Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Akulaadija ehitamise küsimus?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Akulaadija ehitamise küsimus?

    nii vedeleb kodus üks ups-i trafo aga oleks vaja sellist laadijat mis laeks auto akut näiteks tund ja saaks käivitada,nagu käivitus abi!kas oleks võimalik sellest miskit teha!mida selleks vaja oleks ja huvituks,et mis juhe on mis trafol? miks on sisendil 3 juhet!ja millised oleks väljund juhtmetest õiged?
    Click image for larger version

Name:	DSC02516.jpg
Views:	1
Size:	315,4 KB
ID:	876344Click image for larger version

Name:	DSC02518.jpg
Views:	1
Size:	312,1 KB
ID:	876345Click image for larger version

Name:	DSC02519.jpg
Views:	1
Size:	272,5 KB
ID:	876346
    vabandan ei ole just kõige vilunum asjas!
    tänud aitamast!

    #2
    Vs: Akulaadija ehitamise küsimus?

    Kas lihtsam ja mugavam ei oleks autole uus aku osta,mida enne iga käivitamist laadida poleks vaja?
    Vana helitehnika remont Pärnus

    Comment


      #3
      Vs: Akulaadija ehitamise küsimus?

      Ega alati peagi kõigele mingit reaalset kasutust olema. Niisama huvi pärast võib ka asju ehitada.

      Comment


        #4
        autol ongi hea aku juba.aga vahel läheb lihtsalt vaja.
        oli selline juhus kus autol jäi raadio mängima ja järgmine päev oli vaja hädasti sõita aga ei saanud ja polnud kedagi kes voolu ka annaks,siis oleks hea olnud!

        Esmalt postitatud Ints poolt Vaata postitust
        Kas lihtsam ja mugavam ei oleks autole uus aku osta,mida enne iga käivitamist laadida poleks vaja?
        elus ongi paljud asjad lihtsad ja mugavad.isegi vahel liiga lihtsad ja liiga mugavad.kui neid mugavaid asjud liialt kasutada siis tekivadki sellised vennad kes ei oska mutrivõtit ega jootekolbi käes hoida!
        viimati muutis kasutaja Scott; 30 m 2013, 06:48. Põhjus: järjestikpostitused kokku

        Comment


          #5
          Vs: Akulaadija ehitamise küsimus?

          Ma kardan et UPS-i trafo väljundpinge võib liiga madalaks jääda. Üht UPS-i trafot uurides oli väljundpinge ainult ca 8V-0-8V AC.
          Kui võtta kahe mähise pealt kokku saab küll 16V, aga see juba liig.
          Ise võtsin ühe trafo ja arvuti toiteka seest võimsa kaksikdioodi. Väljundpinge asjal ca 10V pulseeriv alalisvool. Laeb akut ilusti, laadimisvool veidi väikene ainult. Muidu kui lüüdi veel otsa panna, tuleb 14.8V.

          Comment


            #6
            Vs: Akulaadija ehitamise küsimus?

            Esmalt postitatud x8x poolt Vaata postitust
            nii vedeleb kodus üks ups-i trafo aga oleks vaja sellist laadijat mis laeks auto akut näiteks tund ja saaks käivitada,nagu käivitus abi!kas oleks võimalik sellest miskit teha!mida selleks vaja oleks ja huvituks,et mis juhe on mis trafol? miks on sisendil 3 juhet!ja millised oleks väljund juhtmetest õiged?
            [ATTACH=CONFIG]7818[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]7819[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]7820[/ATTACH]
            vabandan ei ole just kõige vilunum asjas!
            tänud aitamast!
            ;Ehita sildalaldi , saad 2x kõrgema pinge + "Start-2" regulaator juurde koos 10[A] ampermeetriga ja saadki laadija kui oled välimuse ka korralikuks teinud. Karp võib ju ka 6-8mm vineerist olla. Hea töödelda, isoleermaterjal, mis annab vabaduse väljundklemmid (metall) otse läbi vineeri panna. 12[V] on väga madal pinge!. Ka on hea auto juures kasutada, samadel põhjustel... kast ei juhi elektrit, pane või aku peale! Jõudu!
            viimati muutis kasutaja rainadov; 30 m 2013, 14:55. Põhjus: täht

            Comment


              #7
              Vs: Akulaadija ehitamise küsimus?

              ei noh saan aru,et ehitan aga olen vist liiga võhik:S
              nii sellel trafol on kokku 7 juhet.4 jämedat ja 3 peenemat!kust ma selle 220v sisse lasen ja kuidas ma need 8v ja 8v omavahel kokku võtanskeemil läksid need jämedamad lillad omavahel kokku!

              Comment


                #8
                Vs: Akulaadija ehitamise küsimus?

                Esmalt postitatud x8x poolt Vaata postitust
                ei noh saan aru,et ehitan aga olen vist liiga võhik:S
                nii sellel trafol on kokku 7 juhet.4 jämedat ja 3 peenemat!kust ma selle 220v sisse lasen ja kuidas ma need 8v ja 8v omavahel kokku võtanskeemil läksid need jämedamad lillad omavahel kokku!
                ; Siis aitab ainult õppimine!

                Comment


                  #9
                  Peab vist jah lugemist võtma omale

                  Sain voolud sisse ja välja sain ka nii 8V kui ka kokkuvõttes 16V
                  Sildalaldit olen varem ka teinud aga milliseid dioode oleks vaja või sobiksid kõige paremini?
                  viimati muutis kasutaja Scott; 01 m 2013, 08:19. Põhjus: 2 kokku

                  Comment


                    #10
                    Vs: Akulaadija ehitamise küsimus?

                    Esmalt postitatud x8x poolt Vaata postitust
                    milliseid dioode oleks vaja või sobiksid kõige paremini?
                    Voolutugevust amprites tead? Pinget voltides tead? Nende numbrite järgi valid.
                    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Akulaadija ehitamise küsimus?

                      pinge on juhtme otstest mõõtes 16,2v tugevust ei oska mõõta kuidas ma seda testriga mõõdan?testril muidu saab juhtme ringi tõsta seal selline pesa kus suur A ja siis keerab amprite peale.aga kuidas ma need testri otsad ühendan!?
                      1A dioodisild igatahes põleb 20 sekundiga maha!

                      Comment


                        #12
                        Vs: Akulaadija ehitamise küsimus?

                        Siin ongi ikka ja jälle õppimise koht. Hea, et saad loetud-õpitud põhikooli teadmisi praktikas proovida madalpingega, mis puudutamisel veel ei TAPA! Lühisega, aga põlevad asjad hästi isegi siis! Aurul, elektril ja hullul pidi hirmus jõud olema!
                        viimati muutis kasutaja rainadov; 01 m 2013, 12:19. Põhjus: täht

                        Comment


                          #13
                          Vs: Akulaadija ehitamise küsimus?

                          Ära seda mltimeetri ( A ) piirkonda ka parem näpi ega ära juhtmeid sinna tõsta, teed läbi multimeetri lühise veel korraliku ja põletad viimase hoopistükis maha. Seda kuidas ja mida sa seal ühendama peaksid, ümber seletatuna oleks see jube pikk jutt ja ma olen täiesti kindel ,et keegi ei viitsi sind siin iga liigutust tegema õpetada, heal juhul keegi viskab mingi skeemi. Kui sul hädavarianti laadimiseks vaja selle najal, siis ühenda need niiöelda 12V otsad jadamisi ja järgi dioodisild ning saad kusagil 16V või sinnakanti peale silda pinget. akut laed siis nõnda, et ühendad auto esitule laterna(55w ntx) jadamisi aku ja laadija vahele, pirn peaks õigesti ühendades õrnalt hõõguma, samas laeb sellisel juhul 3-5A voolutugevusega, mis on tegelikult piisav ja tunnikese laadimise järel soojemal ajal peaks korras mootoriga masina igaljuhul käima ära vedama.
                          E: see siis hädaolukorra laadimine(ise olen mingisuguse seinakuubikuga ka laadinud mõned tunnid paarisaja milliampriga, sain masina käima ), aku tervise huvides siiski lae esimesel võimalusel korralikult asisema laadijaga täis.
                          otsija

                          Comment


                            #14
                            Vs: Akulaadija ehitamise küsimus?

                            Ise sai nii tehtud, et võtsin otsasaanud tolmuimejast võimsusregulaatori ja pistsin trafo primaarile vahele. Tegu oli siis mingi noname laadijaga, millel 2 laadimisastet. Jätsin mängu just selle "jämedama" astme ja seni on asi end vägagi õigustanud... PS: Minu mäletamist mööda oligi siis väljundpinge ca 15,5 - 16 V, so. ilma koormuseta. Regulaatori türistor oli BTA16, kui õigesti meeles on...

                            Comment

                            Working...
                            X