Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

208V AC -kus seda kasutatakse?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    208V AC -kus seda kasutatakse?

    mulle sattus kätte seade, mis toetab dokumentatsiooni kohaselt kas 208VAC või 230VAC. Kuskohas on kasutusel 208VAC?

    #2
    Vs: 208V AC -kus seda kasutatakse?

    In the US, the most common is 120/208Vac. This
    voltage is used where power requirements are not
    greater than 750kVA.

    UTFG!!!
    Erilahendused.
    PS või mail.

    Comment


      #3
      Vs: 208V AC -kus seda kasutatakse?

      Esmalt postitatud W@ldur poolt
      In the US, the most common is 120/208Vac. This
      voltage is used where power requirements are not
      greater than 750kVA.

      UTFG!!!
      ma tegelikult Google'st alustasin, aga võibolla halvasti siis otsin Tänud! Lisaks veel seda, et mis on maksimaalne võimalik vool, mida tavaline seinapistik Eestis pakub? Või varieerub see tugevalt sõltuvalt asukohast? Ning kas see on sedasi, et näiteks on mul maksimaalselt võimalik kasutada 10A voolu, aga kui panen korteris kaks 5A kasutavat seadet seina, siis olen oma 10A ära kasutanud?

      Comment


        #4
        Vs: 208V AC -kus seda kasutatakse?

        Kaks 5 ampsist seina ja 10 ampsi kasutuses. Korteri voolu kohta ei oska öelda, vaata kilbis oleva peakaitsme väärtust või helista Eesti Energiasse. Minu maamajas on voolu tugevuseks, mida pistikust kannatab võtta kuni 20 amprit....muidugi ei ole mul sellist masinat, mis nii palju ampreid sööks. Kindlasti mingi hetk on see, kus kas juhe või pistik lihtsalt suure voolutarbimise korral järgi hakkavad andma. Aga 5 või 10 amprit ei ole teab mis suur vool nüüd ka, et midagi sellist juhtuma hakkaks
        It works better if you plug it in

        Comment


          #5
          Vs: 208V AC -kus seda kasutatakse?

          Standard pistikupesa on arvestatud max 16 A peale. Suuremate voolude jaoks on tööstuslikud 3 f pesad.
          Tihti on siiski korteri või omanikul pistikupesade ees väiksem kaitse, seega kui palju tuleb, sõltub asukohast.

          Comment


            #6
            Vs: 208V AC -kus seda kasutatakse?

            ok selge. Uurisin veel 208V juurde lisaks ning see näib olevat USA's kasutusel puhkudel, kus 110V poolt pakutav võimsus lahjaks jääb. Euroopas seda ilmselt ei kasutata.

            Comment


              #7
              Vs: 208V AC -kus seda kasutatakse?

              Esmalt postitatud m4rtin poolt
              Uurisin veel 208V juurde lisaks ning see näib olevat USA's kasutusel puhkudel, kus 110V poolt pakutav võimsus lahjaks jääb. .
              Tekkis seda posti lugedes küsimus, et kas nad kasutavad seda pinget siis samamoodi nagu meil on 380v(-400v), või on neil ka mõni suurem pinge veel üldkasutuses?
              Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik.

              Comment


                #8
                Vs: 208V AC -kus seda kasutatakse?

                Esmalt postitatud wer1 poolt
                Tekkis seda posti lugedes küsimus, et kas nad kasutavad seda pinget siis samamoodi nagu meil on 380v(-400v), või on neil ka mõni suurem pinge veel üldkasutuses?
                mul tekkis sinu posti lugedes küsimus, et kuidas meie 380V kasutame? St on see tööstusvool? Ning kuidas see saadakse? Rohkemate faasidega?

                Comment


                  #9
                  Vs: 208V AC -kus seda kasutatakse?

                  Esmalt postitatud m4rtin poolt
                  mul tekkis sinu posti lugedes küsimus, et kuidas meie 380V kasutame? St on see tööstusvool? Ning kuidas see saadakse? Rohkemate faasidega?
                  Kui ma pakun et oled linna inimene, kas eksin? Mul kodus(maa piirkond) on töötsus vool olemas (küll aind 16A kaitsmega kuid siiski) ja see käivitab kõiksugu toredaid asju(suuremad elektrimootorid, keevituse jne). see on jah 380v ja tavaliselt 3faasiga.
                  Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik.

                  Comment


                    #10
                    Vs: 208V AC -kus seda kasutatakse?

                    380 V on faasidevahelise pinge efektiivväärtus. Suvalise 2 faasi vahel. Kolm faasi annavad juba kokku nulli. Iga faasi ja nulli vahel on 230V, faase tuleb alajaamast kolm.

                    Comment


                      #11
                      Vs: 208V AC -kus seda kasutatakse?

                      Ilmselt võetakse see 208V samuti kahe faasi vahelt.
                      Et siis 120V x ruutjuur kolmest = 208V

                      Comment


                        #12
                        Vs: 208V AC -kus seda kasutatakse?

                        Tänapäeval on Eestis võrguvool 230/400. Unustage see 220 ja 380 ükskord ometi ära.
                        Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

                        Comment


                          #13
                          Vs: 208V AC -kus seda kasutatakse?

                          Esmalt postitatud Tikk poolt
                          Tänapäeval on Eestis võrguvool 230/400.
                          Vara veel, alles 2013 võib nii öelda.

                          Comment


                            #14
                            Vs: 208V AC -kus seda kasutatakse?

                            75% kindlasti on ülalmainitud toitepingel. Ega see trafode vahetamine nii raske ka pole. Ja olemasolu või selle puudumine on kivi kuskile kellegi kapsaaeda. Projekteeritakse ikkagi 230/400.
                            Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

                            Comment


                              #15
                              Vs: 208V AC -kus seda kasutatakse?

                              Koplis ja ehk mujalgi vanemates asumites eksisteeris veel vähemalt möödunud talvel 127/220 V süsteem. Tarbijaid lülitati faaside vahele kolmnurka, korteritesse neutraal vist ei jõudnudki.

                              USA-s kasutatavate pingete kohta leidsin esimese vastusena sellise http://wiki.answers.com/Q/Why_was_12..._other_voltage
                              lingi. Sisuliselt 110V ning 120V ja nende 2n (n={N}) kordsed.
                              viimati muutis kasutaja 6p45s; 22 m 2009, 20:48.
                              Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

                              Comment

                              Working...
                              X