Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Ioonküte

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Ioonküte

    Katlakivi vähendab soojusülekannet, kuid energia ei kao mitte kuhugi. Kõik jõuab vette.
    Aga tennide ümber vesi keeb küll, vee soojusjuhtivus pole sugugi nii hea kui võiks. Korralikus paagis peab alati tsirkulatsioonipump olema, vastasel juhul on paagi alumises osas vesi 10-20 kraadi külmem. Või siis, kui termoandur on all - läheb vesi ülevalosas kuradi kuumaks.
    Mul endal kodus selline süsteem, seega tean mida räägin.

    Võrdlus konvektoriga - konvektoril on üks nüanss - küttekehad on seal väga kuumad ja seega infrapunase osakaal väga kõrge - tekib nn kiirguseffekt ja radikas justkui soojendab sama võimsuse juures kaugemalt. Noh, ja lisaks kõrvetab tolmu ja haiseb ja ioniseerib õhku. Toas kasutamiseks on ikka õliradikas.

    Comment


      #17
      Vs: Ioonküte

      Kui mahutis sundtsirkulatsioon puudub siis soojeneb ainult tennist kõrgemal olev osa, kasvõi keemiseni, alumine ots võib samas ära jäätuda. Kui andur on allpool tekib küsimus, kust sa sellise paagi said?
      Ja vesi ei pea sugugi tenni ümber keema. Kui on kinnine süsteem, vesi pehmendatud, piisav vee liikumine, võib tenn jumala rahus täisvõimsusel 24/7 kütta ja susinat ei teki.
      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

      Comment


        #18
        Vs: Ioonküte

        Paak on mul hea, minu postituses olid laused vales kohas. Pidasin silmas et kuna kodus mul tennidega elektrikatlal põhinev põrandaküte, siis tean sellest süsteemist ühtteist.

        Comment


          #19
          Vs: Ioonküte

          Imelik asi: Puudub vajadus eelnevalt soojendada kütteelementi?!Peale kolmanda reani jõudmist oli mul kuul koos, millest jutt.See on mingi soojusseadmete PMPO ainult peagi jõutakse TW-deni elektronide kunstseemendamise teel prootoniteks ning seejärel ioniseeritud meresoola kasutades luuakse poolsoojusjuht küttekeha ja katuseakna vahel...Nii sain mina aru.Aina huvitavamaks läheb

          Teine tera: Maksimum e. nominaalvõimsus.Mida kujutab siis endast maksimumvõimsus?
          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
          Projektide pildid
          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

          Comment


            #20
            Vs: Ioonküte

            kui EE boonusena pinget tõstab, siis kasvab kütteseadmete võimsus. see piir, kus nad veel läbi ei põle, see äkki ongi see max võimsus
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment

            Working...
            X