Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Takisti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Takisti

    Tere!
    Kus oleks mul võimalik osta takistit?
    Vaja oleks värvidega pruun - must - must - kuldne.
    Algaja.

    #2
    Vs: Takisti

    See on siis 10 oomine takisti, täpsusklassiga +-5%
    Sellise elemendi leiad nt elfast, oomipoest või siis ka nt serigost. Need on levinumad kohad.
    Kui võimalik, siis võta vana kaasa, et korpuse järgi saaks hinnata takisti hajuvvõimsust.
    Loodetavasti saad õige asja.
    Jõudu!
    It works better if you plug it in

    Comment


      #3
      Vs: Takisti

      Kui mõnd elektroonikaseadet üritad ära kärsanud takistite vahetuse näol parandada, siis selle vahetus 95% tõenäosusega ei muuda midagi. Kui lihtsalt mehhaaniliselt purunenud takisti millegi otsa, siis teine asi. Sõltub seadmest ka muidugi.
      otsija

      Comment


        #4
        Vs: Takisti

        Miks selle vahetus siis midagi ei muuda?
        Algaja.

        Comment


          #5
          Vs: Takisti

          Sest see suure tõenäosusega pole antud probleemi põhjus, vaid üks tagajärgedest.
          Condemn the hive.

          Comment


            #6
            Vs: Takisti

            Ma juba tean, mis probleemi põhjus, vaja vaid takistit.
            Algaja.

            Comment


              #7
              Vs: Takisti

              Räägi täpsemalt kuhu sa seda takistit pista/asendada plaanid. Täiesti võimalik et piisab ainult takisti vahetusest, aga enamikes skeemides põhjustab takisti küpsemine mõne pooljuhi lühisesse põlemine. Niiet räägi millel sa seda takistit asendada plaanid, siis on kohe selge kas on abi ainult takisti vahetusest või mitte.
              otsija

              Comment


                #8
                Vs: Takisti

                Nimelt sai üles otsitud vana telekamäng. Ei saand asja tööle, kuna üks konde oli lahti, jootsin tolle tagasi kinni, aga ilmselt jootsin selle millegiga lühisesse, kuna peale jootmist testides kärssas too takisti läbi.
                Algaja.

                Comment


                  #9
                  Vs: Takisti

                  Kindlasti pead ülesse leidma tekitatud vea, muidu võidki jääda neid takisteid seal vahetama. Soovitan sul esialgu osta neid takisteid rohkem, kui 1, sest kui sa ei tea, mis põhjustas takisti läbi põlemise, siis suure tõenäosusega põleb ka asendatav takisti läbi.
                  See, et Te ilmselt jootsite kondensaatori millegagi lühisesse, kuidas seda nüüd mõista? Kas füüsiliselt oli näha, et tina läks kuhugile, kuhu ta ei oleks pidanud minema?
                  It works better if you plug it in

                  Comment


                    #10
                    Vs: Takisti

                    Jah, tina läks sinna kus ta poleks pidanud minema. Aga pole nüüd mõtet selle takisti pärast Tartu poodi sõita, et kas netist ei saa sobivat tellida?
                    Algaja.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Takisti

                      Saab ikka aga saatmine on ilmselt kuni 100x kallim kui takisti oma hind.
                      Condemn the hive.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Takisti

                        Võibolla on paremaks lahenduseks see, et keegi tuttav, kes nt Tartu vahet liigub, saab ära osta vajamineva jupi.
                        Teine võimalus on see, et keegi nt Tallinnast vms kohast saadab sulle kirjaga selle postkasti. Takisti hind on mälu järgi kusagil 1 krooni kanti(oleneb muidugi võimsusest) ja tavaline lihtkiri ei tohiks ka üle 10 krooni maksma minna vast. Olenevalt inimestest, kes mis vastu liigutamiste eest soovib, nt õlu/limonaad oleks arvatavasti ok, mõni teeb täitsa tasuta.
                        It works better if you plug it in

                        Comment


                          #13
                          Vs: Takisti

                          Kasulik oleks teada, kus asud. Mõni kohalik elektroonikahuviline, kellel on, ilmselt annab selle takisti Sulle aitäh eest. Võid ka ise otsida mõnest lammutada kõlbavast elektroonikaseadmest - suht levinud suurus, ilmselt leiad igast suuremast skeemist - telekast-monitorist vms.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Takisti

                            Eile lammutasin ühe vana monitori ära, aga sealt kahjuks ei leidnud. Aga üks foorumi kasutaja pakkus mulle juba seda takistit, ostan temalt ära.

                            Aga aitäh abi eest.
                            Algaja.

                            Comment


                              #15
                              Vs: Takisti

                              Mul tekkis ka paar küsimust takistite kohta. Ehk keegi oskab.

                              Kas keegi teab mitme W takistid on 1/2 ja 1/4 W takistid ?

                              Mul on kodus peotäis vene päritolu takisteid, kuid ma ei tea mitme vatised need on. Kuidas ma saaksin kindlaks teha ?

                              Comment

                              Working...
                              X