Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

PIC-ga 220 voldise lambi regullimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    PIC-ga 220 voldise lambi regullimine

    mul oleks suurema projekti (PIC-l baseeruv) raames vaja laelambi (220v) valgustugevust regullida.

    mul on veel 1 vaba väljund, mille duty-t ma 0..100% muuta saan. küsimus siis selline et keda ma sellega tüürima peaks: türistori, triac-t?

    viitsib keegi paari lausega rääkida..

    tänud

    #2
    Sellest just siin foorumis räägiti, teemaks oli vist r-pikendus ja põhiline rääkija felch. Igatahes peab sul olema siis üks türistor(thyristor)/sümistor(triac). Tür on ühesuunalise juhtivusega, seega temal peab veel dioodid panema ette ja taha, mis voolu õiget pidi keeraksid, a la sildlülitus. Triac on mõlema suunaga, niisama paned 220 vahele.
    Siis peab olema mingi optron ka vahel, sest sa ei taha oma kontrollerit lasta ühe otsaga 220 võrku. Lihtsalt juhid üle optroni. Tagasisideks pead võtma siis kas üle teise optroni või toiteplokist kuskilt seda pulseerivat signaali, et saaks kontroller teada, millal su 220 läheb nullist läbi
    Algo siis selline: kuidagi teed kindlaks nulli läbimise. (mingile sisendile see ots ja kas siis mingi kontrolli või katkestusega tsekkad asja). Siis nulli läbimisel hakkad oma 100Hz poolperioodi lugema. Kui jõuad kuskile teatud kaugusele (näiteks poole peale), sis lülitad korraks türistori lahti ja kohe hetke pärast võtad selle signaali ära, türistor jääb lahti kuni pinge nulli kukub. Ja jälle järgmine poolperiood uuesti õigel hetkel. Mida varem lülitad, seda heledam, mida hiljem seda pimedam.

    Comment


      #3
      Niipalju veel, et kuna on juba korraliku juhtimisega asi, siis voiks lylitada neid perioode ikka tervetena (ei teki häireid nii palju) ja valida siis mitu perioodi on lahti, mitu kinni.
      Kui näiteks poolperioodidest yle 9 votta yks maha, peaks ju 90% voimsust kätte saama; kui aga yks on, ja teine puudu - 50%
      Head susserdamist !

      Comment


        #4
        Laelampe nii ei reguleeri - hakkab väga häirivalt vilkuma.
        - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
        - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

        Comment


          #5
          soovitan sul uurida standardit nimega DALI ( digitaalselt adresseritav valgustuse siin - kölab tölkes umbes ),
          siis vähemalt teed asja millel kompatiiblus ja tulevik.
          otsides Google-ga saad paar linki ka PIC-i pealt realiseeritud seadetele.

          Comment


            #6
            Laelampe nii ei reguleeri - hakkab väga häirivalt vilkuma.
            Pidasin just seda silmas, et kui voimalik, juhtida impulsi kaupa, et 1 ON, 1 OFF: teeb 50% - ja ei ole mingit vilkumist.
            Kui ka 5 ON ja 2 OFF, ei vilgu silmaga märgatavalt.
            Kokkuvottes aga ise vaatab, kuidas lihtsam on 8)
            Head susserdamist !

            Comment

            Working...
            X