Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Toiteploki voolutarve

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Toiteploki voolutarve

    Kui palju umbkaudselt tarbib 24VDC 4,2A toiteplokk elektrit kui ta on seinas aga tarbijaid järgi pole? Sesmõttes et kas teda on mõtet ööseks kui vaja pole taimeriga välja lülitada ja hommikul taas sisse? Või on voolutarve niivõrd minimaalne et pole asjal mõtet ja las olla 24/7 seinas? Ploki eluiga mõlemal juhul?
    viimati muutis kasutaja jaguar3; 11 m 2017, 11:10.

    #2
    Vs: Toiteploki voolutarve

    24/7 on tervislikum, seda palju voolu tarbib saad käega katsudes teada kui soojaks läheb. Kergelt leige on paar vatti, tuntavalt soe 10 ringis, sõltub muidugi suurusest, kristallkuul on katki.
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #3
      Vs: Toiteploki voolutarve

      Kui meil on voolumõõtja ja saame kõik muud tarbijad välja lülitada siis annab seda võimsust mõõta.
      Kui on selline vilkuja kirjaga 1000 pulssi/kWh siis
      Kui mõõta kahe vilksatuse vaheline aeg saab midagi niisugust:
      w | sek | min
      1000 | 3,6 | 0,06
      2000 | 1,8 | 0,03
      _100 | 36 | 0,6
      __10 | 360 | 6
      ___1 |3600| 60

      ***
      On vist nii?
      Paari vatti on tüütu oodata.
      viimati muutis kasutaja A.R.; 11 m 2017, 17:45.

      Comment


        #4
        Vs: Toiteploki voolutarve

        Aga mõõda.
        Kui on vähegi korralikum multimeeter olemas siis saad need väikesed voolud ära mõõta.
        Kui ei ole, võid soetada näiteks selle:


        Ei ole ise odavamat kasutada saanud ja võin ütelda, et kas mul lihtsalt vedas või siis ongi nad suht OK riistad.
        Mõnesaja W koormuste korral saab eksimust lugeda võimalikuks 10-te milli Ampritega (täpselt ei oska ütelda kuna resolutsioon lihtsalt ei võimalda lugeda täpsemaid näite aga ma usun, et 1A puhul kui eksimus on mõni mA ei ole see palju.
        Arvutuste alusel tundus, et 1A vahelduvvoolu korral võiks eksimuse lugeda kusagile 4-5mA piirkonda. Ka see ei ole täpne kuna koormus mida katsetamisel kasutasin oli +-5% aga reaalses elus, reaalselt mõõtes samaliigilised koormused 0,1% täpsust võimaldanud riistaga lubavad oletada, et levinud hälve on mitte suurem kui +-1%.

        Teine võimalus on võimsusemõõtja aga kipun oletama, et sel toiteadapteril ilmselt PFC nagunii ei ole ja digitaalse võimsusemõõtjaga sa täpsemat näitu kui voolu-pinge-takistuse alusel leitu, ilmselt ei saagi.
        Võimsusemõõtjad on muidu ka päris täpsed ositi.

        10-15€ saab niisuguse: https://www.alibaba.com/product-deta...987700454.html
        Lemona vist eestis müüb neid, ma ei viitsi sealt otsida aga kuskilt meenub, et seal on?

        Selle konkreetse tüki eksivus on 300W koormusel 2-3W, väiksemaid suurusi ei ole mõõtnud aga ilmselt ta paari W kulu niitäpselt ei mõõda kui voolu-pinge-takistuste mõõtmisel saab leida. Üldiselt aga, kui töötav isend, siis on täitsa OK asi, et saada umbes tarvet mõõta kiirelt ja lihtsalt.
        -superradical-

        Comment


          #5
          Vs: Toiteploki voolutarve

          Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
          24/7 on tervislikum, seda palju voolu tarbib saad käega katsudes teada kui soojaks läheb. Kergelt leige on paar vatti, tuntavalt soe 10 ringis, sõltub muidugi suurusest, kristallkuul on katki.
          No kristallkuul näitaks täpselt, mina küsisin ju umbkaudselt. Soojaks ei lähe üldse, täitsa külm on. Kui ta 10W tunnis x 24 sööb siis seda on palju, paar vatti - see las olla.

          Voolumõõtja on kaugloetav, kahepoolne, näitab ka vist kõike. Vaja süveneda ja tulebki vist kõik tarbijad välja võtta ja vaadata mis näitab.

          Comment


            #6
            Vs: Toiteploki voolutarve

            Esmalt postitatud jaguar3 poolt Vaata postitust
            Kui ta 10W tunnis x 24 sööb siis seda on palju
            10 € aastas on tõesti palju.

            Comment


              #7
              Vs: Toiteploki voolutarve

              Esmalt postitatud jaguar3 poolt Vaata postitust
              No kristallkuul näitaks täpselt, mina küsisin ju umbkaudselt. Soojaks ei lähe üldse, täitsa külm on. Kui ta 10W tunnis x 24 sööb siis seda on palju, paar vatti - see las olla.

              Voolumõõtja on kaugloetav, kahepoolne, näitab ka vist kõike. Vaja süveneda ja tulebki vist kõik tarbijad välja võtta ja vaadata mis näitab.
              Kui sa ei tea misasi on kristallkuul siis... anna mingisugunegi inf millega tegu on, praegu käib täiesti umbes oletamine nagu eriotstarbelise generaatori teemas ja siis saad ka lambivastuseid. Ma ütlen veel korra, see vool mida su karp tarbib läheb soojuseks ja läpaka kuubiku mõõtu asja tarbimisest saad aimu kui käega katsud. Kui see on aga mingi arvutikasti mõõtu kolakas siis mitte.
              Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

              Comment


                #8
                Vs: Toiteploki voolutarve

                Esmalt postitatud jaguar3 poolt Vaata postitust
                Kui palju umbkaudselt tarbib 24VDC 4,2A toiteplokk elektrit kui ta on seinas aga tarbijaid järgi pole? Sesmõttes et kas teda on mõtet ööseks kui vaja pole taimeriga välja lülitada ja hommikul taas sisse? Või on voolutarve niivõrd minimaalne et pole asjal mõtet ja las olla 24/7 seinas? Ploki eluiga mõlemal juhul?
                Kõigepealt tuleb täpsustada millise toiteplokiga on tegu.Impulss- või tavatrafoga plokk?Mul näiteks kodus kasutuses uuema põlvkonna pesumasin millel nn."Zero Watt stand by" lahendus elik siis jõudeolekus ei tarbi midagi.
                Kõik meeldiv tuleb lambist...

                Comment


                  #9
                  Vs: Toiteploki voolutarve

                  Esmalt postitatud maaalune poolt Vaata postitust
                  Mul näiteks kodus kasutuses uuema põlvkonna pesumasin millel nn."Zero Watt stand by" lahendus elik siis jõudeolekus ei tarbi midagi.
                  Jah, ma ka näinud neid zerowatt tarbijaid mis "zero" kulu režiimist teatavad kas LED dioode põletades või siis uhkeid, mitmetolliseid, tihti moblaLCD suurusel kraanil vastavasisulist sõnumit pööritades. Seejuures energia selle tegevuse tarbeks võtavad zerokuluga asjad antiainet annihileerides
                  -superradical-

                  Comment


                    #10
                    Vs: Toiteploki voolutarve

                    On sellised "seinakontakti minevad karbid", pistikupesaga. Paned oma toitekasti sinna pessa ja teema näitab tarbimist.
                    Muidu võib see cossiinus fii veel hakata raha välja petma.

                    Kui teaks kus kandis jaguar3 pesitseb võiks vast korraks laenata.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Toiteploki voolutarve

                      Esmalt postitatud vanemleitnant poolt Vaata postitust
                      10 € aastas on tõesti palju.
                      10 euri siit, 10 euri sealt ja nii see rikkus majja tuleb . Mul Starmani modem tarbib ka ca 10W, panin PC-le USB-i relee, kui arvutikast väljas, siis monitor, ruuter, printer, võimendi jne kõik pingetud. Kokku tarbib oma 15+W see kompott niisama tiksudes, täiesti kasutu tarbimine, põhimõtte pärast juba lükkan kõik sedasi välja, eks ta vähe turvalisem ka, modem päris soe, ei saa 100% välistada, et need omaette olles, kui end juures pole see asi tuld otsa ei võtaks ja elamine maha ei põleks seetõttu. Saab väikese säästu ja eks ka väikese turvalisuse boonusena lisaks.
                      otsija

                      Comment


                        #12
                        Vs: Toiteploki voolutarve

                        Esmalt postitatud jaguar3 poolt Vaata postitust
                        Kui palju umbkaudselt tarbib 24VDC 4,2A toiteplokk elektrit kui ta on seinas aga tarbijaid järgi pole? Sesmõttes et kas teda on mõtet ööseks kui vaja pole taimeriga välja lülitada ja hommikul taas sisse? Või on voolutarve niivõrd minimaalne et pole asjal mõtet ja las olla 24/7 seinas? Ploki eluiga mõlemal juhul?
                        ; Taimer läheb igaljuhul kallimaks muretseda, kui see pisku elektri hind! Kui soojeneb see max. ~100W plokike, siis ruumis jääb see ikkaggi soojuseks ... ruumi! Kütadki ploki tühijooksul mõne elektroni liikumisega oma elamist! Arvutite jahutamisele praeguse kirjatüki lahkamisel on juba kulunud kindlasti rohkem energiat, kui 100W toiteplokk tühijooksul tarbele!
                        viimati muutis kasutaja rainadov; 13 m 2017, 08:39. Põhjus: täht

                        Comment

                        Working...
                        X