Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

40V to 14V 70A vaja sellist isendit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    40V to 14V 70A vaja sellist isendit

    Räägin siis loo ära nimelt on mul päikese süsteem (paneelid 24V ja keskpäeval kuskil 60A valgel ajal 30A kanti)
    ja kontroller ja akud olemas akusi 6 tükki 230Ah.
    ja nüüd küsimus et kui on akud täis laetud ja ise parasjagu kodus pole et koormata süsteemi jookseb asi tühja (et siis vool mis paneelidest tuleb jäeb kasutamata)

    siit tekkis mõte et teha üle relee süsteem et kui on akud täis siis lükkaks voolu teise süsteemi ehk mul olemas 12V 1000W puhta siinuse inverter.
    nüüd siis ongi asja tuum et saada 30-40V 14V ja kuskil 70A

    et mis varjandid oleks sellele lahenduseks
    oma mõistus jooksis kokku

    kui see teema siis ei sobi siis tõstke see ümber.

    #2
    Vs: 40V to 14V 70A vaja sellist isendit

    Pane süsteem vett soojendama, saad käsi, nõusid ja ka ennast sooja veega pesta!

    Comment


      #3
      Vs: 40V to 14V 70A vaja sellist isendit

      See on jah peast läbi käinud teema
      ja miskit sellist plaanin ka järgmiseks suveks teha aga präega oleks vaja Mõningaid elektri seadmeid üleval hoida selle akudest ülejääva vooluga.

      Comment


        #4
        Vs: 40V to 14V 70A vaja sellist isendit

        Kas seda 40 V kolmeks 13,33 V jagada ei saa?
        Siis paned rööpi ja vajadusel liidad sinna "kuskilt" natuke otsa.
        Kui dioodid vahel saad ca 13 V kätte.

        Comment


          #5
          Vs: 40V to 14V 70A vaja sellist isendit

          ja kuidas see reaalselt välja näeks


          Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
          Kas seda 40 V kolmeks 13,33 V jagada ei saa?
          Siis paned rööpi ja vajadusel liidad sinna "kuskilt" natuke otsa.
          Kui dioodid vahel saad ca 13 V kätte.

          Comment


            #6
            Vs: 40V to 14V 70A vaja sellist isendit

            Kui on ühes tükis paneel, mis 40V välja annab, siis see jagamine ei näegi reaalselt kuidagi välja.
            Jagada saaks siis kui oleks palju pisikesi paneele.

            Comment


              #7
              Vs: 40V to 14V 70A vaja sellist isendit

              ei jagada pole mul miskit et mul on süsteem kus tuleb alla kontrollerisse selline vool




              Esmalt postitatud A.S. poolt Vaata postitust
              Kui on ühes tükis paneel, mis 40V välja annab, siis see jagamine ei näegi reaalselt kuidagi välja.
              Jagada saaks siis kui oleks palju pisikesi paneele.

              Comment


                #8
                Vs: 40V to 14V 70A vaja sellist isendit

                Kuidas sa siis süsteemi koormad kui ise kodus oled? Ja miks seda ei saa kasutada kodust ära olles?
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment


                  #9
                  Vs: 40V to 14V 70A vaja sellist isendit

                  Esmalt postitatud A.S. poolt Vaata postitust
                  Kui on ühes tükis paneel, mis 40V välja annab
                  Kas see 40 V pole paljudest pisikestest kokku pandud?
                  Kui tootja pole võimalust ette näinud ja kasutaja ei taha teha siis ei saa.

                  Aga kui laadid sealt kolme järjestikust akut ja siis toidad muundajat rööpi siis
                  saad jagamise tehtud.

                  Kui natuke mõelda siis peaks selline muundaja ka ilma akudeta olema tehtav.
                  viimati muutis kasutaja A.R.; 05 m 2013, 14:39. Põhjus: Kuidas teha üks võimalus

                  Comment


                    #10
                    Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
                    Kuidas sa siis süsteemi koormad kui ise kodus oled? Ja miks seda ei saa kasutada kodust ära olles?
                    kui kodus olen siis on kogu olme elekrtoonika selle süsteemi järgi välja arvatud Kütte kehad

                    Süsteemil on järgi kõik 3 telekat, 2 ressut. 3 arvutit.

                    Külmkapp ja valgustus, muidugi mõistuse piires kõike korraga järgi ei suru
                    olen isegi proovinud süsteem on jõudnud üleval hoida.


                    Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
                    Kuidas sa siis süsteemi koormad kui ise kodus oled? Ja miks seda ei saa kasutada kodust ära olles?
                    Kui kedagi kodus ei ole siis ei jäta ju asju tööle välja arvatud muidugi külmkapp ja veel mõned väikesed tarbijad.
                    viimati muutis kasutaja Scott; 06 m 2013, 06:53. Põhjus: järjestikpostitused kokku

                    Comment


                      #11
                      Vs: 40V to 14V 70A vaja sellist isendit

                      Kui kodus oled, saad külmiku tööle panna. Kui kodus pole, siis ei saa. Kuidagi naljakas, et ise kodus olles see 40V ei sega.

                      Comment


                        #12
                        Esmalt postitatud A.S. poolt Vaata postitust
                        Kui kodus oled, saad külmiku tööle panna. Kui kodus pole, siis ei saa. Kuidagi naljakas, et ise kodus olles see 40V ei sega.
                        ei küüülmik töötab koguaeg selle süsteemi pealt

                        mis siin ikka jahuda oleks vaj alihtsalt lahendust et saada max 40V 14V et saaksin panna inverteri sellele otsa ja ühte arvutit toita selle pealt sõltumatult akudest
                        ehk siis nii et kui päike paistab ja suured akud on täis siis lülitab ümber otse paneelidest tuleva voolu peale
                        viimati muutis kasutaja Scott; 06 m 2013, 06:54. Põhjus: järjestikpostitused kokku

                        Comment


                          #13
                          Vs: 40V to 14V 70A vaja sellist isendit

                          Esmalt postitatud olari43 poolt Vaata postitust
                          paneelid 24V ja keskpäeval kuskil 60A valgel ajal 30A kanti ... et saada 30-40V 14V ja kuskil 70A ... mul olemas 12V 1000W puhta siinuse inverter
                          Minule arusaamatu - kui paneelid on 24V, kuskohast siis see 30-40V tuleb, millest vaja 14V teha?

                          Comment


                            #14
                            Vs: 40V to 14V 70A vaja sellist isendit

                            Siit võibolla minu lollus aga on jah 24V süsteem aga kui on akud täis siis miskit seda maha ei koorma (paneelidest tulevad voolu) ja volt tõuseb sinna 40 peale ja proovisin siin ühte 24V inverterit see lendas kohe laiali (nüüdseks juba korda tehtud)
                            seega ei saa kasutada 24V asju otse sealt otsast
                            ja kuna mul seisab üks mascoti 12V 1000W inverter mis annab puhta siinuse välja siis mõtlesingi seda kasutada.


                            Esmalt postitatud vanemleitnant poolt Vaata postitust
                            Minule arusaamatu - kui paneelid on 24V, kuskohast siis see 30-40V tuleb, millest vaja 14V teha?

                            Comment


                              #15
                              Vs: 40V to 14V 70A vaja sellist isendit

                              Mõtled siis midagi sellist -> https://www.elfa.se/elfa3~ee_et/elfa...1-04&toc=19400
                              Kas see "tasuta" elekter natuke kalliks ei lähe?

                              Comment

                              Working...
                              X