Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

TL494 12V-230V inverter

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    TL494 12V-230V inverter

    Sai siis TL494-jaga tehtud inverter valmis.Juht-transe ei kasutanud ja kivi väljundisse panin 1K Oomised takistid maasse.Kasutan 100K Oomist takki ja 0,1uF kondet jalgadel 5 ja 6.Sagedus peaks praegu olema kuskil 100Hz praegu?(kui ma õigesti arvutasin).Sai endale siis soetatud päris UPS-i trafod(kasutaja Shele käest).Kõik sujus hästi,välja arvatud FET-id mille lasin läbi eeldatavasti vale ühenduse tõttu.Kasutan praegu lõpus ühte transi paari(väga nõrgad aga testimiseks kõlbab küll).Probleem siis selline et kui A-meeter vahele panna siis ilma koormusetta(väljundis oli küljes ainult multimeeter)lõõb nõuka-aegse(2A Max)testri laksust põhja.Skeem sai 11,6V sisse ja 180V andis välja,eile 13V-peal sai 235V kätte.Miks ta tarbib nii palju?Kas arvata võib et ikka mingi vale ühendus?

    #2
    Vs: TL494 12V-230V inverter

    Esmalt postitatud traxx poolt Vaata postitust
    Miks ta tarbib nii palju?Kas arvata võib et ikka mingi vale ühendus?

    Naiivne arvata, et kohe esimesel korral töötab - see tehnika ei ole seda liiki nagu vanades Radio ajakirjades "õigesti kokkumonteerituna hakkab skeem kohe tööle" - on võimalus, et sul on midagi valesti seal (eriti ei usu kui sealt juba ka mingit pinget oled kätte saanud).
    Või ka see võimalus, et ta vajab lihtsalt reguleerimist - režiimide paikaseadmist.
    Kas ostsilloskoop on?
    Millised on signaalikujud transsidel - seda oleks hea näha.
    Kuidas seda testrit??? sinna vahele ühendasid? Kas nii, et kontakt võis ka nigal olla? Testri võtsid sealt vahelt ära kuna?
    Mina sinna testriga ei ronikski.

    Nüüd räägi milliseid transse siis seal kasutasid - "väga nõrgad aga testimiseks kõlbab küll" ei räägi praegusel hetkel eriti midagi asjalikku - ei saa ütelda kas need sinna üldse kõlbaksidki.
    Mis ma ütlen - esimesel käivitusel ka madala sisendpingega SMPS kipub miskipärast olema selles suunas, et transid kuumenevad kohe kiirelt, peab reguleerima seal kõik paika. Selleks, et aega jääks peab kasutama võimalikult vastupidavaid (= praegusel juhul suure voolutaluvusega) transse ja soovitav ka radikale need kinnitada. Ühendamise õigsus = "üheksa korda vaata skeemi, üks kord jooda" põhimõttega, umbropsu pole mõtet rapsida. Kui rahulikult teed siis on igaljuhul asi niikaugel, et tööle selle asja saad, see veel natuke aja küsimus hetkel
    -superradical-

    Comment


      #3
      Vs: TL494 12V-230V inverter

      Kahjuks mul ei ole ostsilloskoopi veel,ise tahaks ka väga ja see aitaks väga paljudes asjades aga rahakott ei luba.Kui mõtled nõuka-aegset testrit siis jadamisi.Kontaktid nüüd vaevalt nigelad olid,kasutasin krokidilli otsikuid.Transideks on IRF630.Ah ja üks asi jäi mainimatta et ma ei teinud oma skeemi nagu netis leidsin,ma ühendasin trafo kesk-väljavõtte maandusesse.Seepärast et ma ei tea kas see saab midagi muuta aga kui ma teen nii nagu netis siis väljud pinge on nii suur et 750VAC skaalal lõõb kriipsu ette ja testri sees lendab sädemeid.(Tester jäi ellu)
      viimati muutis kasutaja traxx; 08 m 2012, 00:13. Põhjus: kirjaviga

      Comment


        #4
        Vs: TL494 12V-230V inverter

        Esmalt postitatud traxx poolt Vaata postitust
        Kahjuks mul ei ole ostsilloskoopi veel,ise tahaks ka väga ja see aitaks väga paljudes asjades aga rahakott ei luba.Kui mõtled nõuka-aegset testrit siis jadamisi.Kontaktid nüüd vaevalt nigelad olid,kasutasin krokidilli otsikuid.Transideks on IRF630.Ah ja üks asi jäi mainimatta et ma ei teinud oma skeemi nagu netis leidsin,ma ühendasin trafo kesk-väljavõtte maandusesse.Seepärast et ma ei tea kas see saab midagi muuta aga kui ma teen nii nagu netis siis väljud pinge on nii suur et 750VAC skaalal lõõb kriipsu ette ja testri sees lendab sädemeid.(Tester jäi ellu)

        Näita, millise skeemi järgi tegid?
        Ilmselt režiim selles skeemis paigast ära.

        A ja transid on jamad, pane kiiremas korras sinna midagi muud - IRF540 näiteks võib proovida, kui kasutad praegu mingisuguseid isoleeritud kestaga transse siis need kuumenevad hetkega, mul 12V toitega SMPS katsetes ka need -30 lõpulised IRFid kuumenesid hullult. Mina kasutaks FQP70N06 näiteks - see on hea ja kiire Fairchildi transs, 60V ja 70A, tal on madal Rds - see parameeter on sisendosa puhul oluline - auruks läheb niisugusel juhul vähe energiat kui see takistus on madal. Sisendosa (trafot tüüriv) ei pea olema kõrgemapingeliste transsidega - seal on madal pinge, oluline, et sealt saaks läbi lükata suurt voolu ja kiirus oleks transil suur - sisse/väljalülitumine peab toimuma kiirelt siis kaod väikesed ja soojust tekib vähe.

        E: kui ossi hakkad soetama ja kui edaspidigi soov tegeleda muundurite/audioasjadega siis soeta omale korralik analoogoss - ei pea olema uus ja uhke, tulede/viledega.
        Mul robustseteks nokitsemisteks C1-94 (vene oma, pisike ~10MHz sageduseni), nende audio ja muundurite juures täitsa piisav. Proovikud on teine teema, sellest siin sai lahatud ja paar tükki olen nüüd ise teinud ja saab kasutada võrgupingetel toimuvate signaalide uurimiseks. Vähemalt saad alati probleemi korral abi - kui oss saba annb vms. - on ikka rahvast kes aidata oskavad, kui soetad uhke tulede/viledega riista ja hästi kasutada ei oska siis lendab ossist sädemeid ja keegi enam korda ei suuda teha...
        C1-55 vist oli üks hea oss, vaata, neid aegajalt müüakse ikka ja kallid ka ei ole. Peamine, et oleks korras.
        Küsi siin mikumaku käest - tal niisugust tehnikat on ja kui on huviline - siis tekib seda tehnikat kui hetkel tal ei ole .
        -superradical-

        Comment


          #5
          Vs: TL494 12V-230V inverter

          http://www.dzdiy.com/html/201012/26/TL494-12V-Power-Inverter.htm
          S
          elle järgi tegin,juhttranse ei pannud ja 6-dal jalal on 100K takisti ja 5-dal 0,1uF konde.
          Parimad transid mida ma saan endale praegu kergelt soetada on ikka IRF-id.Serigost mida sellist oleks hea?:http://www.serigo.ee/product_info.ph...ducts_id=78816.Mille jaoks need dioodid on neil seal,kas selle jaoks et vahelduvool ära ''lõigata''?

          Comment


            #6
            Vs: TL494 12V-230V inverter

            Nii,nüüd vahepeal on jälle aega olnud et testida.Tahaks et keegi seletaks mulle miks on nii et kui ma ühendan mosfetid nii nagu skeemis näidatud,et trafo keskväljavõte läheb plussi,siis pirn põleb eredalt nagu päike,(rööbiti mõõtes näitab 800VAC),aga tarbib vähe voolu.Kui ma ühendan nii et keskväljavõte on ühendatud maase,siis tarbib voolu ülipalju(toiteplokk hakkab surisema),ja pinge on ainult 160VAC.Et kas keegi oskab seda seletada et kui ma ühendan FET-id üht ja testpidi siis väljupinge muutub?Ja kuidas annaks selle 800VAC alla tõmmata 230VAC peale?




            E:väike muutus tuleb siis kui FET-id lülitavad 12V pealt aga kivi 5V pealt,siis väljundpinge 380VAC

            Comment

            Working...
            X