Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Probleem Famiklooniga (telekamäng)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Probleem Famiklooniga (telekamäng)

    Tere,
    Mul selline probleem et famikloon suri ära. Sain ühe käest teada et pingeregulaator on läbi. proovisin seda juppi otsida aga kuskilt ei leidnud. kas keegi saab mind aidata samasuguse jupi leidmisel? või alternatiivse mooduse pinge saamiseks? Kui kuskilt leiaks samasuguse jupi, poleks mingit probleemi ise ära vahetada aga kuna ma ise elektroonikat nii väga veel ei jaga siis on abi vaja. pilte:

    plaat pealtvaates ja alt:

    pealt:


    alt:


    probleemne jupp:


    Uut ei taha osta sest uuemate famikloonide kvaliteet on kordades kehvem ning mingit psone kujulist plönni ei taha.

    Aitäh tähelepanu eest.
    viimati muutis kasutaja eimidagi; 12 m 2012, 15:43. Põhjus: teema nime parandus

    #2
    Vs: probleem famiklooniga

    raske mure.
    pingestabilisaator koosneb sul 5V1 stabilitronist ja mingisugusest udusest transistorist.
    enne kui asud midagi otsima(või mis veel hullem-vahetama)kontrolli

    Comment


      #3
      Vs: probleem famiklooniga

      Esmalt postitatud kreeklane poolt Vaata postitust
      raske mure.
      pingestabilisaator koosneb sul 5V1 stabilitronist ja mingisugusest udusest transistorist.
      enne kui asud midagi otsima(või mis veel hullem-vahetama)kontrolli
      unustasin lisada ennem pildi ka jupist mida ma kahtlustan:


      kas see on transistor?

      Comment


        #4
        Vs: probleem famiklooniga

        seesama jah.
        aga kas sul 12V pingeallikas ikka on olemas?igal juhul kontrolli enne kas pistik on õieti külge joodetud.
        NB!see ei pea tingimata 12V olema,sobib igasugune mis jääb 7-14V vahele

        Comment


          #5
          Vs: probleem famiklooniga

          Esmalt postitatud kreeklane poolt Vaata postitust
          seesama jah.
          aga kas sul 12V pingeallikas ikka on olemas?igal juhul kontrolli enne kas pistik on õieti külge joodetud.
          NB!see ei pea tingimata 12V olema,sobib igasugune mis jääb 7-14V vahele
          mul on 9V adaptreid mitu tükki. ning ma ei oska öelda kas pistik on õigesti joodetud või mitte aga pistiku jootepunktid on siin:


          mulle tundub küll korras olevat :/

          Comment


            #6
            Vs: probleem famiklooniga

            kontrolli nii:
            otsid plaadilt pesa keskmise kontakti üles ja vaatad suure kondensaatori pealt,et kas läheb pluss või miinus kontaktile
            siis võtad oma toiteadapteri ja mõõdad et keskmine kontakt oleks sama polaarsusega

            Comment


              #7
              Vs: probleem famiklooniga

              Esmalt postitatud kreeklane poolt Vaata postitust
              kontrolli nii:
              otsid plaadilt pesa keskmise kontakti üles ja vaatad suure kondensaatori pealt,et kas läheb pluss või miinus kontaktile
              siis võtad oma toiteadapteri ja mõõdad et keskmine kontakt oleks sama polaarsusega
              kas kondensaator on see sinine silinder?
              kuidas ma polaarsust mõõdan?

              adapteri all pidasin silmas seda:

              Comment


                #8
                Vs: probleem famiklooniga

                Mis krdi asi on famikloon ? Jah see silinder on kondensaator. Polaarsel kondel on kesta peal miinus märgistatud. Seega teine on siis pluss. Nüüd tuleb selgusele jõuda kas toiteadapterist tulevad pluss ja miinus on ka kondeka plussi ja miinusega ühendatud ning mitte vastupidi.

                Comment


                  #9
                  Vs: probleem famiklooniga

                  Esmalt postitatud dumb_user poolt Vaata postitust
                  Mis krdi asi on famikloon ? Jah see silinder on kondensaator. Polaarsel kondel on kesta peal miinus märgistatud. Seega teine on siis pluss. Nüüd tuleb selgusele jõuda kas toiteadapterist tulevad pluss ja miinus on ka kondeka plussi ja miinusega ühendatud ning mitte vastupidi.
                  Famikloon - Famiclone. Koopia nintendo videomängusüsteemist Famicom. Tuntumad koopiad on dendy, subor, zhiliton ja uuematest yobo. tavaliselt kutsutakse seda "kollaste kassettidega telekamänguks"

                  Esmalt postitatud kreeklane poolt Vaata postitust
                  kontrolli nii:
                  otsid plaadilt pesa keskmise kontakti üles ja vaatad suure kondensaatori pealt,et kas läheb pluss või miinus kontaktile
                  siis võtad oma toiteadapteri ja mõõdad et keskmine kontakt oleks sama polaarsusega
                  läheb sinisesse (- märgiga) kondensaatorisse. roheline on vist siis +?

                  Comment


                    #10
                    Vs: probleem famiklooniga

                    Tänud selgituse eest. See plaat on pingestabilisaator ja kõrgsagedusmodulaator ühes tükis. Kunagi ammu on neid lapitud. Pingestabikad jäid enamasti ellu. Paljudel juhtudel olid lihtsalt toitejuhtmed katki. Neid keriti koguaeg kinni-lahti ja siis lihtsalt murdus lõpuks katki. Ka toitepesad läksid puruks. Ja kui see toitejuhe oli lühises siis põles adapteris termokaitse katki. Nende piltide põhjal on minul vähemalt küll maru vilets midagi parandada. Kindlasti mõni on võimekam.

                    Comment


                      #11
                      Vs: probleem famiklooniga

                      nende uduste piltide järgi ei julge midagi täpset öelda.
                      nõue on üks-toiteploki plusspinge peab jõudma kondensaatori pluss otsale.
                      igal juhul peab sul tester käepärast olema,millega kontrollida

                      kui ikka kahtled,tee uus pilt.aga kasuta rohkem valgust,siis tuleb parem

                      Comment


                        #12
                        Vs: probleem famiklooniga

                        Esmalt postitatud kreeklane poolt Vaata postitust
                        nende uduste piltide järgi ei julge midagi täpset öelda.
                        nõue on üks-toiteploki plusspinge peab jõudma kondensaatori pluss otsale.
                        igal juhul peab sul tester käepärast olema,millega kontrollida

                        kui ikka kahtled,tee uus pilt.aga kasuta rohkem valgust,siis tuleb parem
                        testerit mul pole
                        parem pilt:

                        Comment


                          #13
                          Vs: probleem famiklooniga

                          sul peab toiteadapteri keskontakt miinus olema.
                          toiteklotsil on polaarsus tavaliselt kleepsu peal märgitud.kui ei ole,kontrolli voltmeetriga

                          Comment


                            #14
                            Vs: probleem famiklooniga

                            Esmalt postitatud kreeklane poolt Vaata postitust
                            sul peab toiteadapteri keskontakt miinus olema.
                            toiteklotsil on polaarsus tavaliselt kleepsu peal märgitud.kui ei ole,kontrolli voltmeetriga
                            kahjuks pole mul voltmeetrit millega kontrollida. :/

                            Comment


                              #15
                              Vs: probleem famiklooniga

                              Mul oli ka vaja adapteri polaarsust mõõta ükskord, aga multimeetrit polnud käepärast ning adapter oli kokku liimitud.
                              Äkki on sul 4 LEDi, mis jadasse ühendada ja siis adapterist pinget peale anda? LEDi pikem jalg tahab + ja lühem 0V, siis läheb põlema. Ühtepidi LEDid süttivad, teistpidi mitte.

                              Comment

                              Working...
                              X