Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Kas mu tester peksab segast? (trafo ja alalise-vahelduva mõõtmine)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kas mu tester peksab segast? (trafo ja alalise-vahelduva mõõtmine)

    Probleemiks siis selline asi et trafo peal on kirjas 9V ja 1,2A ja mõõtes ongi 9V,aga kui dioodsild vahele panna näitab tester 13,5V ja 6V!
    Sama on iga trafoga mida testin,näiteks 12V on algul ja pärast dioodsilda on 18V!

    #2
    Vs: Kas mu tester peksab segast?

    Alalisel ja vahelduval teed vahet?
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #3
      Vs: Kas mu tester peksab segast?

      Alalisel ja vahelduval teed vahet?


      Jah teen.

      Comment


        #4
        Vs: Kas mu tester peksab segast?

        Tundub et siiski mitte rohkem kui et üks on vahelduv teine alaline. RMS väärtuse tähendust tead? Võta konded silla tagant ära ja parasiitmahtuvuse eemaldamiseks koorma paar k oomi takiga. Siis peaks suhteliselt sama tulema nii AC kui DC.
        Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
        1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
        2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

        Comment


          #5
          Vs: Kas mu tester peksab segast?

          trafot valides jäta meelde koefitsient 1,4 (see annab alalispinge peale silda)
          matemaatiliselt see päris täpne ei ole,aga igapäevaelektroonika jaoks piisav.
          edasi kui valid filterkondensaatori tööpinget,siis läheb jälle seesama koefitsient mängu

          Comment


            #6
            Vs: Kas mu tester peksab segast?

            kreeklase seletus oli väga hea,sain aru ja jätan meelde, kuid mis toimub siis ampritega,et 1,2 muutub 6A?

            Comment


              #7
              Vs: Kas mu tester peksab segast?

              Sa mõõtsid testriga, palju trafo voolu välja annab? Tõsiselt vä?

              Comment


                #8
                Vs: Kas mu tester peksab segast?

                9V ja 1,2 A tähendab seda et antud trafo suudab tagada 1,2A koormusvoolu korral 9V väljundpinget.
                kui nüüd koormusvoolu suurendada,siis trafo väljundpinge langeb ja trafo hakab tavaliselt kuumenema

                Comment


                  #9
                  Vs: Kas mu tester peksab segast?

                  Sa mõõtsid testriga, palju trafo voolu välja annab? Tõsiselt vä?


                  Jah mõõtsin,inimene õpib kogu elu!
                  Ma ei teadnud enne neid asju mis ma praegu sellest teemast teada sain,aga mind huvitab elektroonika väga.
                  Käin praegu 8-das klassis ja mul ei ole elektroonika alast õpet olnud(see tuleb 9-das),seetõttu õpin kõik omalt käelt,netist,raamatutest ja kui ma oleks seda teadnud
                  siis ma poleks seda ju küsinud,niiiet ei ole imestada vaja!

                  Comment


                    #10
                    Vs: Kas mu tester peksab segast?

                    Tere. Sinu julgustuseks ja lohutuseks võin öelda et sama asja olen isegi elus teinud. Aastaid oli mul siis vast Sinu vanusest paari võrra vähemgi ja mõõdetavaks kohaks seinakontakt. Sinna siis läks kogu mu taskuraha, mille eest testri olin ostnud...
                    Nii et ei ole häbeneda midagi, ainus väljapääs on õppimine.
                    Pane näiteks google otsingusse "voolu mõõtmine testriga" ja vaata mis tuleb.
                    Kui tundub raske, siis mine raamatupoodi, osta gümnaasiumi füüsika elektri osa õpik (kaasajal on nad kõik teemakaupa eraldi ja päris mõnusad) ja vaata kas saad sellest jagu, kasvõi esialgu mõnda valemit vahele jättes.
                    Ilma tähti tundmata ei ole ju lugeda võimalik, nii ka elektroonikas.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Kas mu tester peksab segast?

                      Alustama peaks minumeelest ikkagi raamatute lugemisest, kõige parem selleteemalistest kooliõpikutest. Kui juba korralikud algteadmised olemas, alles siis saab netist infot juurde otsida, sest ega netist selliseid süstematiseeritud algteadmisi naljalt ei leia.
                      Seinakontakti voolu või takistuse mõõtmisega võiks senikaua veidi oodata. Isegi kui on suur kiusatus teada saada, kas seinakontakti vool ikka on 16A, nagu peale kirjutatud.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Kas mu tester peksab segast? (trafo ja alalise-vahelduva mõõtmine)

                        Mina sain oma esimese füüsikaraamatu vahetuskaubana pätsi saia vastu.

                        Aga nende mõõtmiste osas tahtsin natuke hoiatada.

                        Tester ja trafo.
                        Kui mõõta testriga trafo pinget, sellist kõrgematkui paar volti
                        ja katkestada ära trafo toide, siis võib testrist ilma jääda.

                        Miks?
                        Kui katkestuse hetkel läbib trafo mähist suur vool (ja see toimub 100 korda sekundis)
                        siis vastavalt Lenzi seadusele induktiivsus (trafo) püüab säilitada seda voolu.
                        Selleks tõuseb mähise pinge. Ja tester, eriti numbriline, võib mitte vastu pidada.
                        Nii õnnestus jääda ilma kahe-pool tuhandelisest riistast.
                        Olgugi et trafo pinge oli ainult sadakond volti ja piirkond oli 1000 V.
                        Elu õpetab.

                        Muuses, sama nähtus on kasutusel auto süütesüsteemis.
                        Seal saadakse nii segu süütamiseks säde.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Kas mu tester peksab segast?

                          Esmalt postitatud traxx poolt Vaata postitust
                          Sa mõõtsid testriga, palju trafo voolu välja annab? Tõsiselt vä?


                          Jah mõõtsin,inimene õpib kogu elu!
                          Ma ei teadnud enne neid asju mis ma praegu sellest teemast teada sain,aga mind huvitab elektroonika väga.
                          Käin praegu 8-das klassis ja mul ei ole elektroonika alast õpet olnud(see tuleb 9-das),seetõttu õpin kõik omalt käelt,netist,raamatutest ja kui ma oleks seda teadnud
                          siis ma poleks seda ju küsinud,niiiet ei ole imestada vaja!

                          Keel (sõnavara) on sellepoolest huvitav, et ei tee vahet voolul ja pingel! Seda kohtab ka siin foorumis kahjuks tihti mõistelisel tasandil! Kui rääkida vastusest, siis on märksõnadeks vahelduvpinge-voolu efektiivväärtus ja amplituudväärtus. Siinuselise voolu-pinge korral erinevad need teineteisest ruutjuur kahest=1,41... korda. Matemaatika on selline. Tavaarvutustes sobib ka 1,4 korda. Ei hakka seletama integraalidest, pindalast jne.! Teiste sõnadega vahelduvvoolu efektiivväärtus tuleneb soojuslikust-energeetilisest mõjust, mida selline pinge-vool kutsub esile tarbijas ja milline on võrreldud samasugust mõju tekitava alalispinge-vooluga.
                          Kui aga mõõtmistest elektrivõrgus rääkida, siis nagu meile instituudis öeldi,...elektrijaamade võimsusest jätkub igaljuhul, et ükskõik milline maja Maamunal maha põletada! Selle väite tõena põletati paarkümmend aastat hiljem isegi elektrijaam maha! Praegu on seal sadades ruutkilomeetrites saastatud tühermaa!
                          Seega siin vastustes eelpool olevate härraste soovitused lugemisest, õppimisest ja raamtutest on väga tähtsad ja soovitavad!
                          viimati muutis kasutaja rainadov; 09 m 2012, 09:18. Põhjus: täiendus

                          Comment


                            #14
                            Vs: Kas mu tester peksab segast?

                            Esmalt postitatud traxx poolt Sa mõõtsid testriga, palju trafo voolu välja annab? Tõsiselt vä?


                            Jah mõõtsin,inimene õpib kogu elu!
                            Ma ei teadnud enne neid asju mis ma praegu sellest teemast teada sain,aga mind huvitab elektroonika väga.
                            Käin praegu 8-das klassis ja mul ei ole elektroonika alast õpet olnud(see tuleb 9-das),seetõttu õpin kõik omalt käelt,netist,raamatutest ja kui ma oleks seda teadnud
                            siis ma poleks seda ju küsinud,niiiet ei ole imestada vaja!


                            Keel (sõnavara) on sellepoolest huvitav, et ei tee vahet voolul ja pingel! Seda kohtab ka siin foorumis kahjuks tihti mõistelisel tasandil!



                            Ei saa aru,et kus sealt tekstist annab välja lugeda,et ma ei tee pingel ja voolul vahet....teen küll

                            Comment


                              #15
                              Vs: Kas mu tester peksab segast?

                              Juba ainuüksi see, et sa ei saa aru, kust teised selle sealt välja lugesid, näitab, et sa ei tee neil vahet. Vihjeks siis niipalju, et sa vastasid jaatavalt küsimusele, kas sa mõõtsid testriga kui palju voolu trafost välja tuleb.
                              Condemn the hive.

                              Comment

                              Working...
                              X