Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Temperatuurikontroller

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Temperatuurikontroller

    Tere!

    Sai ostetud täikalt temperatuurikontroller, ühendasin voolu taha, läks tööle küll, kuid vajaks abi termopaari ühendamisel kontrolleriga. Termopaaril on 4 otsa, ma ei saa aru, kuidas neid ühendada kontrolleriga.


    Nii palju saan aru, et otstele 16, 17 läheb toide. Ning küttekehade väljalülitamiseks/sisselülitamiseks 2 releed (klemmid 10, 11, 12 ja 13, 14, 15).
    Suured tänud!



    Mõned pildid:
    Click image for larger version

Name:	P1010393.jpg
Views:	1
Size:	29,9 KB
ID:	874246Click image for larger version

Name:	P1010395.jpg
Views:	1
Size:	41,2 KB
ID:	874247Click image for larger version

Name:	P1010397.jpg
Views:	1
Size:	35,5 KB
ID:	874248Click image for larger version

Name:	P1010399.jpg
Views:	1
Size:	30,5 KB
ID:	874249

    #2
    Vs: Temperatuurikontroller

    mis anduri peal kirjas on, tundub kangesti PT100 moodi olema?

    Comment


      #3
      Vs: Temperatuurikontroller

      Jap Pt 100

      Comment


        #4
        Vs: Temperatuurikontroller

        Aga kuda ma neid juhtmeid siis ühendama peaks? Mul muidu üks K tüüpi sensor ka, kas see sobib selle kontrolleriga?

        Comment


          #5
          Vs: Temperatuurikontroller

          Esmalt postitatud xerox poolt Vaata postitust
          Aga kuda ma neid juhtmeid siis ühendama peaks? Mul muidu üks K tüüpi sensor ka, kas see sobib selle kontrolleriga?
          tingmärgi järgi seadmel peaks sobima.
          googelda thermocouple type K ja otsi seadme manual, sealpeaks olema tüüplülitused

          Comment


            #6
            Vs: Temperatuurikontroller

            JUMO stellt Ihnen viele Informationen zur Verfügung. Laden Sie sich Typenblätter, Betriebsanleitungen, Herstellererklärungen und Zertifikate hier herunter.

            JUMO stellt Ihnen viele Informationen zur Verfügung. Laden Sie sich Typenblätter, Betriebsanleitungen, Herstellererklärungen und Zertifikate hier herunter.

            See kasutusjuhend võiks abiks olla, üks on inglise-, teine saksakeelne. Inglisekeelse joonised on selgemad.
            Ja veel, Pt100 on plaatinatakistustermomeeter ja mitte termopaar, põhimõte ja rakendusskeemid on erinevad.
            Elektroonika töötab suitsu baasil.
            Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
            Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

            Comment


              #7
              Vs: Temperatuurikontroller

              Seal skeemis on ühendatud ainult anduril 3 juhet. Vaatsin, et ühel klemmil on polt puudu, arvatavasti seda ei kasutatud siis
              kas niiviisi olek õige ühendada?

              Click image for larger version

Name:	pilt.jpg
Views:	1
Size:	28,8 KB
ID:	865818
              Lisatud failid
              viimati muutis kasutaja xerox; 20 m 2011, 21:59.

              Comment


                #8
                Vs: Temperatuurikontroller

                Kui sa terasesulatusahju ei ehita, siis kasuta PT100.
                Kui PT100 on kontrolleri lähedal (mõned meetrid) saad kahe soonega hakkama.
                fre poolt saadet. dok. järgi ühendad 1ja3 sillaga kokku, testriga leiad anduri õiged otsad(toatemperatuuril takistus u. 107 oomi) ja need otsad ühendad 2 ja 1 külge.
                Ilmselt tuleb kontrollerile kuidagi öelda, et kasutusel on PT100, aga seda uuri manualist...

                Comment


                  #9
                  Vs: Temperatuurikontroller

                  Ok tänud eks ma katsetan, ei ja sulatushaju ei ehita max vaja 60 kraadi.
                  Tänud veelkord

                  Comment


                    #10
                    Vs: Temperatuurikontroller

                    Vajaks samuti controlleri juhtmete ühendamisel abi. Sai siis ahjule omron E5AX kontroller ostetud, kuid ei saa sellest relee süteemist aru. Kui vajalik temperatuur saavutatud kustub led (märgendi alla OUT) ära, aga mingi relee ei plõksi. Ehk oskab keegi aidata. Kuidas ma peaks küttekeha sellega ühendama?

                    Vanal kontrolleril oli asi lihtne, relee kas katkestas või sulges vooluahela. Kuna elektroonikast palju ei taipa, siis panin igaks juhuks vahele veel võimasma relee, et mitte kontrolleri releest 220V läbi lasta ning vahelduvvoolu edasi juhtimiseks kasutasin adapterit. Tuli küll segane pikk jutt, ehk oskate aidata kuida ma selle uue kontrolleriga need asjad aetud saan.

                    Kahju et vana kontroller otsad andis, see töötas aastaid ideaalselt
                    viimati muutis kasutaja AIVAR123; 02 m 2011, 18:25.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Temperatuurikontroller

                      Äkki aiitab: http://www.embeddedrf.com/Refractory...5AX_Manual.pdf

                      Ning äkki pole seal releed otse sees, vaid on vajalik relee välispidiselt, mida kontroller lihsalt tüürib...

                      Esmalt postitatud AIVAR123 poolt Vaata postitust
                      Vajaks samuti controlleri juhtmete ühendamisel abi. Sai siis ahjule omron E5AX kontroller ostetud, kuid ei saa sellest relee süteemist aru. Kui vajalik temperatuur saavutatud kustub led (märgendi alla OUT) ära, aga mingi relee ei plõksi. Ehk oskab keegi aidata. Kuidas ma peaks küttekeha sellega ühendama?

                      Vanal kontrolleril oli asi lihtne, relee kas katkestas või sulges vooluahela. Kuna elektroonikast palju ei taipa, siis panin igaks juhuks vahele veel võimasma relee, et mitte kontrolleri releest 220V läbi lasta ning vahelduvvoolu edasi juhtimiseks kasutasin adapterit. Tuli küll segane pikk jutt, ehk oskate aidata kuida ma selle uue kontrolleriga need asjad aetud saan.

                      Kahju et vana kontroller otsad andis, see töötas aastaid ideaalselt
                      Erilahendused.
                      PS või mail.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Temperatuurikontroller

                        Mingi relee moodi asi (peale kirjutatud omron E53-Q4, voltage unit, output: PNP 20mA 24VDC) on sees küll ma võtsin lahti, olen testriga kõik otsad üle katsund mis vähegi reaalsed tunduvad, esimesest ja teisest klemmist tuleb 15V (ei tea milleks see vajalik?), ise ka vahel mõtlesin, et äkki see katkeb siis vajaliku temp saavutades ära aga ei.

                        Ma ise juba mõtlesin, et äkki võtta vool sellest väiksest ledist Ja ühendada see releega.

                        Ja veel on seal 2 releed mingi alarmi jaoks, aga sellest alarmi süsteemist ma ei saa üldse aru, see vahel lülitab end sisse, siis on küll kuulda, et relee plõksub. Seal saab määrata alarmi jaoks mingeid numbreid.

                        Tänud!

                        Comment


                          #13
                          Vs: Temperatuurikontroller

                          Sul on pinge väljundiga regulaator(voltage unit) sellega saaksid juhtida kontaktivaba lülitit, kui tahad releed juhtida siis pead kasutama alarmi.Alarmi töösuund tuleb menüüst paika panna, samuti hüsterees ehk mitu kraadi võib temp langeda enne kui sisse tagasi lülitab.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Temperatuurikontroller

                            valid siit http://stuff.morek.eu/CATALOGUES/REL...SSR RELAYS.pdf sobiva jupi ja asi toimib.
                            tegemist sauel asuva firmaga.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Temperatuurikontroller

                              Ok, aga kas ma pean siis kontrolleri klemmid 10 ja 9 ühendama selle pinge väljundi regulaatoriga? Mis moodi see regulaator töötab siis? Minu meelest testriga vaadates tuleb sealt kogu aeg stabiilselt mingi 26V

                              Click image for larger version

Name:	Omron_E5AX-A01_Temperature_Controller_4[1].jpg
Views:	1
Size:	42,4 KB
ID:	865840

                              Kas selline asi sobiks mu kontrollerile?
                              viimati muutis kasutaja AIVAR123; 04 m 2011, 15:26.

                              Comment

                              Working...
                              X