Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

220 V elektrimootori kiiruse reguleerimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    220 V elektrimootori kiiruse reguleerimine

    oleks vaja 500w mootori kiirust sujuvalt reguleerida. Kas selleks sobib mingi suurreostaat? OLen kuulnud et osad mootorid ei taha madalama pingega töötada, et pidavat käima kudagi sageduse muutmisega. tegemist on vahelduvvoolu mootoriga 220v

    #2
    Kui tegemist on harjadeta mootoriga, siis ilmselt oleks kõige ökonoomsem, samas aga kallis sagedusmuunduriga juhtplokk. On ka olemas türistor regulaatoreid, näiteks uuemad automaat pesumasinad reguleerivad pöördeid türistori abil.
    "Computers in future may weigh no more than 1.5 tons."(Popular Mechanics, 1949)

    Comment


      #3
      tegemist on ikka harjadega mootoriga

      Comment


        #4
        Tean inimest kes sellist stuffi müüb. Väga odav see lõbu ei ole. 500W on muidugi ka pisike mootor, ehk sellele sobiv muundur väga kallis ei ole. Abiks oleks info, mida see mootor ringi ajab.

        Comment


          #5
          Sagedusmuundurid on minu teada kolmefaasiliste mootorite
          jaoks.Või ma eksin?

          Comment


            #6
            Muundad nii mitut faasi kui vaja... 50Hz on ikke nii ühe kui ka 3 faasi peal.

            Comment


              #7
              tegemist on tavalise ventilaatoriga.

              Comment


                #8
                küss sama teema kohta umbes:
                on 1 lahja mootor 220v 6W
                aga oleks aegajalt vaja poole võimsuse pealt tööle panna...
                st siis ~110v
                kas 1. on vajalik paigaldada trafo
                või 2. piisab mingist rämedast takist

                aityma

                Comment


                  #9
                  Peaks piisama ühest rämedast kondest, nii 2uF ja ülespoole. Pinge 250V. Muidugi juhul kui tegemist lihtsalt ventikaga.
                  - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                  - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                  Comment


                    #10
                    Kollektormootorite pöördeid saab juhtida impulslaiusmodulaatoriga. Seda juhul kui mootorile on lubatud alalisvooluresiimis töö. Asünkronmootorite pöördeid juhitakse sagedusmuunduriga. Impulslaiusmodulaatorite (PWM modulators)kohta on netis materjali tohutult.

                    Comment


                      #11
                      ok see kondede systeem meeldib mulle kyll. Sai ka järgi proovitud yhe lahjema mootori peal aga probleem on selline et mille järgi ma neid valin et nad selle 500W mootori ees pauku ei teeks. selle koormus tulebju ikka ca 3A. pinge ja mahtuvus on teada.

                      Comment


                        #12
                        kui ma neid kondesi mingil hetkel hakkan rööbiti yhendama suurema mahtuvuse saamiseks, kas ma peaksin valima yhesuguse mahtuvusega konded voi voib ka 2mF ja 4mF rööbiti yhendada.

                        Comment


                          #13
                          Konded ei tee pauku, kui nende maks. lubatav pinge on piisav. Rööpühenduse korral mahtuvused liituvad ja võid ühendada rööbiti mis tahes mahtuvusega isendeid.
                          Kondede mõte on selles ,et nad on nagu eeltakisti - osa pinget läheb nende mahtuvustakistuse peale ja mootorile jääb vähem.
                          500W puhul on ühendamine kahtlane, äkki sul oli ikkagi 50W?
                          Mahtuvused tulevad suured.
                          kirjeldatud ühenduse kooral kaob mootori jõud ja näiteks liftile see enam ei sobi. Tuulikule ehk küll.
                          - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                          - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                          Comment


                            #14
                            et siis kas me räägime siin mikro või millifaraditest

                            Comment


                              #15
                              500W puhul on juba vool niisuur et peab kasutama kondekaid mis ette nähtud antud voolul töötamiseks. Tavalised võivad keema minna, ning plahvatada(plekkkestaga konded). Sa ju kirjutasid ,et sul on harjadega mootor, seda on ju mõtetu reaktiivenergiaga toitta. Läbi kondeka käib reaktiivenergia.
                              Kõige odavam on kollektormootorit juhtida türistoriga.

                              Comment

                              Working...
                              X