Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

12V juhtime u. 2V abil

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    12V juhtime u. 2V abil

    Tere
    Oleks vaja teha nii, et kui tuleb pinge 2v siis lülitub taha 12v ventilaator. Tean, et kuidagi transistori abil tehakse aga kui ehk keegi puust ja punaselt ette teeks siis oleks tänulik.
    Või oli see MOSFET transistor noo ei mäleta.

    #2
    Vs: 12V juhtime u. 2V abil

    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #3
      Vs: 12V juhtime u. 2V abil

      Nii jah, tuleb meelde aga kuidas tean, mis väärtusega takisti baasi ette käib?

      Comment


        #4
        Vs: 12V juhtime u. 2V abil

        Palju vent voolu võtab?
        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

        Comment


          #5
          Vs: 12V juhtime u. 2V abil

          Nüüd on väike jama ventilaatorit mida tahtsin panna polegi 12v jaoks ainult 5v kas saab ehk ikka voolu läbi transi juhtida ja siis 5v teha pingeregulaatori abil.
          Vent ise siin: http://opood.ee/?t=k_ki&i=1568454

          Comment


            #6
            Vs: 12V juhtime u. 2V abil

            Takk 100-200 oomi ja vendiga jadasse 6V stabikas mingi natuke võimsam või siis lm-ga 12>6V teha.
            Kust see 2V tuleb? Äkki ei olegi takki vaja.
            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

            Comment


              #7
              Vs: 12V juhtime u. 2V abil

              Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
              Takk 100-200 oomi ja vendiga jadasse 6V stabikas mingi natuke võimsam või siis lm-ga 12>6V teha.
              Kust see 2V tuleb? Äkki ei olegi takki vaja.
              2v tuleb LED pealt.
              Asja kogumõte on ühele digiboksile panna jahutus kui ta on ON resiimis ja kui läheb Stand-by siis kustub Led ära... Edasi vast saab juba aru

              Comment


                #8
                Vs: 12V juhtime u. 2V abil

                Ühe transiga on oht et led kustub ära, ja kui see sobib siis pmst eeltakki vaja polegi.
                See konkreetne vent sulle ilmselt ei meeldi sest arvestades mõõte lärmab omajagu. Võta mõni arvuti oma 12V.
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment


                  #9
                  Vs: 12V juhtime u. 2V abil

                  Arvuti omadel häda, et liiga suured. Oleks vaja ära mahutada koos radikaga 20x20 prakku.
                  VGA jahutid olid vist sellises mõõdus, peab otsima.

                  Comment


                    #10
                    Vs: 12V juhtime u. 2V abil

                    Võta vendi toide otse miski 5V siini pealt. Toiteplokil pole enamus siinidel pinget, kui ta stand-by reziimis on
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment


                      #11
                      Vs: 12V juhtime u. 2V abil

                      Oled kindel, et sul sinna ka radikat vaja on. Puhu väikse vendiga õhku peale, küll ära jahutab. Digiboxid reeglina jahtuvad ikka ise, saan aru et oled digiboxi mingisse prakku pannud ja nüüd läheb kuumaks. Võta väike prose vent ja anna talle mingi 5 -7 volti peale. Ledi asemel saaks ehk kuskilt toiteahelast vajalikud voldid kätte.

                      Edit: eelmises postis kõik juba öeldud

                      Comment


                        #12
                        Vs: 12V juhtime u. 2V abil

                        Ise mõõdaks kanaliploki jalgade pealt, ilmselt tuleb sinna power on reziimis ka 12v peale, sinna ühendagi oma ventilaator. Netist võid kanaliploki datasheedi ka tõmmata kui konkreetset jalga ja toidet teada tahad.

                        Comment


                          #13
                          Vs: 12V juhtime u. 2V abil

                          Praeguseks asi on mind niimoodi ammendanud, et panin reostaadi vahele ja keerasin pöördeid vähemaks. Kui kunagi seegi "lärm" ära tüütab, ehk siis mõtlen edasi. Kuigi ehk siis olen juba edasi arenenud võimsama pilli peale.
                          PS Pole kuskil praos täitsa vabas õhus. Ja, et kellegile vale arusaam ei jääks siis tegemist pole mitte mingi odava maapealse digi-tv juustuga vaid Sateliitide püüdmiseks oleva Dreambox 500S-iga.

                          Comment


                            #14
                            Vs: 12V juhtime u. 2V abil

                            Kui sa teda kuskile kappi toppinud või kinni katnud ei ole siis ei saa ma aru, miks sul sinna aktiivjahutust vaja on? Tootja oleks selle vendi sinna paigaldanud, kui seda seal vaja oleks.

                            Juustust nii palju... Oma maapealse digi-tv juustuga vaatan pilti läbi HDMI ja ei kurda. Kui peaksin hakkama SAT-i läbi SCART-i või muu analoogühenduse vaatama, siis kurdaksin küll.

                            Päikest!

                            Comment


                              #15
                              Vs: 12V juhtime u. 2V abil

                              Ei mõelnud juustu all kedagi solvata... Lihtsalt olen kohanud odava otsa digibokse, mis hanguvad ja oma tööd korralikult ei tee. HDMI pillid natuke teisest sortimendist ja lihtsalt töökindlamad.

                              Comment

                              Working...
                              X