Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

suitsuandur???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    suitsuandur???

    Kas ise on võimalik ka mingit algelist suitsuandurit meisterdada? Vaatasin guuglis kah natuke ringi midagi ma leidsin aga see pole päris see mida mõtlen.

    Kui keegi viitsib aidata, Siis olen Tänulik!
    Info võib olla ELUOHTLIK!

    #2
    Tohib küsida miks sa seda ise valmistada tahad???

    Comment


      #3
      tohib kyll kysida. hakkas lihtsalt huvitama mis moodi asi töötab ja mõtlesin et äkki on neod võimalik ise kah valmistada endale. muidugi ei oska õelda kui usalduväärne asi tuleb aga ikkagi tuli huvi ja mõtlesin ära teha.
      Info võib olla ELUOHTLIK!

      Comment


        #4
        Osta valmis suitsudetektor, kaku lahti, vaata kuidas töötab ja pane kokku. Kui pärast veel käib kah, siis võidki öelda, et panid ise suitsudetektori kokku ja oled kõva mees. Kuid päris juppidest ise teha, ei tea. Võid ju proovida, kuid jah tulemust ei tea.

        Comment


          #5
          OK Vabandust et tyytasin oma jutuga!
          Info võib olla ELUOHTLIK!

          Comment


            #6
            Emm tegelt ma pakun et siin oleks vist juppideks mingisugune relee mis yhelt poolt annab plussi peale kui teiselt poolt kaob plus ära ja siis mingisugust infra-vastuvõtajat ja saatjat..vms...täpsemalt kyll ei oska öelda..ma ise olen neid lahti kakkund aga ainult suitsu kambrini...sealt leidsin palju peegleid..:P
            Viga saab olla alati kas töövahendis või meistris...praktika alusel on enamus ajast viga meistris

            Comment


              #7
              tee parem kuuma peale reageeriv andur ,et kui läeb toas tuliseks siis hakkab karjuma sellist on poole lihtsalt kokku panna. Ise tahtsin ka kunagi suitsuandurit teha aga sellest ei tulnud midagi välja .

              Comment


                #8
                Tööstuslikud suitsuandurid kasutavad õhu ioniseerimiseks radioaktiivset materjali, vist oli ameriitsium. Ioniseeritud õhk juhib voolu, vähe aga ikkagi. Suits läheb vahele ja rikub asja ära. Nii ta umbes töötab. Seega - kas tasub öahti näppida. Materjal ei ole inimesele ohtlik kui just alla ei neela ja käed pärast kenasti ära pesed kuid siiski.
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  Suitsuandureid kahte tüüpi: ioon- ja optilised suitsuandurid. Ioonanduris kasutatakse radioaktiivset elementi. Optilises anduris on kaks dioodi - üks saatja teine vastuvõtja. Kui õhk on puhas, siis valgus ei jõua vastuvõtjasse või jõuab tähtsusetu osa. Kui suits on anduris, peegeldub suitsuosakestelt valgus vastuvõtjasse ja andur läheb häiresse. Ioonsuitsuandur väga tundlik. Võib häiresse minna ka siis kui hakitakse kõvasti sibulat näiteks anduri all. Aga ise seda valmistama hakata küll ei soovita.

                  Comment


                    #10
                    julgeks parandada Arvot kui tohib...on olemas tegelikult kolme võib-olla isegi rohkem tyyp tulekahjuandureid:

                    1. ioon-andur
                    2.optiline-suitsuandur
                    3.temperatuuri tõusu-andur

                    ise täpsemalt kursis pole aga ma arvan et neid leidub weel..
                    Viga saab olla alati kas töövahendis või meistris...praktika alusel on enamus ajast viga meistris

                    Comment


                      #11
                      julgeks parandada Arvot kui tohib...on olemas tegelikult kolme võib-olla isegi rohkem tyyp tulekahjuandureid:

                      1. ioon-andur
                      2.optiline-suitsuandur
                      3.temperatuuri tõusu-andur

                      ise täpsemalt kursis pole aga ma arvan et neid leidub weel..

                      jutt käis suitsuanduritest

                      Comment


                        #12
                        Alati võib parandada, kui kuskil viga. Suitusandureid tegelt muidugi veel rohkem kui ainult ioon ja optiline. Eraldi võiks välja tuua ka veel optilise liinianduri, mis optilisest suitsust erinevalt reageerib valguse neeldumisele suitsus. Ja muidugi ärme unustame igasuguseid hübriide ja kombineerituid. Tulekahjuandureid on muidugi rohkem: optiline suits, ioonsuits, liiniandur, leegiandur, temp. andurid mis jagunevad tõusukiiruseks, fikseerituks ning tõusukiirus ja fikseeritud ühes. Eraldi võiks ära veel tuua ka analooganduri (mis küll kujutab endast kas suitsu või temp. andurit aga annab pidevalt infot keskonna muutustest keskusele).

                        Comment

                        Working...
                        X