Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Vene kontaktorid ei vabasta koheselt kontakte

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vene kontaktorid ei vabasta koheselt kontakte

    Mul kodus on probleeme vene kontaktoritega: käi, puurpink, kompressor - kõigil sama häda:
    Peale kontaktori mähiselt pinge kadumist hoiab veel tükkaega kontakte koos. Vaatasin visuaalselt üle kõik on puhas ja liigub kergelt, vedrud on ka ok. Puurpingil vahetasin välja tolle kontaktori täiesti uue samasuguse vastu, see nüüd toimib korralikult veel. Mis seda asja põhjustab?
    Kas oleks mõistlik kontaktorid kvaliteetsemate vastu vahetada? Kui siis, milliseid soovitate?
    Asi on suht ohtlik kui stop peale kohe mootorit välja ei lülita

    #2
    Vs: Vene kontaktorid ei vabasta koheselt kontakte

    Pakun, et vedrud on väsinud. Visuaalselt võidki neid vahtima jääda. Võib ka olla, et kontaktori plekkidele on liiga palju õli või tavotti ladestunud. Puhastus abiks.
    viimati muutis kasutaja Tikk; 07 m 2010, 13:37.
    Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

    Comment


      #3
      Vs: Vene kontaktorid ei vabasta koheselt kontakte

      Ok, kui soojemaks läheb võtan lahti ja teen puhtaks, vedrud ei ole surnud.

      Comment


        #4
        Vs: Vene kontaktorid ei vabasta koheselt kontakte

        Kontaktid sulavad kinni äkki mustusest kulumisest vms. Kunagi oli mul 10a vanal keevitusel sama jama, siis ei viitsind puhastama hakata sai uus pandud. Vedrud olid korras ja jamas siis kui vool põhjas.

        Comment


          #5
          Vs: Vene kontaktorid ei vabasta koheselt kontakte

          Reeglina on vene kontaktorite puhul probleemiks määre, mis magnetpinnad kokku kleebib.
          Ravitav kaadervärgi lahtivõtmise ja korraliku puhastamisega. Samas olen nii mõnedki korrad tuvastanud kontaktide kinnipõlemise, põhjuseks kas liiga lahja kontaktor või üledimensioneeritud kaitselüliti.

          Comment


            #6
            Vs: Vene kontaktorid ei vabasta koheselt kontakte

            Käivitite südamikel tekib ajapikku jääkmagnetism või miski sarnane nähtus. Sama probleem oli mul ukse vasturaudadega, mi peale avamist jäidki lahti. Nendel aitas magnetpilu suurendamine paberi lisamisel pindade vahele. Käivitil võiks olla paberit miski 2...3 kihti. Vahel ka määrde sattumine südamiku otstele, aga see on minu kogemuste põhjal väiksem probleem olnud.
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment

            Working...
            X