Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Veel kord jootekolvi temperatuurist.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Veel kord jootekolvi temperatuurist.

    Kunagi oli mul väike meeldiv vaidlus Lp. Oponentidega, kuna oponendid väitsid, et jootekolvid on temperatuuriga 350 kraadi. Mina aga, et valida on väga erinevate T-dega kolbe.
    Sain paremini varustatuks temp-i mõõtva testri baasil ja esimene asi, mida mõõtsin, oli oma 25W kolvi temp. Ja ennäe imet - 350 kraadi "ei kusagil", kõigest 250 kraadi ainult. Kui uskuda ka testri viga, siis vahemikus 240-260 kraadi.

    Ja kui oponentidele see "number" ei meeldi, siis palux süüdistada Vellemani testrit

    #2
    Kuule einstein, ära PALUN TARGUTA.

    Kolvi norm temperatuur peenikese asja jootmisel on 300 - 350 kraadi ja reeglina mitteregullitav kolb on isegi 400-450 kraadi.

    Sinu mõõtmismetoodika on vale, kolviotsa mõõtmiseks on spetsiaalne andur.

    Comment


      #3
      Kunagi oli mul väike meeldiv vaidlus Lp. Oponentidega, kuna oponendid väitsid, et jootekolvid on temperatuuriga 350 kraadi. Mina aga, et valida on väga erinevate T-dega kolbe.
      Sain paremini varustatuks temp-i mõõtva testri baasil ja esimene asi, mida mõõtsin, oli oma 25W kolvi temp. Ja ennäe imet - 350 kraadi "ei kusagil", kõigest 250 kraadi ainult. Kui uskuda ka testri viga, siis vahemikus 240-260 kraadi.

      Ja kui oponentidele see "number" ei meeldi, siis palux süüdistada Vellemani testrit
      ära häma ja valeta!

      kõigepealt tuleta meelde, kas me vaidlesime 250 vs 350 kraadi üle või 160 vs 300 kraadi üle.

      http://www.tevalo.ee/cgi-bin/YaBB.cgi?boar...866;start=17#17

      sinu väide oli, et "1. Elektroonikadetailide korral ei tohi kolvi temperatuur ületada 160 kraadi, vastasel juhul võib T detailid läbi kõrvetada Ehk jootekolb võimsusega kuni 25W. On ka detaile mida tuleb joota kuni 120 kraadiga. Ehk jootekolb võimsusega kuni 15W"

      "oponentide" väide oli, et elektroonikatöödel kasutatava jootekolvi töötemperatuur on 280-350 kraadi ja 160 kraadi on ilmselgelt vähe, rääkimata 120-st kraadist.

      ps. milline oli termokontakt anduri ja kolvi otsiku vahel? kui sa lihtsalt anduri ühe küljega vastu kolvi otsikut panid, on tulemus (paarisaja kraadi juures) väga tõenäoliselt (vähemalt) kaks-kolmkümmend kraadi väiksem.
      GSM: 5039624

      Comment


        #4
        teema jätkuks tuletaks veel meelde "tahanteada" väiteid:

        http://www.tevalo.ee/cgi-bin/YaBB.cgi?boar...450;start=15#15

        "Kõige ultramoodsamad elektroonikakolvid on kõik 15W "Only"..."
        "...Ja ise kasutan "antud ajahetkel" 25W võimsusega kolbi ja senini kuni otsik "ära kulub". Siis järgmine ost on 15W-ne."
        "Aga nagu varem "vihjatud" - on kolvi võimsus ja T omavahel seoses. 15W - a130 kraadi, 25W - a150, 40W a200 jne. See on vajalik selleks, et valida sobivat kolbi ja sellele vastava sulamisT-ga tina..."

        "...Madalama T-ga kolvid on mõeldud elektroonikale, näit. mikrodetaile ja väljatransside baasnevaid kive EI TOHI JOOTA kõrgema T-ga kui 120 kraadi!!! Egas asjata ei kasutata pesasid kui vastava T-ga kolbi pole...." (minu esiletõstmine. vtl.)

        "Kõrgema T-ga, ehk "ülekuumutatud" kolvid on mõeldud näiteks elektrikutele töövahendiks kellel vaja a 2-4mm läbimõõduga vaskjuhtmeid kokku joota või siis näit. autoelektri töödeks. Seetõttu ongi vaja kolbi mille tööT on max 140-150 kraadi..."

        ---------

        seega küsin veel kord, kuidas need eelmised väited tolle uue, "kõigest 250 kraadi" jutuga kokku sobivad?
        GSM: 5039624

        Comment


          #5
          Tahanteada-Ära solvu ,aga kas sa ise ka ikka tead ja aru saad mida sa siin sogad .
          mõtle, kui enamlevind tina minimaal temp. on 150 c ,siis et sa saaksid ka midagi peale tina kokku sulatada peab kolv olema 350c(umbes)
          Loodan et ise ma rääkisin mõistlikkuma jutta,parandage mind kui ütlesin midagi valesti
          Elas kord üks väike transistorike, tal oli ainult üks viga, ta nimi oli p217

          Comment

          Working...
          X