Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Trafo taastamine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Trafo taastamine

    Tere,

    Taastan ühte nõukaaegset hargnematu magnetahelaga trafot ( 220/10000 V 20mA 50-60Hz), kuna üks sekundaarmähis on läbi põlenud.
    Kõike lahti võttes selgus, et primaarid ja sekundaarid on keritud kiht-kihi kaupa. St kiht ilusti keritud traati, seejarel kiht lakki ja paberit, uuesti kiht traati jne.
    Ma ei ole seni sellise mähkimise viisiga eriti kokku puutunud. Mis sellise viisi eripära on, mis eelise annab?
    Ja kas ma pean uuesti kerides kindlasti sama moodi tegema või saab ka lihtsamalt, nö ilma eraldatud kihtideta? Mida soovitate?

    #3
    Vs: Trafo taastamine

    Esmalt postitatud Ardeen poolt Vaata postitust
    Ma ei ole seni sellise mähkimise viisiga eriti kokku puutunud. Mis sellise viisi eripära on, mis eelise annab?
    Ma ei taha olla noriv, ja palun minu postist ka eelmainitut mitte välja lugeda, aga ...
    Uudishimu minus tahab teada, milliste mähkimisviisidega oled Sina kokku puutunud?
    Eripära ja eeliste kirjeldamine ei teeks samuti paha.

    Comment


      #4
      Vs: Trafo taastamine

      Tänud lingi eest!
      &
      Küsija suu pihta ei lööda
      Ja saan aru, et olen ennast tsiba segaselt väljendanud.
      Käputäie coile, mis olen seni ise teinud on olnud kas ühekihilised või siis on kõik keerud keritud ilma üksteisest isoleerimata kihtideta.

      Parimatega,

      Comment


        #5
        Vs: Trafo taastamine

        Sellise pinge juures on teemaks läbilöök ja selle vältimine. Nagu et miks on kõrgepingejuhtmed nii jämedad kuigi voolud on väiksed.
        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

        Comment


          #6
          Re: Vs: Trafo taastamine

          Tervitus!
          Teadmiseks kõigile ärge kunagi kasutage kemikaake ega kustukummi!Parin vahend soe vesi ja Fairy +pintsel!Et higi ei sattuks läbi nuppude plaadile siis oleks pult vaja kilesse panna!

          Comment


            #7
            Vs: Re: Vs: Trafo taastamine

            Esmalt postitatud Rebane12 poolt Vaata postitust
            Tervitus!
            Teadmiseks kõigile ärge kunagi kasutage kemikaake ega kustukummi!Parin vahend soe vesi ja Fairy +pintsel!Et higi ei sattuks läbi nuppude plaadile siis oleks pult vaja kilesse panna!
            Kas on kindel et Fairy reklaam on õiges teemas? Või milline on trafo pult, mida võiks kilesse panna...?
            Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
            Konfutsius

            Comment


              #8
              Vs: Trafo taastamine

              Esmalt postitatud A.R. poolt
              Seega umbes 200W.

              Kui mähis on mähitud kihtidena siis kahe kihi vahel on pinget kuskil 500 V
              Tavaline email seda vist vastu ei pea. Kile kihtide vahel oleks mõistlik.

              Kui tegime 80 kV trafot sai mähis lõpuks vaakumi (10 mm veepumbaga) kaasabil läbi immutatud.
              Fairyt meil ei olnud aga sula parafiin ajas immutamise ja isoleerimise asja kenasti ära.
              Trafo jäi pidama.
              ***
              Umbes selline trafo on UIP-1 kõhus.
              Sellest andis kordistajaga saada ka üsna kõrgeid pingesid.
              Alalist.
              Läbilöök oli üsna häälekas aga kiirgust oleks võinud olla rohkem
              ___
              Kui on kahtlusi võib lasta ka töökojas mähkida.
              Natuke vähem probleeme.

              Vaat kuna teema on siia postitatud, eileõhtu lihtsalt keegi oli peolt varem ära tulnud ja jätnud arsti kirjutatud ravimid võtmata või siis oli peo käigus mittelegaalse kraamiga liialdanud, hakkas Fairyvahtu suust ajama ja pani siia mingi soperdise kokku, täiesti teemavälise

              Peaks vaatama ikka algset postitust ja kuna see on tehtud, lisaks saab vaadata ka kuna teema autor näiteks viimati foorumit külastanud jne - siin kasutajaid kes teevad kasutaja ühe küsimuse esitamiseks ja pärast vaikib edasine ajalugu nende tegemistest

              Edit:
              Algse postitaja tegevus foorumis (nagu näha võib siis pm. 2 aasta eest oli inimene viimati foorumis ):
              Liitunud10-10-14Viimane tegevus05-03-15 12:49
              -superradical-

              Comment

              Working...
              X