Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

vaja abi komponentide tõlgendamisel.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    vaja abi komponentide tõlgendamisel.

    nimelt on mul 3 toroid mähist mingisugust ja 1 mingi takisti moodi vidilinski.
    mul on mingisugune materjal olemas aga ma ei oska sellega midagi peale hakata.
    nimelt:
    1:
    kirjeldus:
    VAC südamik RKB 30X20X10 6,1m 0.5mm traati.
    skeemi pilt:

    2:
    kirjeldus:
    VAC südamik RKB 21X13X6 2,4m 0.4mm traati.
    skeemi pilt:

    3:
    kirjeldus:
    VAC südamik RKB 16X10X5 72cm 0.5mm traati
    skeemi pilt.

    4:
    kirjeldus:
    null oomi tarkisti BF 0207


    kõik nad on pärit võimendi toitesüsteemist.
    pildid kogu toite skeemist järgmises postis.

    Tänud neile kes võtsid vaevaks hetkeks keskenduda.

    #2
    Vs: vaja abi komponentide tõlgendamisel.

    skeem ise:

    Comment


      #3
      Vs: vaja abi komponentide tõlgendamisel.

      Ja mida sa selle kupatusega siis teha tahad või ei taha?

      Comment


        #4
        Vs: vaja abi komponentide tõlgendamisel.

        leidsin netist ühe võimendi skeemid, mis on päris heade näitajatega. ja mõtlesin, et prooviks valmis meisterdada..
        küll aga hetkel on ainsaks takistuseks just need 4 jubinat..
        ma olen varem igasugu vidinaid kokku joonistanud ja jootnud aga see oleks esimene võimendi mul.
        mu saksa keel on suhteliselt konarlik ja rohkem infot võimendi kohta pole kui ainult need skeemid.

        Comment


          #5
          Vs: vaja abi komponentide tõlgendamisel.

          Võimendi skeem ikka teine või peab see olema??? Võiks visata lingiga, kust see skeem pärit on. See skeem on mingi fragment autovõimu inverterist. Ülemine skeem on häirefilter 12 voldi peal, alumisel on inverteri lõputransid, tüürimisosa puudub, kirjad ka nii s--usti arusaadavad, et ei saagi aru, mis tähed otse juures osa on, siis impulsstrafo alaldiga, +/-24V filter, +15V ja -15V stabilisaatorid ja veel mingi osa alaldist ja filter 24 voldile, vist võimendi lõppastme jaoks (treiber).

          Comment


            #6
            Vs: vaja abi komponentide tõlgendamisel.

            netist mai tea kas ma leian teda aga ma panen paremad pildid ülese..


            Comment


              #7
              Vs: vaja abi komponentide tõlgendamisel.

              See on autovõimu inverteri skeem, see ainult siis vajalik, kui tahad autovõimu ehitada.

              Comment


                #8
                Vs: vaja abi komponentide tõlgendamisel.

                aga just sellepärast ma küsin, et oli plaanis seda meisterdama hakata.

                Comment


                  #9
                  Vs: vaja abi komponentide tõlgendamisel.

                  Vabandan, oli sidehäire, kaks lauset ei jõudnud kohale lugesin nüüd uuesti. Need VAC Kern on ferriitsüdamikud, skeemil on antud mark ja mõõdud, pead need hankima ja siis edasi tegutsema.

                  Comment


                    #10
                    Vs: vaja abi komponentide tõlgendamisel.

                    jah niipalju sain ise ka aru, et need südamiku mõõdud ja tüüp aga just et see traadi osa jäi arusaamatuks..
                    pole varem ise mähkinud midagi, seega minujaoks on see lage maa. seal oli antud ka traadi pikkus mis see on kogu traadi kulu, mis sinna ära läheb, või on see ühe mähise oma või mis?

                    Comment


                      #11
                      Vs: vaja abi komponentide tõlgendamisel.

                      Kui see sul esimene võimendi, siis tee see võimendi valmis ja alles siis hakka autosse toidet ehitama, kui see võim sul korralikult toimib. Vastasel juhul on sul 2 eraldi skeemikest, mis võivad olla vigased ja sul saab enne jaks otsa, kui mõlemad korralikult toimima saad.
                      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                      Comment


                        #12
                        Vs: vaja abi komponentide tõlgendamisel.

                        mul pole mõtet seda üldse ehitada kui toitesüsteemi tööle ei saa.
                        sellepärast küsingi, et kas keegi oskab mulle öelda, millega võiks tegu olla.
                        kui kõik jupid on saadaval siis hakkab ehitamise peale mõtlema.
                        eelkõige pole mõtet ehitada, kui mingeid juppe kusagilt saada ei ole.

                        Comment


                          #13
                          Vs: vaja abi komponentide tõlgendamisel.

                          ei oska keegi aidata? mingit analoogi, midagigi?

                          Comment


                            #14
                            Vs: vaja abi komponentide tõlgendamisel.

                            Jah, skeemid on head asjad küll, aga mina nendelt mähise andmeid küll välja lugeda ei osanud.
                            Seega pane algallika aadress ka siia, see kust need skeemid pärit on. Võib olla on seal midagi sirgeldatud.

                            Comment


                              #15
                              Vs: vaja abi komponentide tõlgendamisel.

                              nii.. mina sain kokkuvõtteks midagi sellist.. skeemi pealt leidsin, mis seda inverterit juhib.. see on SG2525A ja sealt teda juhtivate takistite ja konde sai välja arvutada võnkesageduse, mis on 70kHz (võin eksida vbla mingi +-5kHz)
                              nii kuna siis volti tõstetakse 24 peale või siis +24 ja -24 siis sealt arvutasin lõpuks välja keerdude arvud ja traadi ristlõike.

                              paluks targematel ehk kontrollida:
                              primaarseid keerde 4 +4 keerdu (2 primaarset.) läbimõõduga 2,5ruutmm
                              sekundaarsed on 11 +11 keerdu (2 sekundaarset) läbimõõduga 2ruutmm
                              ehk siis sellisel juhul oleks skeemil see mis on öeldud, traadi pikkuseks oleks siis umbkaudu palju seda kokku kulub..

                              traadi läbimõõduga võisin olla tiba entusiastlik..

                              küll aga seda mähkida ma endiselt ei oskaks..
                              või noh.. kui keegi kõrvalt häid vihjeid jagaks siis saaks hakkama.. lihtsalt ei pole kunagi varem kerinud neid..

                              see oleks siis see nr1 lelu..
                              edit:
                              küll aga neid teist kahte lelu ma arvutada ei oska..
                              pole ka muidugi otsinud kuidas saaks aga ehk oskate teie aidata, et säästa mind suurest ajakukust?
                              viimati muutis kasutaja Kilplane; 06 m 2011, 23:26.

                              Comment

                              Working...
                              X