rohelist ja valget vooluvõrku, särtsatas (järelt tuli tarbimine) kuid tööle ei hakanud... vaikus oli.

      proovin elektripirni ja 220V ... kui mähis terve peaks pirn põlema hakkama. Nii jah ?

      MUUDETUD

      pirn hakkas põlema kui lasin ühe faasi läbi roheliselt valgele. nii et mähis terve.

      mõtteid ? pakkumisi ?

      krutin algosadeks ja vaatan mis kinni kiilunud on ?

      LISA2

      kruttisin lahti.... rootor kinni roostetanud, sama laagritega... lasin roostesurma vahele ja jätsin seisma... ei tea kas tasub edasi aretada ??? veepumpa müüakse 600 krooni eest poes
      viimati muutis kasutaja weardow; 03 m 2010, 17:46.
      Andke andeks mulle minu lollid küsimused
      nagu mina annan andeks teile teie rasked vastused

      Comment


        #4
        Vs: veneaegse veepumba töölesaamine

        Kas ergutusmähis (suurema takistusega) ei olnud läbi kondensaatori, mingi 4 mikrofaradit 400V, oli vist veel eraldi karbi sees?
        Osad olid lausa 3x220V mähistega kolmnurgas, aga ikka 1 faasi pealt ja kondensaatoriga töötasid, aga mitte vist sellenimelised.

        Harjadega see minumeelest polnud.

        E:
        Või oli see 6 mikrofaradit ja 600V, mitte ei mäleta.
        Oli vist jah 6, 4 oli luminofoorlambil.
        viimati muutis kasutaja A.S.; 03 m 2010, 18:20.

        Comment


          #5
          Vs: veneaegse veepumba töölesaamine

          Esmalt postitatud A.S. poolt Vaata postitust
          Kas ergutusmähis (suurema takistusega) ei olnud läbi kondensaatori, mingi 4 mikrofaradit 400V, oli vist veel eraldi karbi sees?
          Osad olid lausa 3x220V mähistega kolmnurgas, aga ikka 1 faasi pealt ja kondensaatoriga töötasid, aga mitte vist sellenimelised.

          Harjadega see minumeelest polnud.

          E:
          Või oli see 6 mikrofaradit ja 600V, mitte ei mäleta.
          Oli vist jah 6, 4 oli luminofoorlambil.
          oli üks suur pruun kondekas, kui ma selle lahti kiskusin siis oli näha, et 220V toitega töötab asi. need kolm otsa mis on pildil näha, nendest keskmine läks massi...

          aga jah. igaljuhul nüüd on vaja rootor kätte(lahti) saada, siis saab edasi katsetada
          Andke andeks mulle minu lollid küsimused
          nagu mina annan andeks teile teie rasked vastused

          Comment


            #6
            Vs: veneaegse veepumba töölesaamine

            Soovitus see pump vanametalli viia. Vene ajal olla samasuguse pumbaga pumpamine pumpaja viimaseks tegevuseks jäänud. Nii on vanemad inimesed mulle mitu korda rääkinud.

            Endalgi see pumbamootor maal seismas - ehitus ja isolatsioon on selline, et veest ja niiskusest hoiaks selle hästi kaugel. Või RVK kindlasti vahele.
            73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
            ATiP1pN4XeM

            Comment


              #7
              Vs: veneaegse veepumba töölesaamine

              Lapsepõlve mälestused...no kui tahad, siis jända.
              Meenub miski 80ndate lõpp. Kuskilt tiriti sarnane isend suvilasse. Oh , nüüd saab "vodokatshkast" loobuda.
              Õnneks oli isendil mootor terve. Aga kuna tegu oli tsentrifugaalpumbaga, siis see "keeras" oma vindiga vett üles . Ehk kui naaaaatuke õhku vahel, siis mootori tuurid tõusid taevasse ja oli jälle vandesõnu vaja, et asi tööle saada. Käivitus võttis aega ca 30 minutit aga siis käis ka pausita terve päev.
              Kindlalt töötas vaid siis, kui see veevõtuosa vette kasta. Aga 7m sügavuselt....Kui närv läks mustaks, sai kaevust käsitsi pumbatud kaussi, millest see pump postiotsas olevad tünnid täis lükkas.
              Kusjuures tõega imestan, et me kõik selliste eksperimentide juures ellu jäime. Pold ei rvk-d, isegi mitte korpuse nullimist. Äkki elekter omasid ei puutu ? Kahtlen selles ?
              Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

              Comment


                #8
                Vs: veneaegse veepumba töölesaamine

                Esmalt postitatud Scott poolt Vaata postitust
                Soovitus see pump vanametalli viia. Vene ajal olla samasuguse pumbaga pumpamine pumpaja viimaseks tegevuseks jäänud. Nii on vanemad inimesed mulle mitu korda rääkinud.

                Endalgi see pumbamootor maal seismas - ehitus ja isolatsioon on selline, et veest ja niiskusest hoiaks selle hästi kaugel. Või RVK kindlasti vahele.
                Inimesed saavadki surma, kui veevärgis olevaid elektriseadmeid ei maanda. Said enne ja saavad ka edaspidi - elu on selline.
                Vene seadmetele kohaselt, kippus ka see tüüp lekkima. Olenevalt partiist ja isendist oli neid nii ja naasuguseid. Mittelekkiva või vähelekkiva isendi puhul on suht töökindel asi, vett lööb kõrgele, kui on korralik põhjaklapp olemas, siis pole ka imemisega probleeme.
                Istus vanaisal selline isend kaevus 5 aastat, ei lekkind, ei tapnud kedagi ja siiani töötab. Tagakopsik kaitseb edukalt sodi ja vedelike eest, ühenduskarp pole nii arukalt lahendatud...
                Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                Comment

                Working...
                X