Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

kaitsmed ja lühise väljalülitaja

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    kaitsmed ja lühise väljalülitaja

    kunagi sai ühest välismaisest foorumist loetud seadme kohta mis lülitab elektriseadmed tagant ära kui tunneb et kuskil on tekkinud lühis, või keegi elusolend on elektri alla sattunud( ja pidavat seda tegema nii kiiresti et inimene elektri ei jõuagi saada ) kus ja mis hind?


    kuidas üldse kindlustada seadmetega elektri tarvikute korrektne töö.
    st mis seadmeid mis ohutuse puhul kasutada saab.
    iseenesest pole seade väga suur. kokku jääks alla 700-1000w aga elektri alane paranoia on olemas, ja ohutus pakub huvi.

    nii et jagage nõu või juhatage kuhugi lugema äitähh

    #2
    Vs: kaitsmed ja lühise väljalülitaja

    Äkki mõtled rikkevoolukaitset, mulle küll tundub sinu jutu järgi nii.
    Wtf?

    Comment


      #3
      Vs: kaitsmed ja lühise väljalülitaja

      Hulk küsimusi, aga ka vanemates teemades on lugemist küllaga:





      Veel paar vastavasisulist raamatut:
      Raamat annab ülevaate elektrivoolu ohtlikkusest, sellest tulenevatest ohutusnõuetest elektripaigaldiste ja võimalikest kaitseviisidest, tehes viiteid varemilmunud teaberaamatutele. Põhirõhk on kaitseviiside eriliigil – rikkevoolukaitsel, mille kasutamine on väga tihti kohustuslik, sest see võimaldab ära hoida õnnetusjuhtumeid nii inimeste, loomade kui ka varaga. Sisaldab juhiseid ja praktilisi lahendusi rikkevoolukaitselülitite valikuks ning kasutamiseks.

      Suurim valik eestikeelseid uusi ja kasutatud raamatuid. Eesti vanim raamatute e-pood aastast 1998. Kauplus Tallinnas Kirjanike Majas Harju tn 1
      Elektroonika töötab suitsu baasil.
      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

      Comment


        #4
        Vs: kaitsmed ja lühise väljalülitaja

        Esmalt postitatud Katse_klaas poolt
        Äkki mõtled rikkevoolukaitset, mulle küll tundub sinu jutu järgi nii.
        oskad sa mulle rikkevoolukaitsme tööpõhimõtte selgitada? oleks tänulik.

        Comment


          #5
          Vs: kaitsmed ja lühise väljalülitaja

          oskad sa mulle rikkevoolukaitsme tööpõhimõtte selgitada? oleks tänulik.
          Hästi lihtsustatud kujul mõõdab rikkevoolu (lekkevoolu) kaitse temast läbi minevat voolu (temast tuleb "läbi lasta" nii L kui N ).Kui kaitsmesse tagasi tulev voolust "jääb puudu" 30mA või rohkem,siis kaitse rakendub.
          Vana helitehnika remont Pärnus

          Comment


            #6
            Vs: kaitsmed ja lühise väljalülitaja

            Esmalt postitatud Ints poolt
            rikkevoolu (lekkevoolu) kaitse
            Mõisted:lekkevooluks nimetatakse korrasoleva seadme isolatsiooni läbivat voolu, rikkevooluks aga isolatsioonirikkest tingitud voolu.

            Comment


              #7
              Vs: kaitsmed ja lühise väljalülitaja

              äitäh. sain palju targemaks.

              siiskit kuidas valida kaitset , palju lubatud voolutarbimist võib taga olla mingi piiranguga

              Comment


                #8
                Vs: kaitsmed ja lühise väljalülitaja

                Esmalt postitatud aurustaja poolt
                oskad sa mulle rikkevoolukaitsme tööpõhimõtte selgitada? oleks tänulik.
                Igaksjuhuks siia veel lingid minu varasematele postitustele,
                kus on RVK tööpõhimõtte kohta lisavihjeid leida:
                http://www.tevalo.ee/foorum/showpost...87&postcount=2
                http://www.tevalo.ee/foorum/showpost...0&postcount=83
                http://www.tevalo.ee/foorum/showpost...3&postcount=33
                Elektroonika töötab suitsu baasil.
                Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                Comment


                  #9
                  Vs: kaitsmed ja lühise väljalülitaja

                  Mul on ka sarnane paranoia puumajas. Oleks vaja sellist kaitset, mis lülitaks voolu välja siis kui kuskil tekib "kerge" lühis või kui kuskil ei anna hästi ühendust ja särisab.
                  peaks reageerima siis väikestele voolukõikumistele. Plaanis on teha nii, et suitsuandur lülitab voolu välja, aga siis on vast juba hilja kui kodus ei ole.
                  EE orjusest vaba!

                  Comment


                    #10
                    Vs: kaitsmed ja lühise väljalülitaja

                    sellise probleemi korral tuleb ikka elektrisüsteem korda teha, mitte usaldada vaatlemist elektroonika hoole alla. elektrisüsteemi vahetamiseni lülita kodust lahkudes elekter välja
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment


                      #11
                      Vs: kaitsmed ja lühise väljalülitaja

                      DVDRW ma mõistan sind.

                      ja kasutaja reuter , küsimus pole niivõrd selles et kas elektriliinid ja süsteemid töökorras ja uued on vaid lihtsalt turvetundes teades et juhul kui siiski...


                      . mind ajab segadusse see mmA süsteem RVK . et kui mul on vaja hoida kaitsme kaudu kindlustatult umbes 400-500 watist süsteemi. siis millise kaitsme ma pean ostma?

                      jah olen natuke loll, aga tahan targemaks saada.

                      Comment


                        #12
                        Vs: kaitsmed ja lühise väljalülitaja

                        Kui on hirm tulekahju ees (mis on mõistetav, olen ise elanud mõnda aega tsaariaegses puumajas, kus koridorikilp tähendas naeltega lauatüki peale kinnitatud traate) siis sellest hirmust lahtisaamiseks on ainuke võimalus asi korda teha. igasugu imekaitsmeid EI OLE olemas, mis suudaks vahet teha 2kW triikraua normaalse elektritarbimise ja ühenduskarbis äraussitanud isolatsiooni tõttu lühisesse läinud juhtmete voolu vahel. Tuleb korda teha, kui kõike pole välja vahetada võimalik, siis tuleks kindlasti üle vaadata ühenduskohad. Süttimist ei põhjusta elekter vaid kuumus, kuumus aga eraldub suure voolu korral kohtades, kus on suur takistus ( nagu vanad pistikupesad, ühenduskarbid, lapitud pikendusjuhtmed).
                        Jõudu!

                        Comment


                          #13
                          Vs: kaitsmed ja lühise väljalülitaja

                          Esmalt postitatud aurustaja poolt
                          on vaja hoida kaitsme kaudu kindlustatult umbes 400-500 watist süsteemi. siis millise kaitsme ma pean ostma?
                          Seleta natuke lähemalt mida sa silmas pead ja kuhu selle "kaitsme" mõtled paigaldada

                          Comment


                            #14
                            Vs: kaitsmed ja lühise väljalülitaja

                            Esmalt postitatud aurustaja poolt
                            mind ajab segadusse see mmA süsteem RVK . et kui mul on vaja hoida kaitsme kaudu kindlustatult umbes 400-500 watist süsteemi. siis millise kaitsme ma pean ostma?
                            rikkevoolu kaitsmel on peal 2 põhilist suurust: koormusvool ja rikkevool. koormusvool on nagu tavalisel kaitsmel 10A, 16A, 25A vms, see on suurus, mille järgi piiratakse tarbijate poolt maksimaalset lubatud voolu. nt 500W koormuse korral peab see olema vähemalt 2A. kuna 2A kaitsmeid pole minu teada saadaval, siis tuleks võtta 6A või 10A, need on suht levinud.
                            rikkevool on see osa voolust, mis kuskile valesse kohta läheb, pm on asi lahendatud nii, et kaitse mõõdab mõlemas soones voolu ja kui see millegi poolest erineb, siis lülitab voolu välja. enese huvides võik see viimane number väike olla, aga tuleb siiski arvestada, et nt arvutil ja veel mõnel seadmel on teatav parasiitvool, mis võib liiga tundliku rvk rakendada.
                            enamasti on kodukasutusse mõeldud rvk-d 10...30mA rakendumislävega ja seega ise suurt mõistatama ei pea.

                            lihtsalt teadmiseks ja silmaringi laiendamiseks:
                            http://vallin.cma.ee/pics/files/2004121506194242.pdf
                            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                            Comment


                              #15
                              Vs: kaitsmed ja lühise väljalülitaja

                              suured tänud reuter. sa tegid mul tuju paremaks kohe

                              Comment

                              Working...
                              X