Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Läpakale uus akumoodul digikaamerate Li-ion akudest

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Läpakale uus akumoodul digikaamerate Li-ion akudest

    Niisiis on mul üks EeePC 701 läpakas 7,4V 5200mAh Li-Ion akuga, mis pole enam esimeses nooruses. Akuelemente on tolles 4 tk (3,7V 2600mAh). Avanes võimalus saada imeodavalt ja suuremas koguses uusi digi(kompakt)kaamerate Li-Ion akusid. Valik on päris lai, nii 3,7V kui ka 7,4V nimipingega ja 500 kuni 2000 mAh mahuga akusid.
    On neist võimalik ehitada ilma suure ja keerulise tööta läpakale uus ja kauakestev akumoodul? Selline, mida oskaks laadida läpakas/originaalakus olev laadimisahel/kontroller? Laoks neist klotsidest terve läpaka põhja suuruse mooduli kokku meeleldi.

    #2
    Vs: Läpakale uus akumoodul digikaamerate Li-ion akudest.

    Kui need originaalaku külge ühendada, siis teoreetiliselt võiks toimida. Kui väga tark aku on, siis olenemata uute akude mahutavusest lõikab toite maha, aga ma ei tahaks uskuda, et EEE aku nii palju tarkust omab.
    Teine mitte eriti tark lahendus on sellest akupakist toita raali toitepesa kaudu, aga siis kaotad muundamisel ja lisaks ei ole raal sellisel toitel ökonoomne, sest ta teab, at energiapuudust ei ole.
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #3
      Vs: Läpakale uus akumoodul digikaamerate Li-ion akudest.

      Originaalaku külge ühendamisel mõtlesid originaalaku elementide asemele või nendega paraleeli ühendamist? Kuna mul on ühe selline aku kontroller veel olemas, siis paneks ikka originaalelementide asemele uued.

      Comment


        #4
        Vs: Läpakale uus akumoodul digikaamerate Li-ion akudest.

        Parim variant muidugi uued, aga kui suudad normaalselt kinnitada, siis lisaks veel paralleeli. Osade akude elektroonika muidugi läheb lolliks, kui elemendid küljest ära võtta, seega soovitan eelnevalt komplektsele akule miski tugipinge peale panna, kui elemente eemaldama hakkad
        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

        Comment


          #5
          Vs: Läpakale uus akumoodul digikaamerate Li-ion akudest.

          Tänud väärt nõu eest!
          Ons elektroonikal vahet ka mitu elementi tal paraleelis on? Uute nimelt tahaks panna 8 elementi 4 asemel. Ma nüüd ei mäleta kohe peast, et kas originaalakus oli kaks kahe elemendilist jada omavahel rööbiti või kaks rööbiti elemendipaari omavahel jadas. Vist oli ikka see teine variant, eks vaatab uuesti, too doonor-elektroonia aku on hetkel Tallinnas, ise Tartus.
          Tellisin elemendid ka ära 9tk (1 igaksjuhuks varuks) 2000mAh 3,7V hinnaga 1EUR/tk. Vihjeks et Photopointil on 1EURi tühjendusmüük ja seda Li-Ion akukraami seal jagub
          Niipaljukest kui internetiavarustest temaatilisi tekstitükke silmitsenud olen pole tugipinge vajalikust kuskil veel tõstatatud.

          Comment


            #6
            Vs: Läpakale uus akumoodul digikaamerate Li-ion akudest.

            Vahetasin ühel Delli masinal elemendid ära ja pärast oli akul ainult 5% jaksust järgi. Osadel HP masinatel akuahela katkemisel enam aku ühendust andma ei hakka, seega see on ikkagi omal vastutusel. Vana IBM aku ei virisenud, uuel pole veel elemente vahetanud.
            Reeglina on elemendid rööpi ja siisneed rööbiti paarid-kolmikud jadas. Aku jaoks pole elementide rööparv määrav, sest laetakse nagunii püsiva pinge järgi ette määratud voolu piiramisega.
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment

            Working...
            X