Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Milline potekas sobiks?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Milline potekas sobiks?

    Paluks abi.
    Oleks vaja panna tavalisele Pc toiteploki ja Pc korpuse ventika vahele üks potekas. Milline see olema peaks?
    Jama nimelt selles, et suvel kui ilmad lähevad suht kuumaks ja mängimise ajaks oleks hea panna vägisi ventikas suurema võimsusega välja imema. Automaatne ei taha hästi toimida.
    Tänud heade mõtete eest!

    #2
    Vs: Milline potekas sobiks?

    mina tegin omale LM317 baasil ja väga hästi töötab ka automaatselt. Adj jala peale läks termotakisti (ptc vist) vahele ja tavalise takistiga leidsin miinimum pinge, mille juures vent veel normaalselt töötas (7V kui ei eksi). Potekas oli ka veel vahel juhul kui tekib tahtmine käsitsi regullida kiirust suuremaks.

    Comment


      #3
      Vs: Milline potekas sobiks?

      Miks automaatne ei tööta?
      Automaatset saad BIOS-ist timmida ju.

      Aga kui tingimata tahad käsitsi sättida, siis kõige lihtsam on üldse lülitiga. "Tavaresiimis" oleks 7V peal ja mängimise ajaks lülitad 12V peale.

      Comment


        #4
        Vs: Milline potekas sobiks?

        Jah Arvo... see jutt võib neetult tõsi olla aga ma olen amatöörist veel nõksu all pool!
        Biosist see sant lugu, et siis ta jääbki ju sellele väärtusele, mis ma sealt panen. Või ma eksin? Plaadil mingi termoandur jupsib vist. Kasti 2 venti ei toimeta automaatselt.
        Lülitiga varianti olen ka mõelnud kuid siis võiks astmeid rohkem olla, kuna 12 voldiga on selline undamine nagu hakkaks õhku tõusma.
        Siiski tundub, et potekaga variant sobiks mulle rohkem.

        Comment


          #5
          Vs: Milline potekas sobiks?

          Tee alustuseks andurid korda või hangi 50EURga valmis regulaatormoodul, saad kasti CDromi avasse toppida.
          Kui samm-sammult regulaatoritegemise õpetustele hammas peale ei hakka, polegi muud teha.
          Erilahendused.
          PS või mail.

          Comment


            #6
            Vs: Milline potekas sobiks?

            Esmalt postitatud pyroman poolt Vaata postitust
            Biosist see sant lugu, et siis ta jääbki ju sellele väärtusele, mis ma sealt panen. Või ma eksin?
            Eks neid süsteeme ole erinevaid. Tavaliselt saab sinna temperatuuri sisestada, mida siis arvuti ise hoida üritab. Ehk siis pöörded muutuvad vastavalt temperatuurile.

            Milles see muidu väljendub et see automaatne ei tööta sul? Kuumeneb üle, või undab liigselt?
            Ma oletan et arvuti on tolmust puhastatud ilusti? Ventilaatorid ka radikatelt maha keeratud ja radika ribide vahed puhastatud?

            Comment


              #7
              Vs: Milline potekas sobiks?

              Varemalt hoidis pöörded ilusti vastavalt prose tempile. Kui läks kuumemaks siis andis hoogu juurde ja vastupidi. Nüüd lugu selline, et emaplaadi pistikutes ta ei toimi üldse (seal kus varemalt toimetas ilusti). Panin siis otse toiteplokki ja sealt mingit reguleerimist ei toimi. Prose vent toimib ilusti vastavalt tempile. Radikad käinud maha ja uus korralik pasta ka vahel, selles ei tohiks probleem olla.
              Ma omaenese tarkusest arvasin, et kui ma panen õigete parameetritega poteka vahele, siis ongi hea. Tundub, et panin puusse. Kuskil peaks mul olema veel autodes kasutatav armatuuri valgustuse potekas, prooviks ehk seda? Algab ju seegi 12v ja lõpetab põhimõtteliselt nullis.

              Comment


                #8
                Vs: Milline potekas sobiks?

                Esmalt postitatud pyroman poolt Vaata postitust
                Nüüd lugu selline, et emaplaadi pistikutes ta ei toimi üldse (seal kus varemalt toimetas ilusti). Panin siis otse toiteplokki ja sealt mingit reguleerimist ei toimi.
                Kas poleks lihtsam siis uus ventikas osta lihtsalt?
                Ja toiteplokist loomulikult mingit reguleerimist ei toimu.

                Comment


                  #9
                  Vs: Milline potekas sobiks?

                  See polte peab seda võimsust ka taluma.
                  Võtsin siin suvalise ventika, kirjad peal: 12V DC / 0,3 A
                  Selle järgi peaks pote taluma võimsust 4W (12*0,3=3,6)

                  Väiksema võimsusega potet saaksid kasutada kui reguleerid läbi pingeregulaatori mida varem siin soovitati või läbi transistori.
                  http://hparchive.com/
                  https://worldradiohistory.com/index.htm

                  Comment


                    #10
                    Vs: Milline potekas sobiks?

                    Uurisin seda pingeregulaatorit natuke netist lähemalt ja asi tundub lihtsam kui ma arvasin. Proovin siis ükspäev järgi ja arvata võib, et küsin veel mõne lolli küsimuse, kui midagi segaseks jääb. Seniks tänud!

                    Comment

                    Working...
                    X