Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Mida on vaja, et teha x-teljel täpselt liikuvat masinat?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Mida on vaja, et teha x-teljel täpselt liikuvat masinat?

    Alustuseks võiks rääkida soojuspaisumisest. terasel 10C kohta on 2m peale 0,24mm.
    Teiseks on märkimatta positsioneerimis kiirus ja jõud.
    Kolmandaks ekraan on viimane asi mida sa otsima hakkad, värvi ikka valisid ära enne?
    Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
    1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
    2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

    Comment


      #17
      Vs: Mida on vaja, et teha x-teljel täpselt liikuvat masinat?

      Hetkel tellisin endale ELGO UNO R3 kiti ja hakkan veits lihtsamast otsast pihta. Proovin programmi tegemise ära ja üritan masina alustuseks ilma x- telje liikumiseta tööle saada. Kui see valmis siis võtan selle keerulisema osa ette.


      Täpsus 0,1mm tähendab rohkem nagu seda, et siis on kindel et ühte millimeetrit mööda ei pane. Kiiruse peale ma veel mõtlen. Kuna masin teeb koos inimesega tööd siis hullu panna ei saa. Masin peaks liikuma ühe meetri kahe sekundiga. Tundub päris aeglane. Kaalu tundub hetkel et tuleb umbes 10kg.


      Vaatasin neid erinevaid programme plc programmeerimiseks ja LOGO tundus päris lihtsasti õpitav. Aga LOGOd vist ei suuda servosid juhtida. Step 7-t nad ei tahtnud mulle hetkel jagada.

      Comment


        #18
        Vs: Mida on vaja, et teha x-teljel täpselt liikuvat masinat?

        Minu silmis tundub 10-20kg massi liigutamine (kiirendamine, pidurdamine) 2 sekundiga meetri kohta päris hull just, mis inerts seal tuleb, kindlasti pead kasutama sujuvkiirendus ja aeglustust, aga eks "pärismaailma" katsetused näitavad.

        Comment


          #19
          Vs: Mida on vaja, et teha x-teljel täpselt liikuvat masinat?

          Sai ise töökaaslastega koos plasma CNC valmis ehitatud, eesmärk oli lihtne kasutavus, odav hind ja süsteemi lihtsus.
          VanaXP läpaka USB pordi küljes on GRBL softiga Arduino Nano, nanole saadab läpakas rea kaupa g-koodi rea.
          Nanol on iga telje kohta impulsi ja suuna väljund.

          Häälestuse käigus annad GRBL ile ette maksimaalsed kiirused ja kiirendused, ning peale seda pole mingit lõpukatesse jooksmist esinenud.
          Enkoodriga servo draivid on küll uhkemad ja kiiremad, kuid piisava kN varu korral käravad ka kümneid kordi odavamad stepperid.
          viimati muutis kasutaja klm; 09 m 2019, 20:50.
          MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
          KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

          Comment


            #20
            Vs: Mida on vaja, et teha x-teljel täpselt liikuvat masinat?

            Mis selles programmis valesti on, et piiraja1 ja piiraja2 on aktiived juhuslikult. Kuigi võiks olla korda mööda.
            proov1.txt

            Tegu on mu elu esimese programmiga, seega ärge näkku lööge.

            Comment


              #21
              Vs: Mida on vaja, et teha x-teljel täpselt liikuvat masinat?

              Esmalt postitatud aivar375 poolt Vaata postitust
              Mis selles programmis valesti on, et piiraja1 ja piiraja2 on aktiived juhuslikult. Kuigi võiks olla korda mööda.
              mulle tundub et, sa oled valesti aru saanud kuidas loop() töötab...
              kui if tingimus ei ole tõene minnakse kohe järgmise if juurde ja kui see ei ole tõne siis järgmise kuni ring täis ja hakkab jälle loop otsast peale.
              seega (toolopp) == LOW tuvastatakse suvaliselt kas esimese või teise if (digitalRead(toolopp) == LOW) käigus ja siis kohe uuesti järgmise if juures ja nii lõpmatuseni kuni toolopp != LOW

              Comment


                #22
                Vs: Mida on vaja, et teha x-teljel täpselt liikuvat masinat?

                Isegi kui if rea korda teen on tulemus sama

                if (digitalRead(toolopp) == LOW && (digitalRead(positsioon1) == HIGH)&& (digitalRead(positsioon2) == LOW))

                Ma arvan , et jama on käskluse reas, et programm ei saa aru et kõik käsud on vaja täita. Täidab siis osa kolmest käsust.

                Comment


                  #23
                  Re: Vs: Mida on vaja, et teha x-teljel täpselt liikuvat masinat?

                  Esmalt postitatud aivar375 poolt Vaata postitust
                  Isegi kui if rea korda teen on tulemus sama

                  if (digitalRead(toolopp) == LOW && (digitalRead(positsioon1) == HIGH)&& (digitalRead(positsioon2) == LOW))

                  Ma arvan , et jama on käskluse reas, et programm ei saa aru et kõik käsud on vaja täita. Täidab siis osa kolmest käsust.
                  Iga programm teeb täpselt seda, mida programmeerija ütleb.
                  Esimeses versioonis oli Sul neli tingimuslauset. Missuguse neist ümber tegid ja kuidas uus versioon välja näeb?

                  Comment


                    #24
                    Vs: Re: Vs: Mida on vaja, et teha x-teljel täpselt liikuvat masinat?

                    Mina loeks muutujad e. nuppude olekud enne if lauseid ja siis if-is võrdleks neid.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Re: Vs: Mida on vaja, et teha x-teljel täpselt liikuvat masinat?

                      proov12.txt

                      Kuna kontroll andureid on ikka vaja siis lisasin kontroll lülitid ja programm hakkas tööle.

                      Aga hetkel peab tunnistama, et ilma 12v sisenditeta ja väljunditeta on ülejäänud masinat raske kokku panna. Releed vahele panema ja sisenditele mingid takistid vms.

                      Uurin natukene veel, teiste PLC moodulite programeerimist.

                      Comment

                      Working...
                      X