Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

põrandaküte

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    põrandaküte

    Tere
    Kas keegi teab milleks on põrandakütte regulaatoril klemm “T- -4° ” ja millega see ühendatakse ?
    Kuna põrand on suure soojusmahtuvusega ja aastaringselt sisselülitatud tekkis mõte soendus päevaseks ajaks taimeriga välja lülitada. Päris ühtlast temperatuuri siis muidugi ei saa. Samuti peaks regulaatoril temperatuuri veidi tõstma. Kas see annaks rahalist kokkuhoidu kuna öine odavam elekter salvestub soojusena ?

    #2
    Vs: põrandaküte

    Esmalt postitatud ahtoj poolt
    ...milleks on põrandakütte regulaatoril klemm “T- -4° ” ja millega see ühendatakse ?
    Pakun et t˚ mõningaseks langetamiseks öiseks
    (une ajaks pole nii sooja vaja) või eemaloleku
    ajaks, lülitamiseks võiks sobida nt. mingi levinud
    programmkell.
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #3
      Vs: põrandaküte

      Annab kokkuhoidu küll aga põrandakütte regulaatoreid on sadu tüüpe ja igal ühel tähendab T--4 eri asja.

      Comment


        #4
        Vs: põrandaküte

        Esmalt postitatud fre poolt
        Pakun et t˚ mõningaseks langetamiseks öiseks
        (une ajaks pole nii sooja vaja) või eemaloleku
        ajaks, lülitamiseks võiks sobida nt. mingi levinud
        programmkell.
        Kas juhtimine sellel klemmil toimub siis võrgu faasipingega ?

        Comment


          #5
          Vs: põrandaküte

          Esmalt postitatud ahtoj poolt
          Kas juhtimine sellel klemmil toimub siis võrgu faasipingega ?
          Karta on et see ots on hoopis termoanduri
          ahelaga seotud, sel juhul oleks lülituse
          teiseks klemmiks võib-olla üks termoanduri
          otstest... Täpselt ei tea, pole praegu ka
          kusagilt vaadata.
          Elektroonika töötab suitsu baasil.
          Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
          Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

          Comment


            #6
            Vs: põrandaküte

            Pane igaks juhuks termostaadi mark.
            Niipalju, kui mina neid näinud olen, juhitakse enamikku jah faasipingega. Mõnel on sisend juhtloogikasse, aga olen näinud ka sellist lahendust, kus termostaadi termotakisti läheduses on sobiva takistuse/võimsusega takisti, mis pingestades "petab"/kütab seda termotakki. Atlanti odavamad radikad kasutasid/kasutavad seda viimast lahendust.
            Mõõda juhtsisendi ja "N" vahelist takistust, kui see on mõne kilooomi piires, ongi tegu viimase variandiga.

            Comment


              #7
              Vs: põrandaküte

              Elektriline põrandaküte ei ole akumuleeriv küte.Temperatuur on liiga madal.Ainuke võimalus seda akumuleerivaks teha on põranda massi suurendamine.

              Comment


                #8
                Vs: põrandaküte

                Tegu on Ensto seadmega.

                Comment


                  #9
                  Vs: põrandaküte

                  Esmalt postitatud tcumen poolt
                  Mõnel on sisend juhtloogikasse, aga olen näinud ka sellist lahendust, kus termostaadi termotakisti läheduses on sobiva takistuse/võimsusega takisti, mis pingestades "petab"/kütab seda termotakki. Atlanti odavamad radikad kasutasid/kasutavad seda viimast lahendust.
                  Mõõda juhtsisendi ja "N" vahelist takistust, kui see on mõne kilooomi piires, ongi tegu viimase variandiga.
                  Ma saan aru et sel puhul ei ole ju lisaklemmi kasutada tarvis. Võtan suvalise regulaatori, kinnitan anduri külge miski sobiva takisti, takistile ööseks programmkellast pinge peale ja valmis.

                  Comment


                    #10
                    Vs: põrandaküte

                    Ensto termostaadi puhul, sellele klemmile programmkella kaudu pinge 230 V ja temperatuuri alandatakse 4 kraadi.

                    Comment


                      #11
                      Vs: põrandaküte

                      Esmalt postitatud ahtoj poolt
                      Ma saan aru et sel puhul ei ole ju lisaklemmi kasutada tarvis. Võtan suvalise regulaatori, kinnitan anduri külge miski sobiva takisti, takistile ööseks programmkellast pinge peale ja valmis.
                      On ikka. Tegu on ju tööstusliku lahendusega ning need takistid ja asjad on seadme korpusesse peidetud. Seadme klemmliistule (Atlant`i puhul siis ühendusjuhtmele) on see juhtots välja toodud.

                      Comment

                      Working...
                      X