Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Palun abi grupilüliti ühendamisel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Palun abi grupilüliti ühendamisel

    Palun sedatüüpi abi, mis siinsetele meestele on vist nagu lumme lasta aga ma enam edasi omal jõul ei saa. Lühidalt üritan grupilülilit ära ühendada. Alt tuleb sisse 220V, oletame et pruun on faas. Ülesse vasakule läheb trafost edasi halogeenlampide ahel, pruun siis toide, ja paremale jääb õhupuhasti, pruun samuti toide.

    Kuhu pagan aga need sinised juhtmed ühendada et tekiks vooluring??? Olen igatmoodi võimelnud ja selle tulemusena ca 5-6 korda korgid läbi lasknud. Teoreetiliselt peaks kõik sinised juhtmed ühte puntrasse kokku siduma ja tekitama maanduse/nulli, aga sel juhul jääks see pundar sinna pesa sisse ja pesa oleks pinge all. Or waht?

    1sõnaga, olen väga tänulik igasuguste näpunäidete eest v.a. stiilis kutsu omale koju elektrik vms. Loodan et lisatud pilt on ka kõigile kenasti nähatav.
    Lisatud failid

    #2
    Vs: Palun abi grupilüliti ühendamisel

    Sinised kõik omavahel kokku, siis hakkab tööle.Ja isoleeri nad ära, kas nn. elektriku teibiga või kuumkahaneva rüüziga, kui juhtub olema. Poes müüakse ka kruviklemme, mis selleks hästi sobivad.

    Comment


      #3
      Vs: Palun abi grupilüliti ühendamisel

      Sinised (neutraal) tulebki omavahel kokku panna. Pundar jääbki lüliti korpuse sisse/taha ja miskit ei jää pinge alla. Otsad teibi ikka ära või kasuta klemmühendust. Halogeenlambid on ikka 230V mõeldud?
      Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

      Comment


        #4
        Vs: Palun abi grupilüliti ühendamisel

        need 3 sinist keeradki omavahel kokku ja soovitav klemmliistu alla. Maanduse juhtmeid ma seal küll ei näe kuskil.... ja miks peaks see pesa kuidagi moodi pinge alla minema sellest ma aru ei saanud

        Comment


          #5
          Vs: Palun abi grupilüliti ühendamisel

          Halogeenid on 12V, 20vatised, kokku 3tk, trafo 60vatine. Otse seinast töötas ilusti - alguses panin jadamisi aga siis olid kole ähmased. Lõpuks koitis et nähatavasti andis trafo kõigile 3x vähem voolu kui kõigile summaarselt ette nähtud, panin paralleelselt ja voila, valgus sai. Nüüd tahan nii õhuka kui baaritule ühe 2nupuse lüliti alla kokku panna ja juhtmed liistu alla ära peita.

          Pinge all mõtlen seda et äkki saab nö sirakat kui niisama seda plastmassi näppima lähen. Ma vabandan ette kui ähmaseid fraase kasutan, ise elektrist väga kaugel, aga kas see pundar seal korpuse sees kuumaks ei lähe kui kõik featuurid (halokad + õhupuhasti) korraga sees on? Sulamine vms? Lüliti korpus plastist mis nigu eriti elektrit ei juhi, a pagan teda teab...

          P.S. heiki12, mida pead silmas klemmiliistu all? See karbik mis pildil, oli kõik mis k-rautast sain, mingeid täiendavaid jubinaid ma sealt seest ei leidnud. Ja veel, kuda need tänapäeva teibid ka on - kas mingi välisteip sobib või peaks tulevikuohutust silmas pidades ostma ikka mingi special-anti-electric teibi. A la nagu kunagi vene ajal oli niuke sinine ja jõle mõru maitsega, veniv kummilaadne teip?

          Comment


            #6
            Vs: Palun abi grupilüliti ühendamisel

            Ja veel üks küsimus, jälle naiivsete rubriigist - kas see on kama kaks, kui panna ülemine pruun juhe ülemiste sinistega kokku? st kas ma pean täpselt teadma mis on null ja mis faas, või antud juhul see tähtsust ei oma?

            Küsin kuna ei tahaks midagi oma raske töö ja vaevaga seotatud kodutehnikast läbi kõrvetada

            Comment


              #7
              Vs: Palun abi grupilüliti ühendamisel

              sul nii väikesed võimsused et kuumaks ei lähe seal miskit. Klemmliistu müüakse poes eraldi ja lüliti komplektis seda kaasas pole, samas võid ju need sinised omavahel kokku keerutada ja ära isoleerida. Kui väliteibi all mõtled seda halli hea liimiga teipi siis põhimõtteliselt võid seda ka kasutada, samas see elektriku teip ongi peaaegu nagu see veneaja sinine ja maitse kohta ei oska küll midagist öelda.
              Juhtmetel on pruun ikka faas ja sinine null, ja isegi kui sul juhtuvad need omavahel sassi kuskil minema ei juhtu ka midagi hullu, seadmed ikka töötavad

              Comment


                #8
                Vs: Palun abi grupilüliti ühendamisel

                Esmalt postitatud Andres23a poolt
                Ja veel üks küsimus, jälle naiivsete rubriigist - kas see on kama kaks, kui panna ülemine pruun juhe ülemiste sinistega kokku? st kas ma pean täpselt teadma mis on null ja mis faas, või antud juhul see tähtsust ei oma?

                Küsin kuna ei tahaks midagi oma raske töö ja vaevaga seotatud kodutehnikast läbi kõrvetada
                Tee nii nagu sulle soovitati, sinised kokku ja siis jääb sulle 2 juhet. Ühes juhtmes on neutraal ja faas ning teises neutraal ja faas. Ühe juhtme ühendad trafoga ja teise juhtme ventikaga. Rohkem ära midagi kemiseerima ja mingeid kombinatsioone väljamõtlema hakka.
                Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

                Comment


                  #9
                  Vs: Palun abi grupilüliti ühendamisel

                  Tänud mehed! Kõik töötab ja pauku ei käinudki

                  Comment

                  Working...
                  X