Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

vajan abi: kui suur relee?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    vajan abi: kui suur relee?

    Ülesanne on saata häiresignaal Defa 800 auto signa pasuna toitest ontech gsm 9030 saatja häiresisendisse.
    Ehk siis pasuna käivitamisel peaks sulgema ontech seadme kontaktid, mille kohta kasutusjuhend ütleb: Max +/-50 V, 5 mA.
    Samas, omavahel ühendada tuleb +12V klemm ja häiresisendi klemm, mistõttu ma pisut segaduses, et miks seal 50V-st räägitakse.
    Millist konkreetset releed soovitaksite?
    Olemas on ka odav multimeeter 200mA, aga igaks juhuks seda enne targematelt küsimist ontech kontaktide vahele ei pannud...

    ps. defa juhendist ma ei leia pasuna toite ampreid.

    #2
    Vs: vajan abi: kui suur relee?

    Pane suvaline alalisvoolule mõeldud relee, mille mähise tööpinge on 12V. Pasunaga paralleeli siis see mähis.
    Relee kontaktid ühendad siis saatja +12V ja sisendi vahele.
    See +/- 50V, 5mA tähendab antud kontekstis seda, et sisend kannatab kuni 50V ja tarbib kuni 5mA. Saab seda juhtida siis ka pingega, mis rakendatud GND ja sisendi vahele.Tõenäoliselt on seal sisendites miskid optronid, millel lisaks sild ees.

    Comment


      #3
      Vs: vajan abi: kui suur relee?

      Tänud... aga nüüd kus voltmeetriga läksin sireeni kaabli kallale, selgus see mida minust nutikamad oleks ilmselt ilmagi eeldanud: seal ei ole mitte 12v toide vaid hoopis ilmselt audiosignaal!?! Voltmeeter hüppas kuni 0,1V.
      Ja see pole veel kõik! Lisaks meenus et tõenäoliselt tulevad pasunast ka need klikid, mida signa teeb valve alla pannes... ehk siis häire pole ainus asi, mis pasunat kasutab

      On kellegi ideid?

      On lõpuks kas variant Ontech seadme külge eraldi häire andur(id) panna aga see on pisut porr: andurite dubleerimine ja lisaks ka kahekordne valvesse panek ja ära võtmine...
      Lisatud failid

      Comment


        #4
        Vs: vajan abi: kui suur relee?

        Tundub et sain ise vastuse, P2 pesa ongi spetsiaalselt loodud GSM alarmi (Defa SilentAlarm) jaoks. Lähen uurin jälle voltmeetriga

        Comment


          #5
          Vs: vajan abi: kui suur relee?

          DEFA-l ongi pasun pmst kõlar.Äkki on abi hoopis klemmist P2.2?Seal peaks alarmi käivitumisel tekkima ühendus massi nii 30 sek.Voolutaluvus kontaktil 350 mA.Sellest peaks piisama,kui pinge oli väidetavasti 12 volti.Kui sul paigaldusjuhend olemas, ei tohiks probleeme tekkida.Edu siis!PS.See klemm on originaalis piipari jaoks.

          Comment


            #6
            Vs: vajan abi: kui suur relee?

            Nüüd kõik juba ka paigaldatud.
            P2 jaoks sobiva pistiku sain ELFAst, tehes saadaolevast 10-sest pistikust noaga 4-se.
            Referentsiks tegin ka skeemi, lisatud.

            Oma mobiili "progesin" ka Tasker'i abil nii et teatud sisuga SMS peale pistab hirmsasti lõugama, isegi kui mobiil muidu vaikseks tehtud on

            Paar teemat veel jäi õhku:
            • Esiteks saadab Ontech "battery empty" SMS-i siis kui voldid kukuvad <11V, mis kipub juhtuma auto käivitamise hetkel. Ilmselt teen Ontech jaoks toitelüliti, kust ta käivitamise hetkeks välja lülitada.
            • Teiseks, auto kaubaruumis käivitub signa vaid ukse avamisel, mitte aga tagaklaasi lõhkumisel ega ka liigutamisel... Kui kellelgi on ideid kuidas DEFA'le lisa-liikumisandur panna, andke tulla.
            Lisatud failid

            Comment


              #7
              Vs: vajan abi: kui suur relee?

              Pane klaasi vastu mikrolüliti ja yhenda ukse anduriga paraleelselt.
              Bat lo jaoks võtad syytelukult käivitus signaali ja ühendad sinna relee kylge.
              Relee siis NC (normaly closed) oma GSM mooduli vahele.
              Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
              1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
              2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

              Comment

              Working...
              X