Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Küsimus inverteri teemal? Kas UPS-i saab selleks kasutada?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Küsimus inverteri teemal? Kas UPS-i saab selleks kasutada?



    Tere

    Odav inverter või vana UPS, kumb oleks parem lahendus?

    1. Kas keegi oskab äelda, mis on inverterite voolu kulu? Kuidas seda mõõta?

    2. Ning veel üks loll küsimus, kui mul on püsitarbija 30W https://imgur.com/pMpbnkY kaua siis inverteriga aku vastu peab, pean silmas mahutavusega aku 54Ah et kaua sellest jätlub sellise püsitarbimise juures? Aku on tavaline plaatidega (Ei ole geel ega kuivaku), kuid sellele on see on vedelikuga aga talub süvatühjenemist.

    Mul vaja suvilasse panna miskit väikeste akude taha, et saaks 220V kätte.

    Akukeskuses või ei mäleta kuskil sai sellele teemal kohapeal arutatud. Nad laitsid maha Hiina 20-60eur odavad juustud, mis poõhjusavad halvemal juhul elektroonika läbipõlemist, paremal juhul ei pane elektrimootoreid käima.

    Mul on siin seismas 2-3 vana UPS-i kas neid saaks kasutada inverteri asemel, ühe väljundivõimsus on lausa 200W. Mis on UPS-ide miinus, et kui seda inverterina kasutada, kas liigne voolukulu? Mida peab seal ümber tegema vms. kusagil oli kirjas, et see piiskumine maha keerata?

    Olemas on ka väike generaator, mis on Eestis kõige ökonoomsem, see on 2 taktiline, mingi Soome firma oma. Plaanis siis sellega vahel kausid laadida ja kui muud asja käitada.

    Tänud nõuannete eest, mis aitaks.

    Olge terved.

    #2
    Vs: Küsimus inverteri teemal? Kas UPS-i saab selleks kasutada?

    Esmalt postitatud imees poolt Vaata postitust
    1. Kas keegi oskab äelda, mis on inverterite voolu kulu? Kuidas seda mõõta?
    Võib eeldada, et mida võimsam inverter, seda rohkem raiskab. Aga akust tarbitava voolu saab ju ära mõõta, seda siis sellise mõõteriistaga, mis voolu mõõta suudab.

    Esmalt postitatud imees poolt Vaata postitust
    Mul on siin seismas 2-3 vana UPS-i kas neid saaks kasutada inverteri asemel, ühe väljundivõimsus on lausa 200W.
    See 200W võib tähendada seda, et sellist võimsust saad tarbida seni, kuni seesolev pisikene aku tühjaks saab ehk siis kõigest mõned minutid. Üritad sama asja suure akuga, hakkab suitsu tulema.

    Comment


      #3
      Vs: Küsimus inverteri teemal? Kas UPS-i saab selleks kasutada?

      Väiksemad UPSid ei kannata pikalt koormamist: ilma sundjahutuseta kestab täpselt selle energiahulga, milline aku tal sees on.
      Suurema akuga tuleb teha ventilatsioon juurde.
      Lisaks mõned UPSid ei taha käima minna ilma võrgutoiteta.
      viimati muutis kasutaja urmo; 18 m 2018, 17:19.
      Head susserdamist !

      Comment

      Working...
      X