Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

PIC PIC16F84 kiirus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    PIC PIC16F84 kiirus

    Selline küsimus, et tahan jooksutada PIC16F84-04 (4MHz)softi, aga mul on 20 MHz-ne PIC16F84A. Kui panen selle 4MHz peal tööle, kas see on täpselt nagu PIC16F84-04 või läheb midagi paigast ära ka? Näiteks kas saan ikka 9600 kiirusega serial ühenduse?

    #2
    Minu teada töötab PIC ka madalamal sagedusel sama hästi. ERrinevus on vist tehnoloogias.
    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

    Comment


      #3
      Minu teada ka ei olnud pic'il madalamat sagedust piiratud, vähemalt silma ei ole kuskil hakanud. 4MHz töötab kindlasti, asja idee ongi panna sinna selline kvarts nagu oma kood seda nõuab. Näiteks kui ikka on vaja mingit imelikku seriali kiirust saada, siis tuleb selle kiiruse kordse kiirusega kontrolleri oma kvarts panna ka.

      Selle uart'i serial värgi kohta pead kontrollima oma kordajaid. Seriali kiirus saadakse prose enda töökiiruse maha jagamisel programselt määratava kordajaga. Arvuta see üle ja võrdle koodis oleva parameetriga, vajadusel korrigeeri.

      Comment


        #4
        Elou!

        Et kui UART on kirjutatud PIC16F84-04 ja 4Mhz kvartsile
        ja kui panna PIC16F84-20 ja ikka 4Mhz kvartz siis peaks soft jooksma ikka nagu oleks PIC16F84-04, eksju?

        Parimat soovides,
        gOb
        Meie üle nalja ei mõisteta!

        Comment


          #5
          Kui soft on kirjutatud mitte A tähega PIC-le, siis peaks vist ka ikka toimima A tähega PIC-ga? Erinevused on siin:
          http://www.microchip.com/download/lit/migr...grat/30072b.pdf

          Comment


            #6
            Toimib ikka. USART-i jaoks loeb reaalne taktsagedus, mitte see, mis PIC-le kirjutatud.

            Comment


              #7
              Olen saanud ammendavad vastused. Kas võiks olla mõni põhjus, miks osta aeglasem PIC, kui kiirem on isegi odavam? Kas näiteks tundlikkus müra suhtes vms?

              Comment


                #8
                Mina küll ei näe põhjust aeglasemat osta. Kiirem käib alati aeglasemalt ka.
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment

                Working...
                X