Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Palun abi imeviguri väljamõtlemisel

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Palun abi imeviguri väljamõtlemisel

    Click image for larger version

Name:	imeriist2.jpg
Views:	1
Size:	25,4 KB
ID:	873915

    D1 kujutab siis endast piltlikult seadet, kus ringis asetsevad 12 dioodi, millest 1 tuluke põleb ja lüliti L1 lahutamise peale süttib eelmise asemel järgmine tuluke jne.
    Kõik on tore kuni sinnamaani, et vahel tahaks aktiveerida mitte järgmist, vaid EELMIST tulukest ja selleks tuleb lülitit L1 kiiresti lahutada 11 korda, mis on iseenesest teostatav, aga tõenäosus lugemisega segi minna on päris suur. Siit ka siis idee lisada ahelasse lisalüliti L2, mis mingi relee vm lahendusga teeks minu eest ise need 11 lahutust ära, soovitavalt mingi ajaühiku jooksul, n 1-3 sek (vähema puhul ei oska oletada kuidas D1 sellele reageeriks).

    Seadeldis ise on tegelikult suht kallis muusikategemise vidin, niiet tema enda skeemide tweakime ja modimine ei tule kahjuks kõne alla.

    Kõik ideed ja vihjed on teretulnud! Enda kohta nii palju, et jootekolbi ei karda, aga midagi nii keerulist siiski ise välja ei mõtle

    #2
    Vs: Palun abi imeviguri väljamõtlemisel

    Mis seadme järel edasi käib? Mida seade vastavalt 1.-12. LEDi põlemisele välja annab?
    12-positsioonile lülitiga ringiratast dioode põlema panna on kerge, aga oled kindel, et järgnev osa skeemist lepib sellega, kui sammud tagasi lähevad?
    Erilahendused.
    PS või mail.

    Comment


      #3
      Vs: Palun abi imeviguri väljamõtlemisel

      Esmalt postitatud W@ldur poolt Vaata postitust
      Mis seadme järel edasi käib? Mida seade vastavalt 1.-12. LEDi põlemisele välja annab?
      12-positsioonile lülitiga ringiratast dioode põlema panna on kerge, aga oled kindel, et järgnev osa skeemist lepib sellega, kui sammud tagasi lähevad?
      See LEDi jutt oli mul piltlik. Tegelikult nihutatakse edasi salvestatud fraase 11-slotises mälupangas ja see käib just lihtsalt ahela katkestamisega. Lüliti käib pulkpistikuga seadme külge, tahaks seda nüüd edasi arendada.

      Comment


        #4
        Vs: Palun abi imeviguri väljamõtlemisel

        Seda saab teha reversiivse kahendloenduriga.Kahe lülitiga saab juhtida. Üks lüliti tekitab impulsid, teine lüliti määrab, kas loetakse edasi, või tagasi.
        Kivid on kõigis levinud loogikaseeriates olemas, aga kui progemine käpas, saab kontrolleri/FPGA-ga sama hästi teha.

        Comment


          #5
          Vs: Palun abi imeviguri väljamõtlemisel

          Tänud, hakkab tulema. Dumbuser nagu ma elektroonikas olen, küsiks igaks juhuks et kas sellist asja ei õnnestuks lahendada mõne konstruktori baasil a'la http://www.elfaelektroonika.ee/artnr...eritav-taimer' ?

          Comment


            #6
            Vs: Palun abi imeviguri väljamõtlemisel

            Ilmselt oleks sellist asja kõige parem teha mõne mikroprotsessoriga.
            Ühte sisendit jälgitakse, kui see läheb kõrgeks, siis antakse väljundisse ettenähtud aja jooksul 11 impulssi.
            MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
            KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

            Comment


              #7
              Vs: Palun abi imeviguri väljamõtlemisel

              Võibolla sootuks mõni paljuastmeline pöördlüliti? Siis oleks vabadus keerata just niipalju kui isu parasjagu on. Täiesti elektroonikavabalt saaks hakkama.
              Kui see tekitab ümberlülitamise hetkel katkestuse ja on võimeline ringiratast käima, siis võiks ju sobida.

              Comment


                #8
                Vs: Palun abi imeviguri väljamõtlemisel

                Esmalt postitatud a1 poolt Vaata postitust
                Võibolla sootuks mõni paljuastmeline pöördlüliti? Siis oleks vabadus keerata just niipalju kui isu parasjagu on. Täiesti elektroonikavabalt saaks hakkama.
                Kui see tekitab ümberlülitamise hetkel katkestuse ja on võimeline ringiratast käima, siis võiks ju sobida.
                Kahjuks ja nii ei saa, kuna ma tahan seda lülitit vajutada jalaga, ja ikka ainult ühe korra

                Aga mul on nüüd juba pea 2 päeva elektroonikaharidust Google ülikoolis, ja hakkab koitma selline lahendus, mis kasutaks 555 timer chippi ja 4017 decade counterit ja muidugi releed. Palun kinnitage või lükake ümber, et ma ikka päris rappa ei jookseks!

                Comment


                  #9
                  Vs: Palun abi imeviguri väljamõtlemisel

                  Esmalt postitatud indrex poolt Vaata postitust
                  lahendus, mis kasutaks 555 timer chippi ja 4017 decade counterit ja muidugi releed. Palun kinnitage või lükake ümber, et ma ikka päris rappa ei jookseks!
                  Mõhimõtte poolest sobiks, aga Sul on vaja mitte kümnend loendurit, vaid vähemalt üheteistkümnend loendurit, ehk siis mingi 16nd loendur ja sobiliku koha pealt stop-tagasiside.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Palun abi imeviguri väljamõtlemisel

                    Esmalt postitatud a1 poolt Vaata postitust
                    Mõhimõtte poolest sobiks, aga Sul on vaja mitte kümnend loendurit, vaid vähemalt üheteistkümnend loendurit, ehk siis mingi 16nd loendur ja sobiliku koha pealt stop-tagasiside.
                    Ei ole, 10 on vaja. Tegelikult on tegu 11 astmelise ringiga, seda 12 LEDiga kella oli lihtsam joonistada. Siit sain ka juba aimu kuidas teha nii et iga nupuvajutus trigerdaks vaid ühe tsykli. Üritan veel leida korralikku skeemi, mille põhjal shopinglisti kokku panna, siis võib poodi minna :P. Relee asja peab ka veel uurima, tahaks leida mingit mikro-mikro varianti, mis ei plõksiks nagu telefonikeskjaam.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Palun abi imeviguri väljamõtlemisel

                      Esmalt postitatud indrex poolt Vaata postitust
                      Relee asja peab ka veel uurima, tahaks leida mingit mikro-mikro varianti, mis ei plõksiks nagu telefonikeskjaam.
                      Kontaktivaba ehk.Solid state relay.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Palun abi imeviguri väljamõtlemisel

                        Kui nüüd õieti aru sain siis ühel juhul antakse 1 impulss, millega hüppab järgmisele ja teisel juhul 11 impulssi millega hüppab üle-üle-....-järgmisele. Kas siis ei saaks ühe täiturmehhanismi ette panna kahte nuppu - sobilike parameetritega impulsitekitajat. Vajutad ühte - tulistab ühe impulsi, vajutad teist - tulistab n impulssi, mis panevad hüppama ühte ja sama lülitit/releed.
                        Mitte, et ma asjast palju jagaks

                        Comment


                          #13
                          Vs: Palun abi imeviguri väljamõtlemisel

                          Kontaktivaba ei kõlba: sekundaar on ebanäärase pingega. Herkon relee on peaaegu vaikne vaikne. Vajadusel leian enamuse juppe. Sõltub pisut, millest tuleb toide ja kuipalju.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Palun abi imeviguri väljamõtlemisel

                            Hei,

                            äkki viitsib keegi veel selles teemas kaasa mõelda.

                            Kuna ma sobivat skeemi kuskilt siiski ei leidnud, tuli asi endale siiski niipalju selgeks teha kui võimalik ja ise erinevaid skeeme läbi proovida ja kombineerida. Frustreeriv, aga fun

                            Üritasin skeemi maketeerimisaluse puntralt maha joonistada, loodetavasti ei jäänud midagi kahe silma vahele.

                            Click image for larger version

Name:	skeem1.jpg
Views:	1
Size:	16,9 KB
ID:	865454

                            Kuna skeem on nats segane, siis seletan lühidalt, mida ta teeb/peaks tegema.

                            1. Lüliti L1 vahendusel rakendub relee RL1, mis jääb toidet peal hoidma.
                            2. Timer 555-est läheb clock output esimesse 4017sse, kus iga 2. tick (reset 3. pealt) läheb edasi teise 4017sse, kust 6. tick läbi T1-he 555-le reseti teeb.
                            3. Samal ajal teeb 555-outputti ühendatud relee RL2 ära need vajalikud 10 lahtilülitust. Täpsemalt küll 9.5, sest pärast resetti jääb clock output kõrgeks ja relee lahti, kust me jõuame nüüd koera saba juurde, millest ma enam ise üle ei saa.

                            Oleks vaja teha nii, et see viimane reset ka "kustutaks tule", kasutades releed RL3.
                            Kuigi 555 reset jala pealt mõõdab 8.9V välja, siis relee selle peale ei kõssagi. Ju siis jääb tugevust väheks, kuigi kõik releed on 5V-sed.
                            Ehk oleks vaja teha mingi kondekaga/transistoriga jupp vahepeale, mis pauerit nats üles kruviks.... any ideas...mul on mõistus otsas?

                            Tänud ette,
                            Indrek
                            viimati muutis kasutaja indrex; 26 m 2010, 17:42.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Palun abi imeviguri väljamõtlemisel

                              Link on vist vigane:

                              Comment

                              Working...
                              X