Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Signaali saatmine mööda elektrijuhet, mis juhiks releed

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Sinu variandi puhul lülitikaablit polegi. On 2 toitekaablit (peale ja edasi) ja 1 valgusti kaabel. Kasutatud on seadmetoosi ka harukarbina.
    Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

    Comment


      #17
      https://www.google.com/search?q=comm...tion+impedance

      ma ei näe , et sul kusagil on power-line modem ? . . . ??? kui sa ei saada differentsiaalset signaali toimib kilp RF maandusena (. . . no comments)
      viimati muutis kasutaja ci139; 03 05 2022, 00:14.

      Comment


        #18
        Esmalt postitatud Pläsku poolt Vaata postitust
        Paned ventilaatori juurde sellise lüliti
        https://www.k-rauta.ee/p/luliti-schn...106-white/2u98
        Või sellise, mida küll natuke vaja modifitseerida.
        Head susserdamist !

        Comment


          #19
          Esmalt postitatud Tikk poolt Vaata postitust
          Sinu variandi puhul lülitikaablit polegi. On 2 toitekaablit (peale ja edasi) ja 1 valgusti kaabel. Kasutatud on seadmetoosi ka harukarbina.
          Ma lisasin vannitoa lülitist veel kaks fotot:

          Click image for larger version

Name:	lüliti_pealtpoolt.jpg
Views:	279
Size:	53,7 KB
ID:	1120326

          Click image for larger version

Name:	lüliti_altpoolt.jpg
Views:	278
Size:	55,9 KB
ID:	1120327

          Mina sain sellest aru sedasi, et lülitisse tuleb jaotuskilbist faasijuhe(pruuni värvi soon; ülemine foto) ja lülitist lähevad edasi kaks faasijuhet(alumine foto). Üks nendest on siis ühendatud vanntitoa lambi külge ning teine pole ilmselt hetkel kuskile ühendatud. Sain ma valesti aru?


          Mis fotorelee varianti puudutab, siis ma soovin sedasi, et valgust ja ventilaatorit saaks eraldi sisse ja välja lülitada. Nööriga lüliti oleks kah muidugi igati töötav variant, aga eelistaks võimaluse korral siiski viisaka väljanägemisega kahe klahviga lülitit. Olemasoleva lülitiga nii värvi kui tekstuuri poolest identne kahe klahviga lüliti on mul juba olemas:

          Click image for larger version

Name:	2ne_lüliti.jpg
Views:	277
Size:	153,5 KB
ID:	1120328

          Comment


            #20
            Toide tuleb kilbist (näiteks) ja toide läheb edasi järgmisesse harukarpi (või mõne teise lüliti all olevasse toosi). Kolmas kaabel läheb valgustisse. Kui sa kilbis automaadi välja lülitad, siis ilmselt kustub valgustus peale vannitoa ka veel kuskil mujal ära?
            Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

            Comment


              #21
              Esmalt postitatud Tikk poolt Vaata postitust
              Toide tuleb kilbist (näiteks) ja toide läheb edasi järgmisesse harukarpi (või mõne teise lüliti all olevasse toosi). Kolmas kaabel läheb valgustisse. Kui sa kilbis automaadi välja lülitad, siis ilmselt kustub valgustus peale vannitoa ka veel kuskil mujal ära?
              Tänud selgitamast. Mis valgust puudutab, siis kusjuures ei kustu. Proovisin lisaks vannitoas kõik pistikupesad läbi samalajal kui neljas kaitse jaotuskilbis väljas oli ning kõigis pesades oli elekter olemas ja põrandaküte töötas. Mul on olemas elektritööde projekteerija joonis ning selle kohaselt on kah neljanda kaitsega vaid vannitoa valgustus seotud.

              Comment


                #22
                Esmalt postitatud m4rtin poolt Vaata postitust
                on olemas elektritööde projekteerija joonis
                Pane see kilbi skeem ka siia üles.

                Comment


                  #23
                  Variante veel jätkub. Pigem siis välja selgitada, kus ventilaatori kaabel alguse saab, aga see ei anna ikkagi lahendust
                  viimati muutis kasutaja Tikk; 06 05 2022, 17:10.
                  Aeg on energiahulk, mis jääb põhjuse ja tagajärje vahele.

                  Comment


                    #24
                    Lõpuks sai tehtud sedasi, et vannitoa valgusti lülitist on faas kasutuna olnud maandussoone abil kilbi suunas tagasi ühendatud ja seal viidud kokku kuuenda kaitsme küljes olnud faasiga. Ehk siis nüüd on ventilaator koos valgustiga neljanda kaitsme küljes ning kuues kaitse on kilbis välja lülitatud.

                    Comment

                    Working...
                    X