Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

elektriküünalde pirnid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    elektriküünalde pirnid

    Mul on tavalised 100 pirnised elektriküünlad (ring). Osad pirnid ei tööta. Ostsin poest uued pirnid, mis mõeldud 100 küünlalise ringi jaoks, paki peal kiri 2,4V, 125mA 0,3W. Panen uue sisse aga see ainult hõõgub kui pimedas hästi uurida, valges üldse ei ole näha. Milles võib asi olla? Teised pirnid säravad heledalt. Viga ei ole konkreetses uues pirnis vaid ükskõik millise uutest panen ükskõik millisesse pesasse ikka sama värk.

    #2
    Vs: elektriküünalde pirnid

    Uued pirnid on liiga võimsad, takistus ja seega ka pinge ülejäänutest väiksem. Lahendusi on kaks: kas vahetada kõik pirnid 0,3 W vastu või osta vaid puuduvad pirnid ja seekord õige võimsusega.
    Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

    Comment


      #3
      Vs: elektriküünalde pirnid

      Lampide järjestikuses lülituses peavad kõik lambid olema sama voolutugevusega ja lampide summaarne pinge peaks olema enam-vähem võrdne toitepingega.
      MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
      KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

      Comment


        #4
        Vs: elektriküünalde pirnid

        Lampide summaarne pinge võiks ületada toitepinget vähemalt 10% võrra, et lampe ei peaks liiga tihti vahetama.
        Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

        Comment


          #5
          Vs: elektriküünalde pirnid

          No aga kuidas ma olemasolevate pirnide võimsuse kindlaks teen?

          Comment


            #6
            Vs: elektriküünalde pirnid

            Loed kas pirni pealt või pakendi/karbi pealt. Kui kusagilt lugeda pole, siis annad pirnile 2.4V pinget peale ja mõõdad voolu ära.

            Comment


              #7
              Vs: elektriküünalde pirnid

              Võimsuse (vattides) saad, kui korrutad pinge ja voolu.
              2,4 V x 0,125 A = 0,3 W
              Tegelikult sul polegi vaja võimsust teada, kõige tähtsam on välja uurida vanade hõõglampide voolutugevus. (mA)
              Võimsust vaatad ainult siis kui kõik lambid on sama tööpingega, aga sama tööpinge pole üldse oluline.
              Kui kuskilt mingeid kirju ei leia, siis osta uued pirnid mis oleks poole väiksema vooluga - võrdle valgust teiste lampidega.
              Kas sobib? Või tuleb veel voolu vähendada, või hoopis suurendada.
              MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
              KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

              Comment


                #8
                Vs: elektriküünalde pirnid

                Kui küünalde pakendil on antud kas seadme poolt võrgust tarbitav vool või võimsus, saab ühe pirni parameetrid tuletada nendest.
                Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

                Comment

                Working...
                X