Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektrikatla automaatika juhtimine?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Elektrikatla automaatika juhtimine?


    Tegu ülalpool lingil oleva katlaga, mida kasutan põrandakütte toitmiseks, sooviksin kasutada ära tema võimalusi: reguleerida kütte võimsust vastavalt välistemperatuurile ja kasutada ära ka etteantud ajal temperatuuri alandamise funktsiooni.
    Probleem on aga andurites, keegi ei suuda mulle öelda, millist andurit peaksin kasutama, nii toas kui õues?

    #2
    Vs: Elektrikatla automaatika juhtimine?

    Mine nt. küsi FEBist.

    Comment


      #3
      Vs: Elektrikatla automaatika juhtimine?

      Proovi parem küsida: http://www.vesiterm.ee

      Comment


        #4
        Vs: Elektrikatla automaatika juhtimine?

        Koht on kuhu andureid ühendada? Või on automaatika karp ka puudu?
        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

        Comment


          #5
          Vs: Elektrikatla automaatika juhtimine?

          ... jah, karp täitsa olemas. Olen küsinud: "millist andurit mul sinna vaja läheb?"
          siis saan vastuseks et neid on 2-3 tüüpi, milline sobib, keegi ei tea.
          Huvitav, kuidas ma tuvastan selle millist tüüpi andurit mul siis sinna vaja läheb?
          On ehk tester abiks?
          On ehk pilt abiks?

          Comment


            #6
            Vs: Elektrikatla automaatika juhtimine?

            Sul tuleb leida keegi inimene, kes kunagi nende Thermia katelde müümisega ja häälestamisega tegeles ja loota, et tal on mingid dokumendid alles, kus vajalik info kirjas on.
            Või leida ametlik esindaja, kellel on sidemeid Rootsi tehasega ning suudab ja tahab seda infot sealt küsida.
            Või pane gradueeringuga potensiomeeter anduri koha peale ja võta temperatuuri näidu (kui selline näit ikka olemas on ja tegu pole musta kastiga) sõltuvus takistusest ise ülesse. Selle sõltuvuse järgi anduri leidmine on juba võimalik ka Thermiaga mitte seotud spetsialistidel.

            Comment


              #7
              Vs: Elektrikatla automaatika juhtimine?

              Pilt on abiks, kuskil võib anduri tüüp kirjas olla. Need 2-3 tüüpi võivad ntx olla samad andurid erinevas korpuses.
              Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

              Comment


                #8
                Vs: Elektrikatla automaatika juhtimine?

                Esmalt postitatud Elukaz poolt
                Pilt on abiks, kuskil võib anduri tüüp kirjas olla.
                Võiks küll uurida, ehk ongi mingid kirjad/tähistused juures... Kui leiaks näiteks tähistuse Pt100, TCP-1079 või isegi midagi muud, oleks ehk asi juba selge...
                Takistustermomeeter Pt100 on üks levinumaid, takistus on nendel normeeritud, väliskuju ja mõõtmed siis ainult poes veel sobivad valida...
                Elektroonika töötab suitsu baasil.
                Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                Comment


                  #9
                  Vs: Elektrikatla automaatika juhtimine?


                  Tegin telefoniga pildi, pisut nadi aga aru saab
                  Katla korpusesse vaadates tuli mõte, et katla sisemine andur on ju ka sellel asjandusel olemas, vbl on see sama tüüpi nagu välisanduriteks vaja läheks. Väliselt on nagu transistor, mis kuplit pidi kruvitud korpuse külge. Vbl olen omadega ka sassis, aga katsun selle junni kuidagi korpusest eemaldada ja margi tuvastada.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Elektrikatla automaatika juhtimine?

                    Esmalt postitatud Sully poolt
                    ...aga katsun selle junni kuidagi korpusest eemaldada ja margi tuvastada.
                    Vägagi tõenäoline et andur klemmide 9 ja 10 vahel on sama tüüpi mis vajalik ka klemmide 7 ja 8 vahele ühendada...
                    Ainult et anduri korpusel ei tarvitse tüüp kirjas olla, mõnikord näiteks on ühendusjuhtme külge markeering kinnitatud.
                    Olemasoleva takistuse võiks küll ära mõõta (seda ennast eemaldamata, ainult lahti ühendatud ühendusjuhtmelt), see annaks head infi...
                    viimati muutis kasutaja fre; 29 m 2006, 22:04.
                    Elektroonika töötab suitsu baasil.
                    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Elektrikatla automaatika juhtimine?

                      need transi moodi junnid olidki tansid
                      Sain õigele andurile jaole - see on termorüüsi sisse pistetud ja otsast paistis metallse läikega asi, mingit markeeringut seal kahjuks polnud. Mõõtsin testriga ja sain takistuseks 1,88 k u 35 kraadi juures ja takistus elektripanni jahtumisega pidevalt tõusis.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Elektrikatla automaatika juhtimine?

                        Esmalt postitatud Sully poolt
                        ...ja sain takistuseks 1,88 k u 35 kraadi juures ja takistus elektripanni jahtumisega pidevalt tõusis.
                        Siis pole isegi Pt1000, see oleks +35 ˚C juures olnud 1136Ω ja takistus oleks pidanud temperatuuri langedes vähenema...
                        Keegi veel ehk aitab edasi mõelda...
                        Elektroonika töötab suitsu baasil.
                        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Elektrikatla automaatika juhtimine?

                          ...tegin pärast Fre postitust uue testi ja seetõttu teen korrektuuri oma eelmisesse posti. Kuna katla pumba seismajätmisel temperatuur "pannil" tõusma hakkab, ei saanudki ma eelmine kord õiget tulemust. Uuesti testides kordus sama, aga veel oodates hakkas temperatuur koos takistusega siiski langema ja sain u+30 ˚C juures 2000Ω ja temperatuuri langemisel takistus väheneb!

                          Comment


                            #14
                            Vs: Elektrikatla automaatika juhtimine?

                            Esmalt postitatud Sully poolt
                            ...ja sain u+30 ˚C juures 2000Ω ja temperatuuri langemisel takistus väheneb!
                            Kui just tester juhuslikult VÄGA ei valeta (võiks ju kontrollida igaksjuhuks mingi 1k või 2k takistiga, kuipalju näitab), siis ikkagi pole anduri tüüp (ka levinud) Pt1000 (plaatinast, 0 ˚C puhul 1000Ω), vaid mingi eriline, "tootja oma" (?). Nendesamadegi mõõtmistulemustega võiks pöörduda uuesti nende poole, kes ütlesid et "neid on 2-3 tüüpi" ja kuulata mida nad siis räägivad.
                            Olen juba hulk aastaid automaatika asjadest eemale jäänud, praegusest seisust pole nii head ülevaadet enam.
                            Elektroonika töötab suitsu baasil.
                            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Elektrikatla automaatika juhtimine?

                              Küsi jah nende 2-3 erineva anduri kohta. Milles seisneb erinevus? Juhtme pikkus? Kuju?
                              Võta tester kaasa ja küsi näha ja mõõda üle!!!


                              Jal

                              Comment

                              Working...
                              X