Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Puurpingi mootori probleem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Puurpingi mootori probleem

    Click image for larger version

Name:	image000000.jpeg
Views:	221
Size:	297,0 KB
ID:	1129134Tere. Oskab keegi pakkuda millist kondekat vaja oleks et tööle saada asi ? Sai siis 3 faasi pealt ühe faasi peale ringi tehtud. Sai proovitud miski kompressori 10 se kondekaga. Sellega käima hakkab aga tuleb natuke käega hoogu juurde lükata et saavutaks max pöörded.

    #2
    pane see kolme faasi peale tagasi või otsi õige ühefaasiline mootor.

    kolmefaasilist ühefaasiga ringi ajades hakkadki talle stardil käega hoogu andma. sest mähiste nurgad ei ole 90 kraadi.

    Comment


      #3
      See mure ongi et sinna kuhu ta läheb ongi ainult üks faas.

      Comment


        #4
        Kui jõudu on vaja siis sagedusmuundur vahele, kui ei siis kondekaga ajaks asja ära küll. Mingi suvaline kalkulaator annab 23uF: https://www.claredot.net/en/sec-Elec...mono-phase.php

        Kui tuled kolme faasi pealt siis mootor ilmselt tähte ühendatud, see peaks kolmnurka panema.
        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

        Comment


          #5
          Tänud proovin. Jetkel vahel 10 uf

          Comment


            #6
            Ühendasin kolmnurka ringi jah.

            Comment


              #7
              Lembit Abo raamatu "Raadiolülitused" tabeli (lk.526) järgi võiks see isegi kuni 40µF olla.
              Lisaks, käivitamise ajaks töökondensaatorile lisaks sellega rööbiti veel kuni 120µF.
              Tabeli rida on 400W mootori kohta. Pakutakse et sellise ühefaasilisest elektrivõrgust
              toitmise korral jääb mootori võimsusest alles vaid 65...80%. Vast piisab puurmasinale.
              Elektroonika töötab suitsu baasil.
              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

              Comment


                #8
                Ma olen ka kasutanud mootoreid kondekaga ja saab hakkama, Ühel käial sai konde lahja ja pidi ka käivitamisel käega aitama, see ei seganud ja töötades jõudu jagus.
                Samas ühe mootori olen ka maha põletanud, panin liiga suure kondeka ja mõnda aega käis, siis hakkas kärsahaisu ajama ja oligi kõik.
                Meil vaja mootor panna 220V skeemiga käima, enamasti on see kolmnurk ja siis mina olen mõõtnud igaks juhuks kõigi mähiste voolud, et oleks enamvähem võrdsed.

                Comment


                  #9
                  Vene keeles on sellest juttu küll ja veel, näiteks:
                  В домашнем хозяйстве иногда возникает необходимость запустить 3х фазный асинхронный электродвигатель (АД). При наличии 3х фазной сети это не составляет трудностей. При отсутствии 3х фазной сети двигатель можно запустить и от однофазной сети, добавив в схему конденсаторы.

                  Teooriast tulenevad valemid on keerulisemad, seal on sees võrgusagedus ja vist ka mootori cos fii.
                  See osa peidetakse selle suvalise koefitsiendi sisse mis seal on, et ka "tavaline" inimene arvutamisega hakkama saaks.

                  Comment


                    #10
                    Paljude "mootorikondensaatorite" täpsusklass on -20% ... +50%
                    Tavaliselt tekkivad käivitusraskused siis, kui mahtuvusest on alla 10% alles jäänud.
                    MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                    KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                    Comment


                      #11
                      Hiina imedemaalt saab 1 faas sisse - 3 faasi välja 0.75kW sagedusmuunduri 32€ eest kätte, sellise mille kannatab ilusti paneelile kinnitada ja koostekvaliteedilt täitsa viisakas oma klassi kohta. Tööstusesse ei julgeks üles panna 24/7 rakendusse kuid kodutoimetusteks igati sobilik. Boonusena saad sujuvkäivituse, kiiruse muutmise võimaluse ja vajadusel reversi.

                      "750W Frequency Converter" otsingusse.

                      Comment


                        #12
                        ´+1
                        Korralik uus mootor peale või siis sagedusmuundur (või mõlemad).
                        Kodus võib, ehk peakski korralik asi olema, mitte ainult suurtööstuses.
                        Kommiraha igal juhul, mis siin nii väga mõelda ongi.
                        Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                        Comment

                        Working...
                        X