Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Paluksin abi LED ja 555 kiibiga süsteemiga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Paluksin abi LED ja 555 kiibiga süsteemiga

    Tere!
    Nagu pealkirigi Teile teada annab, siis paluksin abi 6 LED-i vilkuma panemisel 555 kiipi kasutades.

    LED-ide päripinge on 3V-3.5V ja Toiteks on 4 AA patareid 1.5V pingega.

    Plaani kohaselt liiguks vool toiteallikast 555 kiipi ja sealt edasi kasutades USB:P kaablit 1.8meetrit liitekohani, kus juhe hargneks kolmeks, mis toidaks kõiki 6 LED-i 6V pingega ja siis muidugi 1.8 meetrit tagasi toiteallikani.

    Tänan Teie aja eest!
    DivineSlayer.
    Lisatud failid

    #2
    Vs: Paluksin abi LED ja 555 kiibiga süsteemiga

    Skeemi vilguti jaoks koos kalkulaatoriga pulsi pikkusele leiab siit: http://home.cogeco.ca/~rpaisley4/LM555.html#2
    Sinu skeemis paistavad ledide eest takistid puudu olevat.
    viimati muutis kasutaja lauts; 03 m 2011, 19:02. Põhjus: typo vead

    Comment


      #3
      Vs: Paluksin abi LED ja 555 kiibiga süsteemiga

      Esiteks. Tänan kiire vastuse eest ja sain oma algsele, väga halvasti selgitatud, küsimusele vastuse.
      Teiseks. Tekkis uus küsimus, kas on ikka vaja takisteid, kui toiteallikas on 6v ja 2 seerias olevat LED-i annavad kokku 6V ?

      Ette tänades,
      DivineSlayer.

      Comment


        #4
        Vs: Paluksin abi LED ja 555 kiibiga süsteemiga

        4 1.5V patareid ei anna tavaliselt täpselt 6V. Nagu mina olen aru saanud, siis takistit on vaja voolu piiramiseks ledis. Kui vooluallika sisetakistus on piisavalt suur saab ka ilma, aga et olla kindel, et ledid terveks jäävad, võiks ikka lisada takid. Seda siis vadtavalt sellele: http://led.linear1.org/why-do-i-need...r-with-an-led/

        Comment


          #5
          Vs: Paluksin abi LED ja 555 kiibiga süsteemiga

          Tänan, et teada andsite, muutsin oma algset plaani natukene ja tekkis veel paar küsimus.
          Esiteks, kas oleks võimalik 555 kiibi kiiruse muutmiseks kasutada reguleeritavat takistit ?
          Teine küsimus, kas on 555 kiip vajab kondensaatorit ?

          Loodan, et Te veel minuga tegelda viitsite,
          DivineSlayer.

          Comment


            #6
            Vs: Paluksin abi LED ja 555 kiibiga süsteemiga

            Esmalt postitatud DivineSlayer poolt Vaata postitust
            Tänan, et teada andsite, muutsin oma algset plaani natukene ja tekkis veel paar küsimus.
            Esiteks, kas oleks võimalik 555 kiibi kiiruse muutmiseks kasutada reguleeritavat takistit ?
            Teine küsimus, kas on 555 kiip vajab kondensaatorit ?

            Loodan, et Te veel minuga tegelda viitsite,
            DivineSlayer.
            Sulle on see asi ikka väga võõras. 555 vajab tööks ka mõningaid väliseid komponente.
            Üks reguleeritav skeem on nt. siin:

            Teiseks on vaja teada LED-ide töövoolu.Eeltakistite arvutamiseks. Samuti on 555 väljundi koormustaluvus piiratud, vaja võib minna ka transistori valgusdioodide tüürimiseks.

            Comment


              #7
              Vs: Paluksin abi LED ja 555 kiibiga süsteemiga

              Esmalt postitatud DivineSlayer poolt Vaata postitust
              Tänan, et teada andsite, muutsin oma algset plaani natukene ja tekkis veel paar küsimus.
              Esiteks, kas oleks võimalik 555 kiibi kiiruse muutmiseks kasutada reguleeritavat takistit ?
              Teine küsimus, kas on 555 kiip vajab kondensaatorit ?

              Loodan, et Te veel minuga tegelda viitsite,
              DivineSlayer.

              Oeh.
              Millised LEDid on soov tööle saada?
              Värvust mõtlen.
              Kui loodad seal siniseid, valgeid, mererohelisi või roosasid...kasutada siis unusta.
              OK, AA elementidest veel piisab mõneks ajaks kuid mul siin korduvaid ümbertegemisi nõudev projekt milles kasutusel toiteallikana 9V 1604 element ja seda ühel juhul 130LED-ile elektri andmiseks ja teisel juhul 117 LED-i jaoks.
              Ei ole eriti lõbus - sinised põlevad ikka väga lühikest aega tuttuue patareiga - mõni minut ja sinised kaovad, jäävad kollased, rohelised ja ka punased oleks töövõimelised veel.
              LED-i jaoks niisuguses labases rakenduses nagu 555 skeemid on tarvis ka LED-i töövoolu piirav takisti kui LED pidevalt põleb, impulssidena ei ole eriti oluline või võib olla kordi väiksema takistusega kui püsiva kiirgamise režiimis.
              Samuti hajub takistil osa energiast mida patareisse on niigi piiratult salvestatud...
              Need igasugu LED lahendused mis on eriti jadaühendatud on väga kapriissed toitelahenduse suhtes ja ei tasuks kõrgeid nõudmisi panna. Isegi väikese tarbega LEDid (kohased näit. pimedas keskkonnas kasutamisel - piisab väikesest helendusest tulemuse saavutamiseks) on pikemas perspektiivis väga kulukad toiteallikate vajadusele mõteldes.
              Katseid viimasel vabal ajal tehtud nende erinevate võimalustega kokku sadu tunde ja isegi mA voolutarbega LEDidega lähevad need patareitoitel toimivana väga kulukaks.
              Peab igasuguseid asju arvestama - tee enne 2 LEDiga vilgutaja valmis ja siis kulub aega ja saad aru millest räägitakse.
              -superradical-

              Comment


                #8
                Vs: Paluksin abi LED ja 555 kiibiga süsteemiga

                Kuna ütlesin, et tegin plaani ümber tegin asja lihtsamaks võtsin 6 LED-i asemel 2 rohelist LED-i mis annavad 3.2mcd valgust ja vajavad 2.5V pinget, 2mA voolutugevust.
                Ise arvestasin, et LED-id vajavad 560ohm takistit, aga ma ei ole selles täiesti kindel.

                Asi on minu jaoks tõesti väga võõras ja uus, ning ma ei loodagi millegi uhkega hakkama saada.
                Taas ette tänades,
                Divine Slayer

                Comment


                  #9
                  Vs: Paluksin abi LED ja 555 kiibiga süsteemiga

                  Esmalt postitatud DivineSlayer poolt Vaata postitust
                  Kuna ütlesin, et tegin plaani ümber tegin asja lihtsamaks võtsin 6 LED-i asemel 2 rohelist LED-i mis annavad 3.2mcd valgust ja vajavad 2.5V pinget, 2mA voolutugevust.
                  Ise arvestasin, et LED-id vajavad 560ohm takistit, aga ma ei ole selles täiesti kindel.

                  Asi on minu jaoks tõesti väga võõras ja uus, ning ma ei loodagi millegi uhkega hakkama saada.
                  Taas ette tänades,
                  Divine Slayer

                  Pm. võid julgelt kasutada ka 180oomist takistit - patareitoitel ei juhtu midagi hullu.
                  Algaja jaoks väga tänuväärne kalkulaator:



                  Ehk on inspiratsiooniks üks vana eksperimenteerimine millega 1-2a. tagasi huvipärast natuke tegelesin rullis nokkadega tüüpide tungivale soovile vastu tulles


                  See lahendus isegi töötab patareitoitel üsna pikka aega - LEDide töövool on 30mA, neid on 2+2tk.
                  Toide 9V patarei - tõenäoliselt töötab ka madalama pingega.
                  Pildid udused, ilma välguta tegin.
                  Kui hoolega vaatad märkad kaht kiipi - vasakpoolne pisem on 555 taimer, paremal on 4017 ja LEDide töövoolu jaoks ka pisitransid, kogu ettevõtmine on SMD lahendus.
                  taimeri ja 4017 vahel on sinakas "ristkülik" - see on trimmer millest saab LEDide vilkumise kiirust väga suurtes piirides muuta - sageduse muutmiseks ühesõnaga see trimmer, 25 keermelist kasutasin kuna muud polnud käepärast ja neid terve posu :P.
                  Samas saaks teha selle ka 2 või enama LED-ga. Toide vaid seab piire ja oma fantaasia.
                  Mul üks aretis ka 29*22mm plaadikesel, 2LEDga. Pm. annab seda vähendada veel u. 4-5korda...
                  Mõne EURi eest võin müüa, mõned vedelevad veel - saad ehk inspiratsiooni ammutada...

                  A ja veel unustasin.
                  Igasugu pikkadest kaablitest/juhtmetest katsu kauge kaarega eemale hiilida - n.ö. digitaalsel põhimõttel töötavate impulssasjade jaoks on pikk kaabeldus väga paha asi - OK, kui toide juhtida kaablit mööda siis pole hullu kuid kui juhtahel asub mitmekümne sentimeetriste juhtmete otsas näit. sellestsamast 555 taimerist eemal siis ära üllatu igasuguste anomaaliate suhtes.
                  Kondekaid kasutatakse seepärast toiteviikude vahel - selleks sobiv on 100nF kondekas (keraamiline sobib sinna hästi või MKT), võib kasutada ka suuremat, näit. 1uF kondet aga need juba kallimad.
                  Mul plaadil suur hall silinder on samuti toiteahelas olev ja lisaks on ka keraamilised - kindluse mõttes.
                  Katsetamise ja progressi mõttes on huvitav algajana ilma proovida, siis erineva mahuga kondekatega ja võimalusel signaaliväärtusi ja kujusid ning kiirust uurida (ostsilloskoop selleks vajalik!).
                  Iseõppija seisukohast on see hariv.
                  viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 04 m 2011, 22:39.
                  -superradical-

                  Comment


                    #10
                    Vs: Paluksin abi LED ja 555 kiibiga süsteemiga

                    Kui on võimalik, et tekib anomaaliaid siis jätan seekord 555 kiibi vahele. Eks mõni teine kord, kui teine idee on.

                    Väga tänan Teid kõiki abistamast, väga informatiivne oli,
                    DivineSlayer.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Paluksin abi LED ja 555 kiibiga süsteemiga

                      Alati on anomaaliad võimalikud, samas 555 ja LED-i vilgutamisel ma väga ei paanitseks, eriti niipalju et asja katki jätaks.

                      Comment

                      Working...
                      X