Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Pädeva elektrooniku abi/nõu vaja - Vanakooli Rockford Fosgate 600A4 autovõimendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Pädeva elektrooniku abi/nõu vaja - Vanakooli Rockford Fosgate 600A4 autovõimendi

    Tere,

    Sain omal näpud taha sellisele isendile ja ei saanud mitte ostmata jätta. Tegin võimu lahti ja silma hakkas üks selline läbi kärsanud detail.
    Kas teadjamad mehed oskavad mulle anda palun nõu, millise detaili peaksin asenduseks Oomi poest ostma ja ära vahetama. Püüdsin teha nii detailselt ja lähedalt pilti kui võimalik.
    Tänan juba abieest.

    Click image for larger version

Name:	20170117_202507779_iOS.jpg
Views:	1
Size:	583,3 KB
ID:	879165Click image for larger version

Name:	20170117_202448401_iOS.jpg
Views:	1
Size:	587,0 KB
ID:	879166Click image for larger version

Name:	20170117_202440613_iOS.jpg
Views:	1
Size:	558,8 KB
ID:	879167
    Kui tahad kvaliteetset bassi oma elutuppa võta ühendust!

    #2
    Vs: Pädeva elektrooniku abi/nõu vaja (Vanakoli Rockford Fosgate 600A4 autovõimendi)

    Kui midagi, antud juhul diood, on niimoodi lõhkenud, siis tuleks see seade viia asjatundja kätte remonti ja mitte ise võhikuna torkida! Selline dioodi lõhkemine on tavaliselt tagajärg, mitte põhjus. Mingi detail lihtsalt "lambist" ei lõhke! Hea oleks ka teada, mida tehti, kui pauk käis? Miks ei rakendunud kaitse või kaitseahel? Ka on selle dioodi ahelas järjestikku kindlasti elemente, mis pidid selle lõhkemise võimsust ka taluma ja ehk ka välja kannatama. Viimast ma ei usu, seega detaile võib hulgi olla, millised on "otsad" andnud!
    viimati muutis kasutaja rainadov; 18 m 2017, 09:05. Põhjus: täht

    Comment


      #3
      Vs: Pädeva elektrooniku abi/nõu vaja (Vanakoli Rockford Fosgate 600A4 autovõimendi)

      Tundub, et tegu võib olla kaitsedioodiga vale polaarsuse vastu. Selle eesmärk ongi läbi põleda ja kaitse läbi põletada. Muidu põleb muu.
      Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

      Comment


        #4
        Pädeva elektrooniku abi/nõu vaja - Vanakooli Rockford Fosgate 600A4 autovõimendi

        Ajulugu selle lõhkemise kohta kahjuks ei ole. Tegu on 90date lõpus pärit oleva isendiga. Ütlen ausalt...ma pole maailma kõige kaugem elektroonikast kuid antud isendil ei suutnud tuvastada üldse kaitset. Reaalne isend pidi täna siiski tegema häält. Vaatasin sisse märkasin sellist pauku teinud dioodi ja ei kippunud sinna kohe lisa vurtsu sisse panema ennem kui tarkade klubiga nõu pidada.
        Muidugi olen ma nõus mõnele elektroonikule selle ülevaatamiseks andma samas tahaks oma silmaringi ka veidi laiendada kuna jootekolviga meeldib mul omalgi tööd teha. Sellega seoses olen valmis ennast igati harima.

        Veel mõtteid ettepanekuid tarkade klubilt?


        Esmalt postitatud martinj poolt Vaata postitust
        Tundub, et tegu võib olla kaitsedioodiga vale polaarsuse vastu. Selle eesmärk ongi läbi põleda ja kaitse läbi põletada. Muidu põleb muu.
        Kui see tõepoolest on nö. kaitsediood, siis kas pole mõtet siin veidi tööd teha ja sinna vahele ehitada vähe moodsam lahend kaitsmega?
        viimati muutis kasutaja Scott; 18 m 2017, 10:05. Põhjus: järjestikpostitused; tsitaat käib vastuse EES, mitte järel
        Kui tahad kvaliteetset bassi oma elutuppa võta ühendust!

        Comment


          #5
          Vs: Pädeva elektrooniku abi/nõu vaja (Vanakoli Rockford Fosgate 600A4 autovõimendi)

          Selle dioodi kohal oleva radiaatori kinnitusjalg näeb ka veidi kahtlane välja.
          Häält võib ta ju teha, aga kas ka sellist, nagu tootja ette nägi?

          Comment


            #6
            Vs: Pädeva elektrooniku abi/nõu vaja (Vanakoli Rockford Fosgate 600A4 autovõimendi)

            1N4003 peaks skeemi järgi olema. Põhimõtteliselt 1N4001 - 1N4007 kõlbavad ja veel mustmiljon sarnast dioodi.
            Selle lõhkise dioodi taga on takisti R41 (1k0). Igaks juhuks võiks üle mõõta. Radikate peal peaks olema LM317 ja LM337. Ei teeks paha kontrollida, kas +15V ja -15V on normis.

            Istub see diood audio massi ja toite primaari massi vahel. Mõni kuu tagasi elustasin sama firma lahjemat ja hoopis teistsugust võimu, millel samas kohas SMD diood tükkideks ja takisti koos radadega kõrbenud. Põhjust ei mõelnudki välja. Justkui keegi oleks sisendkaabli varje kaudu kõva säraka sisse lasknud. Nojah, mul oli toide kah kutu, aga transid on seal keraamikale joodetud ja siis kogu kompott radikale kruvitud. Oli pisut pusimist.
            Harjutamine teeb harjutajaks.

            Comment


              #7
              Vs: Pädeva elektrooniku abi/nõu vaja (Vanakoli Rockford Fosgate 600A4 autovõimendi)

              Seega võttes targema juttu kuulda, siis...kui juba lahti võtta siis tasuks need profülaktika mõttes ära vahetada ja jooted kenasti üle käija? Tänud Sulle Padasonic!
              viimati muutis kasutaja Scott; 19 m 2017, 06:23. Põhjus: käiJa - isik; käia - tegevus
              Kui tahad kvaliteetset bassi oma elutuppa võta ühendust!

              Comment

              Working...
              X