Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Küsimus takistuse kohta.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Küsimus takistuse kohta.

    Tere!

    Räägiks siis ära oma probleemi, probleem selline, et vaja rollerile digitaalne spidomeeter peale panna aga probleem selles, et spidomeetrikütte näidik(elektrooniline) töötab õigesti 100ohmi peal. Aga minu küttepaagi andur(see mis kütte taset paagis mõõdab) töötab 510ohmi peal, kui ma ei eksi. Ja kui ühendan spidoka külge küttepaagi anduri massi juhtme, siis näitab spidomeeter, et paak on täis aga ometi on paagist vähem kui pool täis. Et kuidas ma saaksin nad ühe takistuse peal tööle ? mida mul selleks just nimelt vaja oleks ja kuhu see ühendada tuleks ?

    e: olen üritanud saksa foorumitest targemaks saada, muud aru ei saanud, kui jahuti midagi potekast. Et see tuleks kuhugi vahele panna, et reguleerida asja.
    Tänud.
    viimati muutis kasutaja C1rca; 06 m 2010, 14:36.

    #2
    Vs: Küsimus takistuse kohta.

    Keegi ei oska tõesti öelda, kuidas saan asjad ühe takistuse peal tööle ?

    Comment


      #3
      Vs: Küsimus takistuse kohta.

      Esmalt postitatud C1rca poolt Vaata postitust
      töötab 510ohmi peal
      Sellega paralleelselt 124.39 oomine takisti, siis peaks täis paaki täpselt näitama? Vahepealsed näidud on küll täiesti mööda. Algul tundub, et kütuse tase ei vähenegi ja siis kukub näit kiiresti nulli.

      Kui on selline tavaline, takistustraadi ja ujukiga andur. Ega ei teagi, mis tänapäeval sinna paaki topitud on.

      Comment


        #4
        Vs: Küsimus takistuse kohta.

        Probleem siis pmtslt selline, et vahet pole palju paagis kütet on, elektrooniline näitab ikka et paak on täis.
        Selline silindri kujule see mõõduk paagis on. Ei tea täpselt mis süsteemiga see töötab.

        Comment


          #5
          Vs: Küsimus takistuse kohta.

          Esmalt postitatud C1rca poolt Vaata postitust
          Ja kui ühendan spidoka külge küttepaagi anduri massi juhtme, siis näitab spidomeeter, et paak on täis...
          Esmalt postitatud tartu pets poolt
          Minuga juhtub seda koguaeg. Et spidomeeter näitab täis paaki.
          C1rca ja tartu pets mõõdavad spidomeetriga vedeliku nivood...
          http://hparchive.com/
          https://worldradiohistory.com/index.htm

          Comment


            #6
            Vs: Küsimus takistuse kohta.

            Krt mul järelikult autol sama rike, no ei näita spidomeeter pagis oleva kütuse kogust Olen vaadanud spidomeetrit tühja paagiga kui ka täiesti täis tangitud paagiga, ikka midagi. Aga ükskord panin tähele, et kui sõitma hakkasin, siis hakkas spidomeeter näitama ja imelik oli see, et kiiremini sõites näitas rohkem ja aeglaselt näitas vähem Aidage, millise takisti ma peaksin vahele panema, kas 179,96109 oomi oleks sobiv?

            Comment


              #7
              Vs: Küsimus takistuse kohta.

              Kui nüüd tõsiselt vastata, siis normaalselt toimiva süsteemi tekitamiseks peaksid kas:
              1) vahetama kütusetaseme anduri sobiva vastu, või
              2) korrigeerima mõõtelülituse ahelaid.

              Viimane eeldab lülituse põhjalikumat uurimist ja tööpõhimõttest aru saamist. Samuti võib selguda, et kogu mõõdik koosnebki ühest mikroskeemist koos minimaalse arvu möödapääsmatute komponentidega (toite filter, kvarts jne.). Paralleelse takistiga ilmnevad A.S poolt nimetatud puudused.
              viimati muutis kasutaja 6p45s; 07 m 2010, 18:00.
              Hoiatus - muudan oma postituse sisu kuni 30 minuti vältel pärast postitamist.

              Comment


                #8
                Vs: Küsimus takistuse kohta.

                Härrased, ma ei saa täpselt aru, aga tundub et asusite tegelema vägagi ohtliku teemaga.
                Olen neid andureid ka elus lammutanud. Reeglina on seal sees lahtine traatreostaat keset bensiiniaure. Temast läbiv voolutugevus on täpselt niivõrd olematu, et ei tekiks mingitel tingimustel sädelemis või muud kuumutusefekti; mis kehtib ka tolle märgutule kohta, mille anduriks on too alumine tablett seal paagis.
                Kui te ajate otsad segi, või hängite seal muul viisil miskit ebasoovitavas suunas, võib juhtuda sama efekt peale süüte sisse keeramist nagu filmis, kus käisid auto kallal nokitsemas mustade habemetega vennad. Ja siis on järgmise päeva lehtedes sellest juba pikemalt juttu, kurva alatooniga.
                Seda viimast ei soovi nagu kellegile.
                Spidomeeter mõõdab muuhulgas kiirust; spidomeetri tablool võib asetseda ka näiteks bensiininäitur.
                Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                Comment


                  #9
                  Vs: Küsimus takistuse kohta.

                  Esmalt postitatud erku poolt Vaata postitust
                  Spidomeeter mõõdab muuhulgas kiirust; spidomeetri tablool võib asetseda ka näiteks bensiininäitur.
                  Kuna tegu elektroonilise spidomeetriga, siis saab tõesti tabloole ka kütusetaseme näitu tekitada. Selleks, aga võiks postitada seadme andmed, skeem vms. Niimoodi, huupi pakkudes ning tundmatule seadmele sobivat lahendust pakkudes võivad tagajärjed tõesti kurvad olla.

                  Seega, teemaalgatajale: toote andmed, google järgi. põhimõtteline skeem. Rolleri enda skeem jne. Siis saab juba tõsisemalt asja arutada.
                  Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                  Comment


                    #10
                    Vs: Küsimus takistuse kohta.

                    Tegu siis KOSO XR-SA-ga.



                    Selline ühendus õpetus:

                    Comment


                      #11
                      Vs: Küsimus takistuse kohta.

                      Ärataks ellu vana teema, sest endal täpselt sama spido ja sama mure kütteanduriga.
                      Testri järgi vurasin siis andur jookseb 8-11.5voldini.Järelikult andur korras aga edasi ei tea mida teha.
                      Näidiku postid lõpuni ei lähe kui andur näppude vahel põhja lükata, 3posti jääb puudu.
                      Ning kui ujuk natuke allapoole lasta käes siis jookseb näidik kohe nulli.Pm siis on ja off, kuigi testri järgi näitas väga kenasti nt 8.2v, 8.6v jne kuni 11.6 välja.
                      Samamoodi on kirjas,et toetab ainult 100oomist andurit.Mul pole aimugi milline mul on, roller on Kymco Super 9 LC.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Küsimus takistuse kohta.

                        Anduri takistuse saad ju ära mõõta? Ja siis pead korrigeerima seda takistit, mis spido sees anduri otsa ja 12V vahel on.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Küsimus takistuse kohta.

                          Piinlik aga ma ostan ainult volte mõõta, muid funktsioone kahjuks mitte.

                          Pm see andur on nagu reosaat vms.Mingit joodetud takistit vms seal näha polnud.Mõte jumala otsas endal.
                          viimati muutis kasutaja Buumu; 03 m 2011, 15:02.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Küsimus takistuse kohta.

                            Esmalt postitatud Buumu poolt Vaata postitust
                            Piinlik aga ma ostan ainult volte mõõta, muid funktsioone kahjuks mitte.
                            Mis riist see on millega Sa mõõdad?
                            Kui see on voltmeeter, siis on voolu või takistuse mõõtmine natuke keerulisem.

                            Kui tegu on testri või multimeetri või mingi sellise universaalriistaga siis
                            saab sealt nupust eri mõõtmisi peale keerata.

                            Aga siis peab mõõtmisest natuke teadma et riista mitte maha põletada.
                            Ega see nii keeruline kah ei ole.

                            Kui kuidagi muidu ei saa siis tuleb minna ELFA poodi.
                            Vähemalt Tartu omas on neil eraldi laud, kus peal on
                            tester, toiteplokk, tina, kolb.

                            See tester seal mõõdab
                            Pinget
                            Voolu
                            Takistust
                            Mahtuvust
                            Induktiivsust
                            Sagedust

                            Vast veel midagi.

                            Comment

                            Working...
                            X